PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766846}
6,6 2 678
ocen
6,6 10 1 2678
5,9 16
ocen krytyków
21 x Nowy Jork
powrót do forum filmu 21 x Nowy Jork

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych - KIPA zaprasza wszystkich na letnie pokazy filmów producentów w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. To już drugi pokaz z naszego wakacyjnego cyklu. Tym razem przedstawimy filmy dokumentalne: „Bracia" reż. Wojciech Staroń oraz „21 x New York” reż. Piotr Stasik.

Pokazy filmów są darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych.

Plan projekcji:
godz. 20:30 – spotkanie z producentami przed pokazem filmów;
godz. 21:00 – projekcja filmu „Bracia" producentki Małgorzaty Staroń z firmy Staron FILM, laureatki drugiej nagrody za najlepszy debiut producencki na MFF Netia Off Camera Camera 2016;
godz. 22:10 – projekcja filmu „21 x New York” producentki Agnieszki Wasiak z firmy Lava Films, laureatki nagrody dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

"Filmowe Lato KIPA" ma na celu promowanie twórczości zrzeszonych producentów oraz przybliżenie widzom definicji zawodu producenta, który ponosi odpowiedzialność za powodzenie całego procesu powstawania filmu, zarówno od strony ekonomiczno-prawnej jak i artystycznej.

Opisy filmów:

„Bracia"
Naukowiec i malarz, pragmatyk i marzyciel. Dwa charaktery, dwie pasje. Alfons i Mieczysław Kułakowscy jak czuli barbarzyńcy z Hrabala są zawieszeni między Polską i Kazachstanem, ambicjami i rezygnacją, wspomnieniami i teraźniejszością. Ścierają się i kochają. Jaka siła pozwala im stawić czoło sowieckiemu reżimowi - który odbiera dzieciństwo, surowej Syberii - która odbiera wolność, żywiołowi ognia - który zabiera dorobek życia? To siła, która zarazem przyciąga i odpycha – nierozerwalna moc braterstwa. Ta więź to jedyna przestrzeń, w której Bracia zawsze mogą się schronić. Niezwykłe kino, które pozwala widzowi przejść wraz z bohaterami trudną, ale piękną podróż życia.

„21 x New York”
Mimo coraz bardziej zaawansowanych narzędzi komunikacji jesteśmy coraz bardziej samotni. Reżyser uchwycił ten paradoks za pośrednictwem bohaterów zaobserwowanych w nowojorskim metrze. Postanowił sprawdzić, jakie historie kryją się za każdą z 21 wybranych twarzy. Efektem jest filmowy esej o poszukiwaniu sensu istnienia, a zarazem hipnotyczny portret miasta, w którym spotykają się rozmaite rasy, kultury i światopoglądy, choć pojedynczy ludzie coraz bardziej się ze sobą rozmijają.

ZAPRASZAMY!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones