film

ocen
6,7 10 1 199655
4,9 9
ocen krytyków
Młody chłopak odkrywa, że posiada nadnaturalne zdolności - może siłą woli przenosić się w dowolne miejsce na świecie. więcej mniej
Jumper zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

Teen Choice
Film zdobył nagrodę Teen Choice oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Nie podskakuj
Wybitnie młodzieżowy film. Starsi widzowie zechcą się teleportować z kina. ... czytaj więcej
Zwiastun nr 1 (polski)
Zwiastun nr 2
Zwiastun nr 1
nr 1 (polski) 2009-11-16T12:01:26 https://fwcdn.pl/webv/97/01/19701/z01.19701.4.jpg https://fwcdn.pl/video/272987/jumplg_prog.360p.mp4

David jest przeciętnym dzieciakiem, samotnie wychowywanym przez ojca, ponieważ jego matka opuściła go z niewiadomych przyczyn w wieku pięciu lat. Davidowi bardzo podoba się Millie. Szklana kula, którą wręczył jej jako prezent ląduje na środku zamarzniętej rzeki. David próbując zabrać kulę z rzeki, wpada pod lód, lecz zamiast się topić,David jest przeciętnym dzieciakiem, samotnie wychowywanym przez ojca, ponieważ jego matka opuściła go z niewiadomych przyczyn w wieku pięciu lat. Davidowi bardzo podoba się Millie. Szklana kula, którą wręczył jej jako prezent ląduje na środku zamarzniętej rzeki. David próbując zabrać kulę z rzeki, wpada pod lód, lecz zamiast się topić, nagle pojawia się w bibliotece. Nasz bohater odkrywa, że posiada zdolność teleportacji. Od tej pory jego życie się zmienia. Opuszcza ojca, zdobywa pieniądze okradając banki dzięki swej nowej umiejętności i żyje jak tylko chce. Niestety nic nie trwa wiecznie. W wieku 17 lat, na jego drodze staje tajemniczy Roland - Paladyn, którego celem jest unicestwienie wszystkich, którzy posiadają zdolność teleportacji, inaczej zwanych Skoczkami.

boxoffice
Steven Gould (powieść)
dystrybucja
Imperial - Cinepix
studio
Regency Enterprises (przedstawia) / Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Dune Entertainment / więcej
tytuł oryg.
inne tytuły
Rolę Millie Harris miała początkowo zagrać Evan Rachel Wood, jednak ją odrzuciła.
Rola Davey'a była początkowo proponowana Eminemowi.
Role Davey'a i Millie powierzono Tomowi Sturridge'owi i Teresie Palmer. Po dwóch miesiącach filmowania i rosnących kosztach produkcji zdecydowano się zatrudnić Haydena Christensena i Rachel Bilson do głównych ról.
Od dziecka marzyłem, aby być w miejscu, w którym pragnę być, ot tak na zawołanie. Film Limana przedstawia mi moje odwieczne marzenie, bohater potrafi teleportować się z miejsca na miejsce w dowolnej chwili. Na początku filmu, dowiadując się o zdolnościach głównej postaci, odczuwam dreszczyk emocji, w końcu spełnia się jedno z moich marzeń.... więcej
Śniadanie, obiad, kolacja, trzy posiłki w różnych miejscach na Ziemi. I tak przez cały czas. Do wyboru, do koloru. Myślę, że nikt nie miałby nic przeciwko temu. Film Douga Limana, ze zdjęciami Barry’ego Petersona, o szalenie ciekawym temacie mającym swe korzenie w najnowszych osiągnięciach naukowych z pewnością powinien przyciągnąć ludzi do... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Moc teleportacji to świetny punkt wyjściowy dla produkcji science fiction, który niestety tym razem został ograniczony przez głupotę twórców. Po "Jumperze zadawałem sobie więcej pytań niż po "Zagubionej autostradzie" czy "Drzewie życia".
Kim są Paladyni? Dlaczego tak się nazywają? Czy ma to jakiś związek z rycerzami...

Gra aktorska oparta jest na poruszaniu gałkami ocznymi, scenariusz jest głęboki jak wcięcie w
talii grycanki i spójność i logika akcji jest eeeee... Zaraz, zaraz. Co?! HAHAHA spójność i logika
akcji bo pęknę :D

ojciec jumpera

ocenił(a) film na 7

Czemu główny aktor czepia się swojego ojca? Moim zdaniem dobry ojciec a syn raczej jest nie do okiełznania.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Opis filmu

ocenił(a) film na 5

Ten kto dał opis "Kiedy młody chłopak odkrywa, że posiada nadnaturalne zdolności, decyduje się poznać tożsamość zabójcy swojego ojca" chyba nie oglądał tego filmu.