PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628311}
6,5 35 930
ocen
6,5 10 1 35930
5,2 8
ocen krytyków
American Assassin
powrót do forum filmu American Assassin

Nie jest to typowy film z cyklu "zabili go i uciekł", więc myślę, że warto się wybrać. I plus za perfect polish aktorów w scenie, która miała miejsce w Warszawie (aczkolwiek chyba kręcono ją jednak gdzieś indziej, miasta za bardzo nie widać, więc mogło być gdziekolwiek).

ocenił(a) film na 9
Joanna_7

Mnie sie wydawalo ze to byl rynek krakowski, jestem z Krk i bardzo mi pasowaly ujęcia tej sceny wlasnie do krakowskiego rynku

ocenił(a) film na 2
Joanna_7

"nie wieje sztampą"
Przecież ten film powiela połowę klisz amerykańskiego kina akcji z ostatnich trzydziestu lat

ocenił(a) film na 5
Joanna_7

Nie wieje sztampą? Ty chyba nie widziałeś tego samego filmu co ja... W tym filmie jest wszystko:
1) Tragiczna przeszłość głównego bohatera aka Steven Seagal
2) Upośledzenie wszystkich poza głównym bohaterem, chociaż on też jest upośledzony, tylko mniej
3) Wiecznie nietrafiający elitarnie wyszkoleni żołnierze/agenci, którzy dają się podejść jak dzieci
4) Przeciwnik rodem z Bondowskich filmów
5) Zły Iran i dobry bogu ducha winny Izrael
6) "Niespodziewane zwroty akcji", których nie domyśliłby się chyba tylko 5-latek
7) Zgorzkniały mentor/nauczyciel kozak, prawie jak Clint Eastwood ;)

Można tak mnożyć i mnożyć. Ten film to klapa... Film akcji starający się być "realny" zakrawa o komedię... Większy realizm miałem w Niezniszczalnych 2, a tam nawet się nie starali. FIlm dostał odemnie 5 tylko dlatego, że gra aktorska jest ok, muzyka i ujęcia też są na dobrym poziomie i fakt, że twórcy się postarali i nie było słychać łamanego polskiego.

ocenił(a) film na 7
miroslawkosiorkiewicz

Dokładnie i jeszcze dodam, jak w prawie każdym filmie sensacyjnym Bomba z wielkim Timerem odliczającym czas do wybuchu :) śmieszne to było jak jakiś kolejny film z Bondem. Sztampa do bólu, ale fajnie sie oglądało.

ocenił(a) film na 2
miroslawkosiorkiewicz

Zgadzam się, ale jest jeszcze gorzej. Poza całkowicie miernym i sztampowym scenariuszem, w tym chamskiej propagandy na Iran, mamy marne aktorstwo. Żaden bohater (z głównym który jedynie irytuje) nie wzbudza jakieś sympatii czy zaciekawienia co się z nim stanie. Jedynie Keaton jakoś się wyróżnia ale scena gdzie wisi na łańcuchu z odgryzaniem ucha żenada. Strasznie się zamęczyłem oglądając ten film. Bomb atomowych w filmach były już setki ale tutaj akcja nie trzyma zupełnie w napięciu. Scena w "Warszawie" (bo budynek dookoła bazaru był z green screenu i pewnie nie istnieje) kabaretowa, dawno czegoś tak głupiego nie widziałem. Skradziony w Rosji pluton kupuje się na targu staroci w Warszawie po czym pojawia się w Rzymie voila i wszystko na ten temat. Efekty typu CGI helikopter, no i finałowy wybuch który nie niszczy floty. Masa durnoctwa w maksymalnie sztampowym scenariuszu.

ocenił(a) film na 5
miroslawkosiorkiewicz

Generalnie się zgadzam z wami. Film fajnie się zaczynał i wydawało się, że będzie całkiem spoko ale im dalej tym gorzej. Podejrzewam, ze chcieli zrobić ambitniejszego akcyjniaka ale wyszło dzieło na miarę typowego filmu z Seagalem emitowanego w środku tygodnia wieczorem na tv4 czy innym pulsie. Bohaterowie mało interesujący, a nawet momentami irytujący. Fabuła przewidywalna i dosyć nudna. Aktorstwo nie powala. Film taki na raz jak się nie ma co robić. Typowa amerykańska bajeczka w dodatku średnio wykonana. Na plus moim zdaniem tylko początkowa scena i to, że Polacy faktycznie mówią po polsku.

ocenił(a) film na 5
miroslawkosiorkiewicz

Ad 3) O przepraszam, Scott (Victor) też dał się podejść i nawet nie zdążył machnąć 'nogo' ;)

ocenił(a) film na 8
Joanna_7

Mi również bardzo mi się podobał, a polski wątek był miłą niespodzianką. :) Do Dylana mam sentyment (jeszcze od czasów Teen Wolf), a w tym filmie poradził sobie nieźle. Sceny akcji na plus, dużą zaletą również dla mnie był kalejdoskop państw i miast niczym z bondowskich produkcji. Książek nie czytałam, a słyszałam, że film bazuje na powieści.
Oceniłam na 8 i coś mi się wydaje, że jeśli pojawią się kolejne części chętnie je obejrzę. :)

ocenił(a) film na 6
Joanna_7

Czytałam, że Warszawę ''zagrało'' Birmingham :)

ocenił(a) film na 6
Joanna_7

Do Joanna - nie wieje sztampą? Masz rację , nie wieje....to jest facane tornado , tajfun sztampy i powielania ! Pół miliona filmów jota w jotę stworzono w historii kina.....Mater widy ..aleś przywaliła siostro....

Joanna_7

Ty ... to jakaś prowokacja.

tkow

Nie, nie jest. No ale jak się człowiek naoglądał za dużo "Szybkich i wściekłych" to wszystko mi się potem wydaje oryginalne :) A jaki film akcji byście polecali obejrzeć jako taki, w którym wg Was nie wieje sztampą? Ja chętnie zobaczę, bo może faktycznie dużo tracę.

ocenił(a) film na 5
Joanna_7

niesztampowy? mam coś takiego. ale obejrzenie grozi rozwaleniem umysłu w drobny mak. naprawdę ciężko się pozbierać po czymś takim: http://www.filmweb.pl/film/Yakuza%3A+Apokalipsa-2015-714811

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones