PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741189}

183 metry strachu

The Shallows
5,7 47 688
ocen
5,7 10 1 47688
5,4 16
ocen krytyków
183 metry strachu
powrót do forum filmu 183 metry strachu
lop3pop

A Sarsa śpiewała, że strach ma tylko 2 metry...

ocenił(a) film na 5
lop3pop

Jak ktokolwiek choć trochę bywający w kinie może nie wiedzieć, że tłumacz nie ma nic, ale to zupełnie nic wspólnego z polskim tytułem filmu.

magdalena_domaradzka

Dokładnie. O tytule decyduje dystrybutor.

ocenił(a) film na 7
antenka21

Brawa zatem dla dystrybutora.

ocenił(a) film na 7
stev1989

Brawa za dokładność w super precyzyjnym pomiarze tego strachu i przeliczeniu go na metry.

ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

Hajto sie im wlaczyl :)

lop3pop

Ja bym jeszcze zrozumiał 200 metrów strachu. Ale 183? A czemu nie 184 i pół?

vermes

Widać, że nikt z was nie oglądał filmu.
W pewnym momencie główna bohaterka obliczyła na oko, że do brzegu ma jakieś 180 metrów, a w rzeczywistości mogły być to 183 metry.
Serio wolelibyście "Płycizny" lub "Mielizna" ?

GAgata15

Wolałbym "Weekend z rekinem".

GAgata15

"Płycizna" byłaby tutaj bardzo adekwatnym tytułem.

ocenił(a) film na 7
GAgata15

Jak mam się czepiać, to nie obliczyła tylko raczej oszacowała lub przyjęła i nie w metrach tylko jeśli już to w jardach, bądź w stopach, bo tamci artyści takie jednostki tam używają...

183 (metrów) w tytule zapewne pojawiło się w momencie, gdy jakiś pan tłumacz sięgnął po kalkulator i wykonał kilka karkołomnych obliczeń, które można jedynie przyrównać do próby wyliczenia kąta wejścia w atmosferę dla Apollo 13.

Tak czy siak, choć wałkowane milion razy, dalej gówno pomogło i albo się tłumaczy albo zmyśla.
Jak napisał kolega wyżej również skłaniam się za "Płycizną", jako najlepszym tłumaczeniem(!) tytułu.

ZSGifMan

A ja powiem, że techniczna strona tego portalu to e tej chwili jeszcze większe gówno niż poprzednio. Przeczytane informacje o nowych wpisach nie przeładowują się i wiszą przez tydzień jakby były nowe. To zwykłe dziadostwo. Jakiś głąb z redakcji kazał mi... usunąć cookies. Czy li za każdym razem, to pokazuje mi przeczytane już wpisy, to mam czyścić przeglądarkę?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones