PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774077}
5,8 17 735
ocen
5,8 10 1 17735
3,6 12
ocen krytyków
Ach śpij kochanie
powrót do forum filmu Ach śpij kochanie

Szczerze polecam. Historia godna zainteresowania i poznania. Wreszcie film, który czerpie realizacją z kina zachodniego, biorąc intrygującą historię z własnego podwórka. Obsada potrafi udźwignąć film. Chyra stworzył bardzo ciekawą postać, która do samego końca zostawia pytania. Relacje jego z żoną też ciekawe, jednak Tomasz Schuchardt stara się stworzyć postać detektywka jak z klasycznego kina Noir.
Dla mnie film - 8/10

Polecam!

vasil_zajcev

Zgadzam się całkowicie :)

ocenił(a) film na 7
vasil_zajcev

Właśnie przed chwilą wróciłem z kina we Wrocławiu. Mieliśmy tu pokaz przedpremierowy. Zgadzam się z opinią towarzysza Zajcewa ;) Film jest naprawdę dobry. Nie miałem jakichś wielkich oczekiwań i może też przez to odebrałem go jako miłą niespodziankę. Naprawdę dobre polskie kino kryminalne z intrygującą atmosferą i ciekawą fabułą. Jeśli komuś się podobało "Jestem mordercą" to powinno mu się spodobać też "Ach śpij kochanie". Moim zdaniem jest lepsze. I, co ważne, nie ma tu tego charakterystycznego dla polskich filmów tępego aktorstwa.

ocenił(a) film na 3
Alex_de_Large

Serio? Nie ma?!

ocenił(a) film na 8
gerardtn1

No serio serio. Film moim zdaniem bardzo dobry. Chodzę do kina dość często i z ostatnich kilku obejrzanych (Blade runner ilestam, botoks, pierwszy snieg, kingsman) najlepszy. Kto z obsady aż tak Cię zniesmaczył swoją grą, że film oceniasz jako słaby? Dla mnie co role kobiece wypadły gorzej, ale dalej przynajmniej poprawnie.

ocenił(a) film na 6
snoopix

Ale blade runner dużo lepszy, w tym przypadku przesadziles :)

ocenił(a) film na 8
Idol85

No do mnie nie trafił. Nie jestem też fanem pierwszej części, więc może nie mój klimat po prostu.
Dlatego bardzo subiektywnie podchodząc do tematu lepiej mi się oglądało pięknego Władka niż Oficera K .

ocenił(a) film na 5
snoopix

Ale scenariusz, realizacja i aktorstwo w Blade Runner są o kilka klas lepsze. Nie musi trafiać w gust żeby dostrzec przewagę:) W Ach, śpij Kochanie zdecydowanie najlepsza postacią był Piękny Wladzio ale o nim faktycznie mówi się mało. Sam też rzadko się wypowiada. Reszta postaci jest to bólu czytelna. Zresztą, abstrahując od powyższego: film zwyczajnie nie trzyma w napięciu.

ocenił(a) film na 7
gerardtn1

No chyba nie było tak źle skoro na Festiwalu Aktorstwa Filmowego Schuchardt dostał nagrodę w kategorii "Pierwszoplanowa rola męska".

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/kultura/a/rozdano-zlote-szczeniaki-na-festiwalu-a ktorstwa-filmowego-zdjecia,12597464/

ocenił(a) film na 7
Alex_de_Large

Dobry film. chyba widziałem Globisza :)

ocenił(a) film na 6
vasil_zajcev

Owszem, dobry film. Trochę zabrakło mi jednak jakiegoś pogłębienia postaci, które są dość jednowymiarowe - albo szuja, albo młody uczciwy, albo piękna wykorzystywana. Najciekawszą, najmniej jednoznaczną postacią jest morderca, ale o nim też niewiele się dowiadujemy, poza wstydliwą tajemnicą. Ale i tak film ogląda się dobrze.

ocenił(a) film na 4
vasil_zajcev

Mnie nie zachwycił ani postacie nie zaciekawiły. Film do obejrzenia na raz bez wracania do niego.

ocenił(a) film na 6
S_E_L_E_R

Mnie tez nie zachwycił, mógłby być ciut dłuższy i wiecej wątków/morderstw pięknego władzia

ocenił(a) film na 7
Idol85

I Figury!

ocenił(a) film na 6
b3rs

no nie, tutaj to juz poleciales :D

S_E_L_E_R

Mnie z kolei tak zachwycił, że po obejrzeniu, włączyłem jeszcze raz. Jak dla mnie film mistrzostwo świata.

ocenił(a) film na 6
vasil_zajcev

Film może nie jakieś wybitne arcydzieło, ale też nie taki znowu tragiczny. Nawet mi się podobało, piękne zdjęcia, super obsada.

ocenił(a) film na 7
vasil_zajcev

Dobry film, obejrzałem go z wielką przyjemnością. W Polsce jest wiele znakomitych tematów na dobry klimatyczny kryminał, wystarczy tylko zatrudnić dobrego reżysera i dobrych aktorów. A nie kręcić słabe komedyjki romantyczne.

maciekd_filmweb

szkoda, ze nie dostał oskara :D #fakenews

vasil_zajcev

Witam Dlaczego Mazurkiewicz postrzelił tego kolesia w aucie(a go nie zabił) od którego całe śledztwo się zaczęło , gdyby go zabił miał by problem z głowy ,a tak wyjęto mu kulkę z głowy i wszystkie oskarżenia padły na Mazurkiewicza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones