PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 074
oceny
7,9 10 1 440074
6,7 31
ocen krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Al Pacino nie grał tutaj roli, on był tą postacią dosłownie. Rewelacyjny film :)

ocenił(a) film na 8
klaudusia761212

To prawda. Do tej pory jestem pod wrażeniem geniusza.

ocenił(a) film na 8
klaudusia761212

Ja również. Świetne powiedziane on nie zagrał, on był tą postacią!

klaudusia761212

Zgadzam się z Tobą. Nikt inny by tego lepiej nie zagrał!

Vinga2312

Zastanawiam się jakby ten film wyglądał gdyby diabła zagrał Jack Nicholson. Moim zdaniem byłby równie ciekawy.
A sam film rewelacja, 9/10.

mizab

Przypomnij sobie Nicholsona w "Lśnieniu", "Czarownicach z Eastwick" i "Wilku". Myślę, że na diabła by się nadawał, gdyż ma taki demoniczny wygląd. Ale nie jestem przekonana czy akurat w "Adwokacie...". Pacino bardziej nadaje się na Szatana kpiącego z Boga i ze słabości ludzi. Nicholson jest za bardzo diabłowaty, nie szatanowaty. Ale chciałabym móc zobaczyć Jacka w tej roli i wtedy ocenić.

Vinga2312

Masz rację, Pacino jako szatan reprezentuje potęgę zła. Natomiast Nicholson bardziej pasuje mi do roli człowieka opętanego przez demony. Ale myślę że w większej skali tez by się sprawdził, podobała mi się rola Franka Costello w "Infiltracji". Z aktorów o diabelskiej aparycji dobry były również Peter Stormare (nie mam na myśli jego roli w "Constantine"), ale też mogło by być ciekawie.
Co do samego filmu, to nie wiem czy Szatan-Pacino kpi z ludzkich słabości, jak sam powiedział "jestem fanem człowieka", osobiście nie wyczułem w tym ironii.

mizab

A mi się wydaje, że jednak kpi z człowieka - drugi raz przychodzi do Lomaxa bo wie, że ten znowu ulegnie jego propozycji mimo tego, że pamięta wydarzenia po przyjęciu oferty pracy w kancelarii Miltona. Za drugim razem, o ile dobrze pamiętam, Szatan jest dziennikarzem. Jego słowa na końcu "Próżność... to mój ulubiony grzech" i mrugnięcie okiem są chyba wystarczająco wymowne.

mizab

A co do Petera Stormare - wiesz jakoś nigdy nie kojarzyłam go z diabłem. Może dlatego, że widziałam go w filmach "Armagedon", "Czekolada" i "Nieustraszeni braci Grimm" gdzie grał takie pocieszne role. Jak dla mnie to mógłby zagrać np. w "Igraszkach z diabłem" takiego pospolitego diabełka. A pamiętasz Bruce'a Payne w filmie "Switch" - to był też fajny diabeł. Podpasował mi też Gabriel Byrne w "I stanie się koniec".

Vinga2312

Gabriel Byrne zdecydowanie! Ma wyjątkowo szatańskie rysy. Stormare jako czarny charakter był dobry w "Fargo". Niestety "Switch" nie oglądałem. Ciekawe jakby taką rolę udźwignął Kevin Spacey, co prawda nie ma tak szatańskiego spojrzenia jak Pacino czy Byrne. Ale co do knucia intryg i drogi po trupach rewelacyjnie spisał się w "House of Cards" a w "Siedem" był również przekonujący.

mizab

Przepraszam, poprawka, "Switch" oglądałem (myślałem o innym filmie), rzeczywiście cuchnący siarką jegomość :-)

mizab

Od czasu gdy zobaczyłam Kevina Spacey w "Siedem" zaliczam go do czołówki "Twarzy Psychola". Niestety nie oglądałam "House of Cards" czego bardzo żałuję - ale może kiedyś obejrzę na necie.

ocenił(a) film na 10
klaudusia761212

prawda, prawda, prawda. niesamowita, realistyczna kreacja stworzona przez Al'a Pacino. dodatkowo ścieżka dźwiękowa filmu dobrana we właściwym klimacie.The Rolling Stones - "Paint It Black"

ocenił(a) film na 9
braszek_filmweb

Według mnie to jego najlepsza kreacja!

ocenił(a) film na 8
klaudusia761212

W końcówce filmu Al Pacino był tak przekonujący że brak mi słów! Świetny aktor, oby matka ziemia spłodziła więcej takich aktorów z krwi i kości których w ówczesnych czasach nam brakuje.

ocenił(a) film na 9
DemiaN

'oby matka ziemia spłodziła więcej takich aktorów z krwi i kości których w ówczesnych czasach nam brakuje' - podpisuję się

ocenił(a) film na 9
DemiaN

To jest jego rola życia

ocenił(a) film na 8
robexjanko

Akurat Al to tych ról życia miał wiele "Zapach kobiety" genialna gra aktorska, "Człowiek z blizną" nie ma aktora który lepiej by zagrał Kubańczyka, nawet gdyby był Kubańczykiem ;) albo "Pieskie popołudnie" ogólnie jest to jeden z niewielu geniuszy aktorskich pod względem wszechstronności, gdzie w każdej wcielonej postaci był po prostu inną osobą i nie kojarzył Ci się ze wcześniejszymi często kultowymi rolami.

ocenił(a) film na 9
klaudusia761212

100% racji! Zachwycił mnie totalnie.

ocenił(a) film na 9
klaudusia761212

Bardzo dobry film i świetne kreacje trzech głównych bohaterów, Pacino i Reeves w najlepszej kondycji - zdecydowanie :D

ocenił(a) film na 7
klaudusia761212

Al Pacino zawsze jest postacią, którą gra. Dlatego jest jednym z najlepszych aktorów w historii kina. W zestawieniu najlepszych jest na 10 miejscu. Moim zdaniem powinien być znacznie wyżej.

ocenił(a) film na 10
klaudusia761212

Dokładnie, wcielił się w postać idealnie!

ocenił(a) film na 9
klaudusia761212

Kompromitacją Akademii Filmowej jest nieprzyznanie mu statuetki za tę rolę, ale oni są znani z opóźnionego zapłonu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones