PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766688}

Życzenie śmierci

Death Wish
6,4 21 034
oceny
6,4 10 1 21034
3,9 8
ocen krytyków
Życzenie śmierci
powrót do forum filmu Życzenie śmierci

Czekam na premierę, wrzucajcie tutaj jak kapnie coś ciekawego, nowego :) Komentujcie, oceniajcie. Czekam na premierę lubię dyskutować dużo wcześniej i czekać czasem szmat czasu :P Wtedy film się ogląda dużo lepiej albo się przeżywa ogromne zawiedzenie :D Mam nadzieję, że przetrwa ten post do premiery :)

Jak na razie to ciesze się, że będzie grał Bruce Willis. Uwielbiam gościa. Nie wiem natomiast jak ma pasować do tej roli. Utarło mi się w pamięci że gra komediowe filmy akcji z wybuchami a tutaj będziemy musieli go zobaczyć jako spokojnego staruszka który morduje kryminalistów? Nie... nie pasuje mi do tej roli ale Hollywood umie nakręcić sztorm w sedesie więc nie ma się co martwić :)

Kolejna rzecz to remakowanie takiego arcydzieła... To ryzykowne, czy czegoś nie spitolą? Na przykład dwunastu gniewnych ludzi po remaku nie tylko nie wprowadziło nic nowego a wręcz spitoliło to co było dobre. Nie miało to sensu... Tylko, że tamten film naprawdę był stary (ale zrobiony mistrzowsko - teraz tak się nie robi filmów. Tak się nie dba o światło, kadry i napięcie. To były czasy innych filmów) natomiast życzenie śmierci jest raptem z '74. To dużo ale i mało bo moim zdaniem film również jest niesamowicie zrobiony. Nie czuć tej przepaści czasowej. Ma swoje lata ale to jemu dodaje klimatu. Nie wiem czy remake będzie potrafił odtworzyć ten styl który się tam pojawił - ciemnych i złych ulic (nie wiem czy to ma nazwę ale na pewno jest to rozpoznawalny klimat który się pojawiał na teledyskach MJ albo na akademii policyjnej. Ci bandyci i ulice były barwne i nieważne czy przedstawione w musicalowy, komediowy czy horrorowy sposób. Miało to swój klimat który został zatracony z biegiem czasu. Teraz mamy inny styl). No właśnie klimat tamtego filmu dodawał mu uroku, nie widzę go w nowej oprawie - teraz się nie kręci takich filmów. Teraz nawet westernów nie potrafią nagrać (mamy erę komedii romantycznych, komedie czasem się trafią lepsze ale rzadko i mało ich, mnóstwo beznadziejnych horrorów, bajeczki które już od dawna nie bawią i nie śmieszą no i coraz mniej ale wciąż się pojawiają kiepskie filmy akcji. Najczęściej odgrzewane kotlety które najlepiej się ogląda z tego wszystkiego). I co tu dużo mówić - nie odtworzą tego co było w pierwowzorze bo ani aktor ani współczesne kino na to nie pozwala. Film był hitem na tamte czasy to nawet nie ma co poprawiać zbytnio. Zostaje tylko przedstawić to na nowy sposób i tego się obawiam - ten film był dobry dzięki ludziom którzy zrealizowali w nim swoją wizję. Jeżeli ktoś odtworzy tą historię na ten marny hollywoodzki sposób to będzie to zupełnie inny film w dodatku trochę nudny. Oby nie zrobili po prostu zwykłego dramatu bo był to film sensacyjny :) Poza tym wybuchy i pościgi dużo nie uratują - trzeba odtworzyć to słynne "coś" aby mógł to być remake :)

No ale ale... Jestem ciekaw :) Narzekam bo tak mam, doszukuję się tego co złe a potem z uśmiechem odrzucam zła założenia. To lepsze niż mieć wielkie nadzieje a potem się zawieść. Naprawdę jestem ciekaw jak to wyjdzie i wyczekuje wszelkich nowinek. Dawajcie znać jakie macie zdanie, jak pojawi sie coś nowego i jeżeli coś ruszy do przodu - jestem ciekaw jak będzie ewoluowała ta dysputa ;)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
snajper414

A Eli Roth to za co dostał reżyserię tego filmu? Za pochodzenie? Niestety, ale chyba będzie klapa. Klasyk z Bronsonem nie do pobicia.

Pawuloniasty

polecam Życzenie śmierci (1974) bez cenzury krwawy i brutalny

snajper414

slabo i tyle w temacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones