PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776099}

Śmierć Stalina

The Death of Stalin
6,8 15 214
ocen
6,8 10 1 15214
6,7 21
ocen krytyków
Śmierć Stalina
powrót do forum filmu Śmierć Stalina

Rosyjski

ocenił(a) film na 9

Myślę, że film byłby jeszcze lepszy, gdyby grali w nim Rosjanie i mówiono po rosyjsku. Angielski jest bardzo stonowany, emocje są bardziej tłumione. Rosyjski wręcz przeciwnie. Doskonale odzwierciedla tę pasję, emocje, zmianę nastawienia w ciągu sekundy, kiedy obie postawy są na pokaz, bo jest się obserwowanym. I to nie tylko w ZSRR. Zamordyzm zawsze tam był, więc od dziecka przeciętny Rosjanin uczył się pokazywania tzw. 2 twarzy i robienia tego w bardzo przekonujący sposób. Padanie do nóg dygnitarzowi partyjnemu bądź bojarowi, jakby się go uwielbiało, i mówienie o nim ze szczerą nienawiścią, jak się jest wśród swoich i nikt postronny nie słucha. Nie wiem, czy jakikolwiek język poza rosyjskim jest w stanie to odzwierciedlić.

Ale to i tak świetna satyra i polecam iść na to do kina.

kinomanpl

Rosjanie uważają że ten film zakłamuje ich historię, dla nich ten film to jak dla nas "Heimkehr", raczej mało który aktor rosyjski chciałby w nim grać.

ocenił(a) film na 9
doktoralban

Ciekawe. O tym nie pomyślałem. Przeczytałeś/aś to na jakichś rosyjskich forach czy znasz jakichś Rosjan? Po prostu jestem ciekaw, skąd to wiesz i co dokładnie Rosjanie mówią na ten temat.

kinomanpl

https://pl.sputniknews.com/swiat/201801237177971-sputnik-rosja-film-smierc-stali na-zakaz/

ocenił(a) film na 8
doktoralban

Czyli za Bugiem bez zmian :) nadal piszą historię na nowo z ogromnym bólem d...y gdy tylko ktoś coś nakręci co podważało by ich teorię o ZSRR jako zbawicielu europy i świata. Zresztą ich reakcja była do przewidzenia - skoro nawet po takim "lightowym" Child 44 darli japy :D

Loslau

Gdyby nie komunizm to najpewniej nie byłoby żadnych głębokich reform społecznych jakie nastąpiły w Europie po IIWŚ. Największym zakłamywaniem historii to jest raczej prymitywny polski anty-komunizm.

ocenił(a) film na 7
doktoralban

Masz rację, powinniśmy być wdzięczni sowietom za: wywiezienie kilkuset tysięcy Polaków w bydlęcych wagonach do Kazachstanu i na Syberię, wymordowanie prawie 200k Polaków mieszkających na terenie sowieckim, mordy i gwałty AC w na terenie Polski podczas kontrofensywy, egzekucje 20k oficerów WP, tortury i egzekucje żołnierzy AK, 45 lat duraczenia i świnienia.
Jak ja mogłem nie dostrzec, że mój "prymitywny polski anty-komunizm" jest "największym zakłamaniem historii"?
Najwyraźniej muszę zacząć oglądać Russia Today i czytać SputnikNews.

PPS

Dziesiątki milionów Polaków dzięki komunizmowi otrzymało opiekę medyczną, edukację, pracę, awans społeczny bez precedensu w dziejach.

ocenił(a) film na 7
doktoralban

Oszczędź mi tego bełkotu rodem ze zjazdu PZPR, stalinowcu.

doktoralban

Raczej dzięki Gomułce, mimo że był komunistą, to jako jedyny polak z tej branży komunistycznej potrafił sie postawić Sowietom i dążył do niezależności politycznej Polski. On też jako jedyny wówczas dał do zrozumienia że to Sowieci sa odpowiedzialni za Zbrodnię Katyńską, aczkolwiek nałożył szeroką zakrojona cenzurę, ale też miał ku temu powód - co byśmy nie zrobili, z Sowietami byśmy wtedy nie wygrali.

rool72

Gomułka akurat nie chciał ogłosić prawdy o Katyniu. Chruszczow na fali odwilży i destalinizacji zaproponował by ogłosić prawdę o Katyniu, ale Gomułka odmówił bojąc się radykalizacji nastrojów anty-radzieckich w Polsce.

użytkownik usunięty
doktoralban

A gdyby w Polsce był kapitalizm, to ludzie umieraliby z głodu w męczarniach?

Dopiero za komuny Polacy zaczęli się dobrze odżywiać, za kapitalizmu przed IIWŚ wcinano w Polsce głównie kartofle.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_6ZUWW1g5nuLwI4JOKocOS5UKjWdq9Uzy.jpg

doktoralban

W Polsce przed wojną nie było kapitalizmu tylko zwykła dyktatura Sanacji nie mająca z demokracją niczego wspólnego. Nie możesz więc mówić że to przez kapitalizm. W Czechach była demokracja i poziom życia kilkukrotnie wyższy niż w Polsce.

doktoralban

czerwonym jestes? hstfu

ocenił(a) film na 6
PPS

Ten ziomek to jakiś troll, olej go. Ale fajnie go dojechałeś :)

doktoralban

Gdyby nie komunizm, nie byłoby tyle ofiar, nie jestem pewien, ale ruskie więcej zabili ludzi niż Niemcy przez całą IIŚW.

ocenił(a) film na 8
Loslau

rosja bez przypiecia sobie bajki i pokonaniu nazistow bylaby niczym i z tym walcza, oklamuja siebie ze wcale nie bylo tak ze nie maja zadnej historii z lat 1920-1990 bo wtedy nie istnieli. nic nie mieli, ani rzadu na uchodzctwie, ani powstan narodowych, nic!

Loslau

Przecież w Rosji do 2010 ich Prokuratura Wojskowa opierała się zarzutom o Zbrodnie Katyńską i tego samego roku ich Parlament dopiero się w pełni się przyznał. A teraz jest jeszcze gorzej. Dawniej świadomie terroryzowali politycznie ludzi, teraz nie wiesz kiedy i jak a znikniesz na dobre.

kinomanpl

Mi jeden Rosjanin powiedział, że mu się podobał, ale niestety jest niedostępny w Rosji. Jedyne, co mu się nie podobało, to że Malenkow został pokazany jako słaby.

doktoralban

Cóż, niby ustrój mają demokratyczny, wolność słowa itd. ale nawyków komunistycznych nie pozbędą się.

doktoralban

Chcieć to by chcieli. Ale potem mieliby problemy.

ocenił(a) film na 6
kinomanpl

Takiego filmu Rosjanie by nie zrobili. Taki film mogą zrobić tylko Brytyjczycy. A drugi język, który odzwierciedla to nad czym się zastanawiasz to oczywiście język polski ;)

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

Kurde wystarczyło by chociaż gdyby gadali z rosyjskim akcentem. Ale nie oni nawet po amerykańsku nie gadają tylko perfidny czysty Angielski z U.K. no do tego typu filmu to faktycznie pasuje jak pieść do nosa. Dobrze że nadrabia fabułą , grą aktorską i ma parę fajnych śmiesznych scen . ;)

mordarg

A dlaczego amerykański byłby lepszy niż "perfidny czysty angielski z UK"? Tak naprawdę jest tam wiele akcentów (np Buscemi i Tambor mówią z akcentem amerykańskim). Moim zdaniem dobrze, że twórcy nie zdecydowali się na udawany akcent rosyjski, przynajmniej wyszło naturalnie.

ocenił(a) film na 8
mordarg

A bo ja wiem czy na przykład Duvall jako Stalin mówiąc z rosyjskim akcentem zwiększał w jakikolwiek sposób przez to poziom filmu z '92?

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Bez wściekle brytyjskich akcentów ten film wiele by stracił.

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Rosjanie by to zepsuli. Powinni grac tacy aktorzy jak postacie ktore grali czyli gruzini, zydzi, ukraincy itp. Tez sie zgadzam ze angielski i niski budzet bardzo psuje efekt. To jest bardziej sztuka teatralna (swoja droga sama w sobie bardzo dobra) niz film z prawdziwego zdarzenia.

ocenił(a) film na 8
MakoR

nie no, z tym niskim budżetem bym nie przesadzał

ocenił(a) film na 7
MakoR

tak generalnie gdyby zagrali rosyjscy aktorzy i całość była po rosyjsku było by o wiele naturalniej ( ale akurat Putin by pozwolił ruskom się tak z Berii i Stalina naśmiewać mhm - to byłby już ostatni film takiego reżysera ) i śmieszniej ale w tej formie też im się udało zrobić "słodko-gorzki film a raczej komedię z zabarwieniem psychologicznym i dramatycznym....

ocenił(a) film na 8
mordarg

mordag nie wiesz o czym mowisz to lepiej zmilcz. nawet nie wiesz ze putin pogardza rusinami i gruzinami.

ocenił(a) film na 7
MakoR

Co ty mi tu melkor będziesz mówił czy mam milczeć czy też nie lol - na jakiej podstawie takie wnioski z mojej odpowiedzi wysnuwasz bo jak jestem ciekaw - wyjaśnij mi proszę skąd masz więdzę odnośnie mojego stopnia zainteresowania prezydenta rosji sprawami gruzińskimi - no słucham?

ocenił(a) film na 7
MakoR

co że Beria był Gruzin to myślisz nagle przyklaśnie filmowi który leje się jawnie z ich historii ?? bo innego wytłumaczenia na te dyrdymały nie potrafię znaleźć ...

ocenił(a) film na 8
mordarg

to putin jest bolszewikiem ze to jego historia? a to ciekawe!

MakoR

ano jest, tyle że skrytym.

kinomanpl

Ten film jest zakazany w rosji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones