film

ocen
7,6 10 1 28637
7,9 15
ocen krytyków
Aurorę i jej córkę łączy bliska, ale trudna więź. Gdy dziewczyna osiąga pełnoletność, decyduje się na małżeństwo oraz opuszczenie rodzinnego domu. więcej mniej
Czułe słówka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 5 nagród Oscar, 24 inne nagrody oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Aurora (Shirley MacLaine) i Emma (Debra Winger) to matka i córka, które mają zupełnie odmienne poglądy. Od początku małżeństwa Emmy, Aurora pokazuje, jaka jest kochająca, a jednocześnie trudna w pożyciu. Z biegiem lat każda z nich znajduje inne powody, by żyć i cieszyć się życiem.

boxoffice
Paramount Pictures (przedstawia)
tytuł oryg.
Terms of Endearment
inne tytuły
Rola Emmy Horton początkowo przeznaczona była dla Sissy Spacek. Jodie Foster odrzuciła ją z powodu nauki na Yale. Pod uwagę brana była też Jamie Lee Curtis wraz ze swoją prawdziwą matką Janet Leigh, która miała zagrać ekranową mamę Emmy, Aurorę.
Do roli Aurory Greenway pod uwagę brane były Louise Fletcher oraz Janet Leigh.
Paul Newman odrzucił rolę Garretta Breedlove'a.
Zazwyczaj po obejrzeniu filmu można z łatwością w kilku zdaniach streścić jego fabułę.  Z "Czułymi słówkami" jest inaczej.  Film Jamesa L. Brooksa to wielowarstwowa i wielowątkowa opowieść o godzeniu się ze swoim losem oraz o wartości rodziny, nawet tej dysfunkcyjnej.  To raczej niedzisiejsza propozycja dla cierpliwych widzów, gdyż jest to film zabawny i groteskowy, momentami po prostu nudny, a chwilami wzruszający i łzawy. Przede wszystkim jednak mądry i niebanalny. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ja się skłaniam jednak do oceny bardzo dobrej. jeśli byłaby możliwość codziennie mógłbym oglądać taki film. już dawno przestałem czerpać satysfakcję ze strzelanek, opowieści o superbohaterach czy z innych bliźniaczych produkcji zza oceanu.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

jeden z najlepszych duetów

użytkownik usunięty

odtwarzających role w relacji matka-córka jaki kiedykolwiek został dobrany w filmie!Na "dokładkę" z Nicholsonem ;niezapomniane kreacje!

kocham ten film:):)

ocenił(a) film na 10

Aurora jest cudowna, nieokiełzana, zwariowana, rozpuszczona....uwielbiam ją:):)

Flap to dupek

ocenił(a) film na 7