PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 199
ocen
7,6 10 1 520199
8,4 44
oceny krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Homofobia

użytkownik usunięty

Żaden inny film tak dobrze nie przedstawia procesu tworzenia się w ludziach homofobii.. która bierze się z niczego innego, jak ze strachu przed cząstką homoseksualizmu w samym sobie, a lęk ten wzbudza nic innego jak agresję do ludzi homoseksualnych.
W ogóle film ma mistrza za ukazanie jak stłamszone emocje wpływają na ludzkie życie... Scenariusz, realizacja, aktorstwo, muzyka.. Arcydzieło 10/10.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Jinno

ZabawiłAś jak juz;) Jestem nią. Zgadzam się z Tobą, że legalizacja małżeństw prowadzi do legalizacji adopcji dzieci, a to już nie jest normalne, bo dziecko nie jest wynikiem związku osób tej samej płci.. ale poza tym nie mam nic przeciwko homoseksualistom, chodziło mi o to, że w tym filmie jest ukazane skąd się bierze przesadna niechęć do nich i u niektórych przeobraża się w to agresję i nienawiść, a to wg mnie jest wynikiem tylko i wyłącznie strachu przed tym. :)

ocenił(a) film na 9

Wybacz :)
Według mnie nienawiść tego "Wojskowego tatusia"(zapomniałem jak on sie tam zwał) była od początku , wynikała z surowego wychowania i konserwatywnych zasad.

użytkownik usunięty
Jinno

No na pewno, ale może te konserwatywne zasady, które miał wpojone nie pozwalały mu na zaakceptowanie prawdziwego 'ja'? Co człowiek, to opinia;)

ocenił(a) film na 9

Po pierwsze "osobiście uważam homoseksualizm za wynaturzenie" LOL pogląd godny XXI wieku w Polsce. (udowodniono naukowo, że czlowiek RODZI SIE homoseksualistą, jest to kształtowane w pierwszych tygodniach życia, na skutek nieprawidłowego działania hormonów nadnerczy, wiec zgodze sie że jest to pewna mutacja, ale wynaturzenie?!)
Ale ja nie o tym miałam....
Zgadzam się z autorką tematu, że "wojskowy tatuś" w głównej mierze tak nienawidził homoseksualistów, że gdzieś podświadomie, biorąc pod uwagę fakt, że był właśnie "wojskowym tatusiem"( co jest chyba dokładną odwrotnością bycia gejem), nie mógł sobie pozwolić na ujawnienie swojej homoseksualności. I tak bardzo nie chciał być homoseksualistą (cały czas mówię o podświadomości), że musiał być kimś, kto zdecydowanie się od tego odcina, właśnie poprzez nienawiść...

ocenił(a) film na 7
elis_webber

odwotnosc??
cale zycie tylko i wylacznie wsrod zolniezy (facetow, zeby nie bylo). toz to raj dla gejow :D

elis_webber

Poprosze odnośnik do tych rzekomo naukowych badań. Co ma do rzeczy ze mamy XXI wiek??? Homoseksualizm zostal nie tak dawno usuniety ze swiatowej listy chorób...ale nie przez lekarzy tylko przez naciski lobby homoseksualnego które wiemy jaką siła dysponuje. Nie ma ZADNYCH dowodow na to ze ta "skłonność" jest czymś normalnym.

ocenił(a) film na 8
Morelas84

Nie tak dawno tzn. w zeszłym tysiącleciu. Jak rozumiem doceniasz siłę lobby homoseksualnego ale o lobby homofobicznym które stara się przekonać lekarzy do swojego punktu widzenia to pewnie nawet nie słyszałeś. Jakich dowodów ty bracie oczekujesz na normalność? To nie jest matematyka, że ktoś ci zaprezentuje jakieś równanie wyjaśniające.
Fakty są takie, że o tym co jest zdrowe a co chore nie decyduje Antek ślusarz, ksiądz proboszcz, czy koneser kina ale lekarze.
A tak się składa, że zdecydowana większość lekarzy ze wszystkich kontynentów uznaje orientację homoseksualną za ani gorszą ani lepszą od heteroseksualnej. Nawet w słynącej z homofobii Rosji środowisko medyczne jak i administracja państwowa stoją na stanowisku, że homoseksualizm nie jest chorobą. Ostateczną decyzję podjął w tej sprawie rosyjski sąd w 2005r. nakładając jednocześnie zakaz odmowy przyznania pracy ze względu na orientację seksualną.
Oczywiście masz prawo nie zgadzać się ze stanowiskiem Światowej Organizacji Zdrowia jak również
Polskiego Towarzystwa Seksualnego lecz wówczas musisz zdawać sobie sprawę, że twoje poglądy stoją w sprzeczności do stanowiska świata nauki i medycyny. Równie dobrze możesz podważać kulistość ziemi i heliocentryzm czerpiąc inspiracje dla swoich poglądów ze Średniowiecza. Co więcej możesz natrafić na opracowania ludzi z tytułami naukowymi potwierdzającymi
taki model. Zachęcam do zapoznania się ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej, które być może zmieni twoje postrzeganie homoseksualizmu.
http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o- orientacji-homoseksualnej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
neandertalczyk

A cóż jest takiego zaskakującego w tym, że środowisko medyczne podjęło decyzje
w wyniku głosowania a nie wg. widzimisię jednego człowieka?
Nauka ma to do siebie, że nie opiera się na dogmatach lecz ciągle się rozwija,
a więc wymaga uaktualnienia. Podobną sytuację obserwowaliśmy kilka lat temu
kiedy Międzynarodowa Unia Astronomiczna zdecydowała o tym, że Pluton
nie będzie już zaliczany do planet układu słonecznego.
Czy to sam prezes podjął taką decyzję i zakomunikował reszcie astronomów?
Oczywiście przeprowadzono debatę której końcowym etapem było głosowanie
którego wynik wcale nie był do końca jednomyślny.
Amerykańskie lobby robiło co tylko możliwe aby utrzymać dla Plutona status planety.
Nagminnie słyszy się w Polsce, że decyzja o wykreśleniu homoseksualizmu z klasyfikacji DSM i ICD
była zasługą wpływu lobby homoseksualnego ale jednocześnie osoby głoszące taką tezę
nic nie wspominają o lobby homofobicznym dzięki któremu homoseksualizm
został wpisany na tę listę.

Gdyby medycyna się nie uaktualniała, lecz opierała na dogmatach,
nadal mielibyśmy jednostkę chorobową znaną jako "drapetomania", czyli zaburzenie
powodujące uciekanie niewolników od swoich właścicieli.
Ach, to lobby niewolników wymuszające wykreślenie drapetomanii z listy chorób...
Z chorobami jest jak z przestępstwami. To nie człowiek ma udowadniać swoje zdrowie
lecz zadaniem lekarza jest udowodnienie jego choroby i właśnie takich dowodów
potwierdzających tezę o chorobliwości homoseksualizmu lekarze się nie dopatrzyli.
Warto zwrócić uwagę, że jak mawiał George Orwell, normalność nie jest kwestią statystyki.
Gdyby była to oznaczałoby, że nienormalnością są zdrowe białe zęby
gdyż 99% Polaków ma próchnicę.

Istnieje konsensus naukowy wg. którego homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności.
Takie stanowisko prezentują między innymi:

Światowa Organizacja Zdrowia,
Światowe Towarzystwo Psychiatryczne,
Światowe Towarzystwo Medyczne,
Światowe Towarzystwo Zdrowia Seksualnego,
International Society of Psychiatric-Mental Health Nurses,
Panamerykańska Organizacja Zdrowia,
Stały Komitet Lekarzy Europejskich,
Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne,
Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne,
Amerykańska Akademia Pediatryczna,
Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży,
Amerykańskie Towarzystwo Medyczne,
Amerykańskie Kolegium Lekarzy,
Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego,
Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Szkolnego,
Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych,
Amerykańskie Towarzystwo Zdrowia i Medycyny Wieku Młodzieńczego,
Amerykańska Akademia Pielęgniarstwa,
Association of American Medical Colleges,
Amerykańskie Stowarzyszenie Edukatorów, Doradców i Terapeutów Seksualnych,
Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów Szkolnych,
Amerykańskie Towarzystwo Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej,
Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych,
Amerykańskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej i Poznawczej,
Amerykańskie Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego,
Amerykańskie Stowarzyszenie Doradców Szkolnych,
Kanadyjskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne,
Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne,
Brytyjskie Królewskie Kolegium Psychiatrów,
Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne,
Brytyjska Rada Psychoanalityczna,
Rada Psychoterapii Zjednoczonego Królestwa,
Brytyjskie Towarzystwo Medyczne,
Brytyjskie Królewskie Kolegium Lekarzy Rodzinnych,
Brytyjskie Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego i Psychoterapii,
Brytyjskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej i Poznawczej,
Brytyjskie Narodowe Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego,
Królewskie Australijsko-Nowozelandzkie Kolegium Psychiatrów,
Australijskie Towarzystwo Psychologiczne,
Australijskie Towarzystwo Medyczne,
Australijska Federacja Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego,
Południowoafrykańskie Stowarzyszenie Psychiatrów,
Południowoafrykańskie Towarzystwo Psychologiczne,
Południowoafrykańska Akademia Nauk,
Brazylijskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Brazylijska Federalna Rada Psychologii,
Brazylijska Federalna Rada Medycyny,
Kolumbijskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Kolumbijska Krajowa Rada Psychologii,
Kolumbijska Fundacja na Rzecz Postępu Psychologii,
Izraelskie Towarzystwo Psychologiczne,
Libańskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Libańskie Towarzystwo Psychologiczne,
Libańskie Towarzystwo Medyczne na Rzecz Zdrowia Seksualnego],
Indyjskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Japońskie Towarzystwo Psychiatrii i Neurologii,
Filipińskie Towarzystwo Psychologiczne,
Hongkońskie Kolegium Psychiatrów,
Hongkońskie Towarzystwo Psychologiczne,
Stowarzyszenie Niemieckich Specjalistów w dziedzinie Psychiatrii i Psychoterapii,
Niemieckie Towarzystwo Psychiatrii, Psychoterapii, Psychosomatyki i Neurologii,
Niemieckie Towarzystwo Medyczne,
Holenderski Instytut Psychologii,
Królewskie Holenderskie Towarzystwo Medyczne,
Holenderskie Towarzystwo Seksuologiczne,
Madryckie Kolegium Psychologów,
Hiszpańskie Towarzystwo Podstawowej Opieki Pediatrycznej,
Hiszpańska Federacja Stowarzyszeń Seksuologicznych,
Włoskie Towarzystwo Psychologiczne,
Włoska Krajowa Rada Psychologów,
Włoskie Towarzystwo Seksuologiczne i Edukacji Seksualnej,
Stowarzyszenie Portugalskich Psychologów,
Portugalskie Towarzystwo Seksuologii Klinicznej,
Szwajcarskie Towarzystwo Psychologiczne,
Duńskie Towarzystwo Medyczne,
Norweskie Towarzystwo Psychiatryczne,
Norweskie Towarzystwo Psychologiczne,
Irlandzkie Kolegium Psychiatryczne,
Irlandzkie Towarzystwo Psychologiczne,

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne
Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Oczywiście plebs ma prawo mieć inne zdanie ale nie ma to żadnego znaczenia,
bo to nie plebs stanowi ciało decydujące o tym co jest zdrowe a co chore.
Większość Amerykanów może wierzyć w ufoludki
a większość Polaków i Rosjan ma prawo wierzyć, że homoseksualizm jest chorobą.
Każdy naród ma swoje własne urojenia.

Najwięcej ludzi przekonanych o swojej normalności a jednocześnie o nienormalności lekarzy
znajdziemy w zakładach psychiatrycznych.

MichCorleone

Znowu prymitywna zagrywka nazywania kogoś idiotą i plebsem z tego powodu, że nie zgadza się z polityczną propagandą modernistycznej nauki, przerażające jest jak zdegenerowany jest dzisiejszy świat. Untermensch.

ocenił(a) film na 8
neandertalczyk

To samo usłyszałem niedawno od człowieka próbującego mnie przekonywać o tym,
że Ziemia jest płaska a kulistość Ziemi to największe oszustwo w historii ludzkości.
Pozdrawiam, bez odbioru!

MichCorleone

Ja za to czytałem wiele artykułów pisanych w obronie pedofilii w takim samym tonie w jakim ty normalizujesz homoseksualizm, nie pozdrawiam, bez odbioru.

ocenił(a) film na 10
neandertalczyk

No tak, odezwał sie Ubermensch, widać gdzie Cię ciągnie. Hitler też nie lubił gejów, pewnie dla tego, że sam nim był. Żydów też. Jak klasyczny współczesny Polak.

Całą Waszą zmaskulinizowaną kryptoheteroseksualną pierdoideologię zmiata z powierzchni Ziemi fakt, że ponad 70 lat temu, gdy do głosu zaczęły dochodzić powszechne społecznie badania opinii, a społeczeństwo nie było przez Was zastraszone, jak teraz, ludzie szczerze wypowiedzieli się w temacie: prawie 40% mężczyzn doświadczyło 1 raz kontaktu seksualnego z innym mężczyzną zakończonego orgazmem, 10% mężczyzn utrzymywało kontakty seksualne z innymi mężczyznami przez średnio 3 lata, a 4% mężczyzn uprawiało seks jedynie z innymi mężczyznami. Toć to był szok i początek końca zaściankowego orzeczenia z '45r. mówiącego o homoseksualizmie jako dewiacji seksualnej (postawionego na równi z sadyzmem zaznaczmy).

Wszyscy solą o lobby homoseksualnym, jednak to WY i Wasza presja spowodowała, że te prawie 40% mężczyzn schowało się w kącie, a większość z nich przeistoczyła w zadeklarowanych homofobów. Możecie sobie pogratulować, a jednocześnie my możemy zaśmiać Wam się w oczy, że sami sobie stworzyliście wrogó, siebie samych. Podwójne combo. Biorąc pod uwagę fakty, które przytoczyłem powyżej homofobia to naprawdę nic innego, jak strach przed: po pierwsze wyimaginowaną wizją rodem z Seksmisji. Po drugie: jakimś zupełnie niezrozumiałym społecznie, acz po części wytłumaczalnym psychologicznie, strachem przed utratą własnej męskości w obliczu geja i jego seksualności, aż po osobisty skrywany najgłębiej paniczny strach przed tą cząstką siebie, która sama chciałaby tego spróbować.

Ja nie wiem, ile razy i przez ile dziesięcioleci, będziecie ględzić o porównaniu pedofilii do homoseksualizmu?? Czy Wy wiecie kim jest dziecko? I co odróżnia go od dorosłego? Czy naprawdę... jak można porównywać dwie dorosłe osoby uprawiające seks za obopólną zgodą do wykorzystywania dziecka? Ty jesteś z tych co są tak tępi, że tego nie rozróżniają, czy z tych jeszcze gorszych, którzy znają doskonale różnicę, ale bezczelnie wycierają sobie tą odzywką mordę, bo tak się już przyjęło, żeby o tym mówić przy okazji tematu o homoseksualistach?

__Shenlong__

Nie mam zamiaru czytać twojego bełkotu ale raport Kinsleya został dawno obalony a wasze pojmowanie wolności jako nieograniczoną możność zaspokajania własnych pragnień dawno zdemaskowana. Rewolucja seksualna została użyta jako broń psychologiczna do niszczenia i degenerowania normalnych, zdrowych ludzi i to tylko dlatego, ze stała się ona formą politycznej kontroli przez dosłownie złych do cna ludzi. Forum o filmach to nie jest miejsce do opisywania i bronienia parafilii, pomyliłeś miejsca.

ocenił(a) film na 10
neandertalczyk

No, czyli należysz do tych, co wieszczą zagładę ludzkości a la Seksmisja.

Ciekawy scenariusz na film fantasy: geja wymyślono w tajnym laboratorium NASA. Tak jak był Adam i Ewa, tak tu nazwijmy go Włodek. Ale Włodek ma cel: musi zniszczyć rasę ludzką. Wychowany od maleńkości przez wujka Putina i ciocię Angelę (a właściwie ich praprzodków) wyrasta na współczesnego Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać i zaraża całą populację. To koniec Ziemi, jaką znamy. Ba dum tss. Przyciemnienie. Koniec trailera.

Weź, piszesz te Wasze puste slogany nie mające żadnego uzasadnienia w rzeczywistości, a życie toczy się dalej. Zostaje Ci tylko klepanie w klawiaturkę i rozmowy przy Wigilijnym stole. Świat się zmienia, za 150 lat wszyscy będziemy jedną rasą, a już dziś na takich jak Ty świat zaczyna powoli sikać sikiem prostym.

I choćbyście bardzo chcieli, to tego nie zmienicie.

A tak w ogóle to kompletnie nie odniosłeś się do tego co napisałem, typowe.

Dlatego właśnie w ogóle nie udzielam się na forach. Nie ma z kim porozmawiać.

Przestaję obserwować temat, zdrowia życzę. I uśmiechu. I miłości dla bliźnich.

__Shenlong__

Nie mam zamiaru cię czytać.

__Shenlong__

Daj ten tekst dorosłej mamie, to nam wytłumaczy o co ci chodzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Pietiagorbaczow

Za to sposób w jaki podjęto decyzję o umieszczeniu homoseksualizmu na tej liście, bez możliwości zaprezentowania zdań odrębnych, miał charakter niebywale naukowy. :-)
Cokolwiek byś biedny człowieku tu nie wymodził fakty są takie, że o tym co jest chore a co zdrowe nie decyduje ksiundz, ślusarz, poseł, piekarz ani wybitny koneser filmowy ale lekarze.
Stanowisko środowiska medycznego ze wszystkich kontynentów zaprezentowałem powyżej.
To że w zeszłym tysiącleciu było ono inne jest tylko efektem tego, że nauka się rozwija i wymaga uaktualnienia.
Nie zgadza się Pan z tym stanowiskiem? Uważa się Pan za większego eksperta?
Proszę skończyć przynajmniej studia medyczne a następnie przekonywać resztę środowiska do swojego punktu widzenia.

MichCorleone

Ptysiu, rozumiem iż ty jesteś wybitnym naukowcem od kopiowania cudzych tekstów.
Wsadź swoje mądrości w buty i nie lobbuj na rzecz swoich skłonności. To twoja prywatna sprawa, zaś inni ludzie mogą mieć zupełnie odmienne zdanie na ten temat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pietiagorbaczow

Autorzy, którzy promują tezę o nieodwracalności orientacji seksualnej, często powołują się na opublikowaną dyskusję między dr. C.C. Tripp i dr. Lawrence Hatterer, w której dr. Tripp oświadczył: „... nie ma ani jednego odnotowanego przypadku zmiany orientacji homoseksualnej, który byłby potwierdzony przez zewnętrzną ocenę i testowanie. Kinsey nie był w stanie znaleźć żadnego takiego wypadku. I również, ani dr Pomeroy, ani ja, nie byliśmy w stanie znaleźć takiego pacjenta. Bylibyśmy radzi, by dr. Hatterer wskazał nam takiego pacjenta” (Tripp i Hatterer 1971). Autorzy ci, zwykle nie odnotowują odpowiedzi dr. Hatterer:

„Ja ‘uleczyłem’ wielu homoseksualistów doktorze Tripp. Dr Pomeroy lub każdy inny badacz może przeanalizować moją pracę bo jest ona cała udokumentowana na zapisach magnetofonowych za okres 10 lat. Wielu z tych ‘uleczonych’ (wolę używać słowa ‘zmienionych’) pacjentów ożeniło się, mają rodziny i żyją szczęśliwym życiem. Twierdzenie, że „homoseksualista, zawsze będzie homoseksualistą” to destruktywny mit. Uczynił on i uczyni w przyszłości miliony zaangażowanych homoseksualistów. Co więcej, nie tylko ja ale i szereg innych szanowanych psychiatrów (dr Samuel B. Hadden, dr Lionel Ovesey, dr. Charles Socarides, dr Harold Lief, dr Irving Bieber i inni) odnotowali sukcesy w leczeniu uleczalnych homoseksualistów” (Tripp i Hatterer 1971).

Szereg terapeutów pisało szeroko o pozytywnych rezultatach terapii w wypadku pociągu do osób tej samej płci. Tripp wolał zignorować bogatą literaturę na temat leczenia i prace przeglądowe terapeutów. Przegląd opublikowanych skutków leczenia niechcianego pociągu do osób tej samej płci wykazuje, że w tym wypadku skuteczność jest taka sama jak w podobnych problemach psychologicznych: około 30% doświadcza uwolnienia od symptomów, a dalsze 30% poprawy (Bieber i in. 1962 58 Clippinger 1974 59 Fine 1987 60 Kaye i in. 1967 61 MacIntosh 1994 62 Marmor 1965 63 Nicolosi i in. 1998 64 Rogers i in.1976 65 Satinover 1996 66 Throckmorton 1996 67 West 1977 68 ).

Doniesienia poszczególnych terapeutów też są pozytywne (Barnhouse 1977 69 Bergler 1962 70 Bieber i Bieber 1979 71 Cappon 1965 72 Caprio 1954 73 Ellis 1956 74 Hadden 1958 75 Hadden 1967b 76 Hadfield 1958 77 Hatterer 1970 78 Kronemeyer 1980 79 ). Jest to tylko reprezentatywna próbka terapeutów, którzy donoszą o sukcesach w leczeniu pacjentów doświadczających pociągu płciowego do osób tej samej płci.

Jest też wiele autobiograficznych doniesień mężczyzn i kobiet, którzy kiedyś uważali siebie za niereformowalnie związanych z homoseksualnymi odczuciami i zachowaniami. Wiele z tych mężczyzn i kobiet (Exodus 1990-2000 80 ) obecnie określa samych siebie jako wolnych od pociągu płciowego do osób tej samej płci, od fantazji i zachowań homoseksualnych. Większość z nich uzyskała wolność poprzez uczestnictwo w wyznaniowych grupach wsparcia, chociaż część także szukała pomocy u terapeutów.

Niestety szereg wpływowych osób i grup zawodowych ignoruje te dane (APA 1997 81 Herek 1991 82 ) i wygląda na to, że istnieje skoncentrowany wysiłek ze strony „apologetów homoseksualizmu” by zaprzeczyć efektywności leczenia pociągu płciowego do osób tej samej płci lub twierdzą oni, że takie leczenie jest szkodliwe. Barnhouse wyraził zdziwienie z powodu tych wysiłków: „Wypaczanie rzeczywistości zawarte w zaprzeczeniach apologetów homoseksualizmu, jakoby stan ten był uleczalny jest tak silne, że człowiek zastanawia się, czym jest ono motywowane” (Barnhouse 1977).

Dr Robert Spitzer, znany badacz psychiatra z Uniwersytetu Columbia, który był bezpośrednio zaangażowany w decyzję z 1973 r. podjętą przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne by usunąć homoseksualizm z listy chorób umysłowych, ostatnio włączył się w badania nad możliwością uzyskania zmiany. Dr Spitzer powiedział w wywiadzie: „Jestem przekonany, że wiele ludzi dokonało poważnych zmian w kierunku stania się heteroseksualistami ... uważam to za ważną wiadomość ... podchodziłem do tych badań sceptycznie. Teraz twierdzę, że te zmiany mogą być trwałe” (NARTH 2000). http://mateusz.pl/okarol/ok_hin.htm

Pietiagorbaczow

Różni ludzie doświadczają pociągu płciowego do osób tej samej płci z różnych powodów. Choć zachodzą pewne podobieństwa w układzie rozwojowym, każda osoba ma swoją własną historię. W historiach indywidualnych osób doświadczających pociągu płciowego do osób tej samej płci, często występuje jeden, lub kilka z poniżej wyszczególnionych faktów:

Alienacja w stosunku do ojca we wczesnym dzieciństwie, ponieważ ojciec był odbierany jako ktoś wrogi lub daleki, gwałtowny lub alkoholik (Apperson i McAdoo 1968 17 Bene 1965 18 Bieber i in. 1962 19 Fisher i Greenberg 1996 20 Pillard 1988 21 Sipova i Brzek1983 22 ).
Matka nadopiekuńcza (wobec chłopców) (Bieber T. 1971 23 Bieber i in. 1962 24 Snortum et al. 1969 25 ).
Matka potrzebująca i oczekująca wiele (od chłopców), (Fitzgibbons 1999 26 ).
Matka emocjonalnie niedostępna (dla dziewczyn) (Bradley i Zucker 1997 27 Eisenbud 1982 28 ).
Rodzice, którzy nie zdołali ukierunkować identyfikacji z własną płcią, (Zucker i Bradley1995 29 ).
Brak zabaw „z bijatyką” (u chłopców) (Friedman i Stern 1980 30 Hadden 1967a 31 ).
Brak identyfikacji z rówieśnikami tej samej płci (Hockenberry i Billingham 1987 32 Whitam 1977 33 ).
Niechęć do sportów zespołowych (chłopcy) (Thompson i in.1973 34 Bailey i in.1993 35 ).
Brak koordynacji ręki i oka i w konsekwencji dokuczanie przez kolegów (u chłopców) (Fitzgibbons 1999 36 Newman 1976 37 ).
Wykorzystanie seksualne lub gwałt (Beitchman i in.1991 38 Bradley i Zucker 1997 39 Engel 1982 40 Finkelhor 1984; Gundlach i Riess 1967 41 ).
Fobia społeczna lub ekstremalna nieśmiałość (Golwyn i Sevlie1993 42 ).
Utrata rodzica z powodu śmierci lub rozwodu (Zucker i Bradley 1995).
Oddzielenie od rodzica w krytycznym okresie rozwojowym (Zucker i Bradley 1995).

W niektórych przypadkach, pociąg płciowy do osób tej samej płci lub homoseksualna aktywność towarzyszą pacjentom z innymi zidentyfikowanymi schorzeniami psychologicznymi, takimi jak:

silna depresja (Fergusson i in.1999 43 ),
myśli samobójcze (Herrell i in. 1999),
ogólny niepokój,
nadużywanie środków chemicznych,
zakłócenia zachowań u młodzieży,
„graniczne” (borderline) zakłócenia osobowościowe (Parris i in.1995 44 Zubenko i in. 1987 45 ),
schizofrenia (Gonsiorek 1982 46 ),
patologiczny narcyzm (Bychowski 1954 47 Kaplan 1967 48 ).

W niektórych wypadkach zachowanie homoseksualne pojawia się później w życiu jako reakcja na przeżycie traumatyczne takie jak aborcja (Berger 1994 49 de Beauvoir 1953) czy głęboka samotność (Fitzgibbons 1999).


Jeżeli emocjonalne i rozwojowe potrzeby każdego dziecka są prawidłowo zaspakajane, zarówno przez rodzinę jak i przez rówieśników, rozwój pociągu do osób tej samej płci jest bardzo mało prawdopodobny. Dzieci potrzebują czułości, pochwał i akceptacji ze strony obojga rodziców, rodzeństwa i rówieśników. Takie społeczne i rodzinne sytuacje nie zawsze jednak mają miejsce, a potrzeby dzieci nie zawsze są łatwe do zidentyfikowania. Niektórzy rodzice mogą się zmagać z własnymi problemami i nie są w stanie dostarczyć właściwej troski i wsparcia potrzebnego ich dzieciom. Czasami rodzice pracują bardzo ciężko, a szczególna osobowość danego dziecka czyni właściwe wsparcie i opiekę trudniejszymi. Niektórzy rodzice widzieli wstępne oznaki, szukali pomocy specjalistycznej i rad, ale otrzymali niewystarczające, a w niektórych przypadkach wręcz błędne zalecenia.

Poradnik Diagnostyczny i Statystyczny IV (APA 1994 50 ) amerykańskiego stowarzyszenia psychiatrycznego definiuje zaburzenie identyfikacji płciowej (GID - Gender Identity Disorder) u dzieci jako silną, trwałą identyfikację z odmienną płcią, brak satysfakcji z własnej płci i preferencje dla roli odmiennej płci w zabawach i fantazjach. Niektórzy badacze (Friedman 1988; Phillips i Over 1992 51 ) zidentyfikowali jeszcze inny mniej wyraźny syndrom u chłopców - chroniczne poczucie braku męskości. Chłopcy ci, choć nie angażowali się w zabawy w odmiennej roli płciowej, ani w takie fantazje, ale czują się głęboko nieadekwatni w swojej męskości i mają prawie lękowe reakcje na zabawy z bijatyką we wczesnym dzieciństwie oraz silną niechęć do sportów zespołowych. Szereg badań wykazało, że dzieci z zakłóceniem tożsamości płciowej i chłopcy z chronicznym młodocianym brakiem męskości są zagrożeni skłonnościami homoseksualnymi w wieku młodzieńczym (Newman 1976; Zucker i Bradley 1995; Harry 1989 52 ).

Wczesne zidentyfikowanie problemu (Hadden 1967a 53 ) i właściwa profesjonalna interwencja, jeżeli jest wsparta przez rodziców, często prowadzi do przełamania zakłóceń tożsamości płciowej (Rekers i in. 1974 54 Newman 1976). Niestety wielu rodziców, którzy zgłaszają te niepokoje pediatrom, słyszy radę by się tym nie przejmować. W niektórych wypadkach może się wydawać, że symptomy i rodzicielskie niepokoje ustępują, gdy dziecko zaczyna chodzić do szkoły lub przechodzi do trzeciej klasy, ale jeżeli nie podejmie się właściwych działań symptomy te mogą się pojawić ponownie w czasie dojrzewania jako intensywny pociąg płciowy do osób tej samej płci. Ten pociąg wydaje się być rezultatem niezdolności do pozytywnego identyfikowania się ze swoją własną płcią.

Ważną jest rzeczą aby ci, którzy zajmują się opieką i edukacją dzieci zwrócili uwagę na sygnały zakłócenia tożsamości płciowej i chronicznego dziecięcego braku męskości oraz aby ocenili dostępne możliwości znalezienia właściwej pomocy dla tych dzieci, (Bradley i Zucker 1998; Brown 1963 55 Acosta 1975 56 ). Gdy się uzyska przekonanie, że pociąg płciowy do osób tej samej płci nie jest schorzeniem genetycznie determinowanym, można żywić nadzieję na skuteczność działań prewencyjnych i że odpowiednie działania terapeutyczne mogą w dużym stopniu osłabić, jeżeli nie wręcz wyeliminować, pociąg płciowy do osób tej samej płci.

Pietiagorbaczow

Szereg badaczy próbowało znaleźć biologiczną przyczynę pociągu płciowego do osób tej samej płci. Media promowały sugestię, że „homoseksualny gen” został już odkryty (Burr 1996 3 ), ale mimo szeregu prób żaden z szeroko reklamowanych wyników (Hamer i in. 1993 4 LeVay 1991 5 ) nie został naukowo potwierdzony (Gadd 1998). Szereg autorów poddało te badania szczegółowej recenzji i stwierdziło, że nie tylko nie dostarczają dowodu istnienia genetycznej podstawy pociągu płciowego do osób tej samej płci, ale nawet autorzy tych doniesień tego nie twierdzą (Byne i Parsons 1963 6 Crewdson 1995 7 Goldberg 1992; Horgan 1995 8 McGuire 1995 9 Porter 1996; Rice i in. 1999 10 ).

Gdyby pociąg płciowy do osób tej samej płci był determinowany genetycznie, należałoby się spodziewać, że identyczne bliźnięta będą miały podobne preferencje seksualne. Jest jednak długi szereg raportów o identycznych bliźniakach, które nie posiadają identycznych preferencji seksualnych (Bailey i Pillard 1991 11 Eckert. i in. 1986; Friedman i in.1976; Green 1974; Heston i Shield 1968; McConaghy 1980; Rainer i in. 1960; Zuger1976). Historie określonych przypadków często ukazują rolę czynników środowiskowych, które wpłynęły na rozwinięcie się różnych układów zainteresowań seksualnych u identycznych bliźniaków, co wspiera opinię, że pociąg płciowy do osób tej samej płci jest rezultatem współdziałania szeregu różnych czynników środowiskowych (Parker 1964 12 ).

Istnieją jednak ciągłe próby przekonania opinii publicznej, że pociąg płciowy do osób tej samej płci ma podłoże genetyczne, (Marmor 1975 13 ). Takie próby mogą być motywowane politycznie ponieważ ludzie, którzy uwierzą w to, że preferencje seksualne są determinowane genetycznie i niemożliwe do zmienienia będą bardziej skłonni do reagowania pozytywnego na żądania zmian w prawodawstwie i w nauczaniu religijnym, (Emulf i in. 1989 14 Piskur i Degelman1992 15 ). Inni próbowali udowodnić genetyczne podłoże zainteresowań homoseksualnych po to, by móc wnosić do sądów o prawa oparte na tej „niezmienności” (Green 1988 16 ).

elis_webber

No...gdyby to było takie normalne, to by było normą, jak stosunek 5O% na 5O% kobiet i mężczyzn. A jest ich 3% może.

elis_webber

bo homoseksualizm dzieli sie na wiele roznych kategorii i moze byc tez "nabyty" tak jak wszystko. czlowiek w okresie dziecinstwa chlonie swoje otoczenie bo na tym etapie programowany jest jego mozg. to tez masz udowodnione naukowo lemingu.

ocenił(a) film na 8

A może taka forma funkcjonowania była wynikiem nienawiści do siebie i próbą wyparcia w formie obrony przed podświadomością i odczuciem dysonansu poznawczego? To może działać w obie strony zastanawia mnie tylko, jak pomimo mądrości a co za tym idzie świadomości autodestrukcji można do upadłego wmawiać sobie pewne rzeczy. Film ciekawie ukazuje te konsekwencje nie tylko dla samego "zainteresowanego" jak i otoczenia.

ocenił(a) film na 9
Jinno

Czemu mój kuzyn miał dobre dzieciństwo, 2 rodziców , a jest gejem?

ocenił(a) film na 9
Anna_95

Nie wiem. Poproszę następne pytanie.

ocenił(a) film na 10
Anna_95

to tylko niedobre dzieciństwa tworzą gejów?

Jinno

Jinno masz rację. Według mnie tolerancja dla homoseksualistów wygląda tak: "Jakby nie chcieli małżeństw i adopcji dzieci, to spoko, a i jeszcze nie afiszowali się z tym, a i jeszcze jakby tego nie promowali dzieciom w szkołach." - dla mnie jest to gadanie typu: "No pedofile są super, jakby nie chcieli wykorzystywać dzieci, a i nie byli zboczeńcami."
Taki sens ma tłumaczenie na siłę zasadności zachowań nienormalnych, czy też wynaturzenia wszelkiej maści. Osobiście uważam, że od homoseksualizmu do pedofilii droga nie jest tak daleka. Odnośnie tej "cząstki homo w sobie", to jest to wielka bzdura i nie ma nic do tego, czy ktoś toleruje homosiów, czy nie. Ludzie linczujący publicznie gwałcicieli i pedofilów może też wszyscy są pedofilami? Dla mnie wynaturzenie to odpowiednie słowo dla tego, co nie jest zgodne z naturą, czyli dla homoseksualizmu przede wszystkim (kwestia prokreacji). Szczerze, to większość pedofili jak się słyszy, to molestuje też chłopców lub tylko chłopców - jednak, nie każdy homoś okazuje się pedofilem. Nie okazuje się pedofilem, ale kto tam wie co ma taki w głowie.

ocenił(a) film na 10

zgadzam się z tobą, "lęk ten wzbudza nic innego jak agresję do ludzi homoseksualnych", bardzo często jest to pokazane w filmach np. polecam obejrzeć film C.R.A.Z.Y.

ocenił(a) film na 10
a_tea

Zgadzam się z wami, zwłaszcza, że w pierwotnej wersji scenariusza wątek homoseksualizmu owego tatusia był bardziej rozwinięty

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ljuty

odejściem od normy są też zdrowe zęby, bo większość ludzi ma próchnicę. tylko co z tego ?

zgadzam się, z tym że homofobia, to nic innego jak lęk przed własnymi skłonnościami.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
doc83

Linka nie załączę, bo to nie publikacja internetowa, informacje pochodzą z książki "Płeć mózgu", radze przeczytać , bardzo interesująca. A tak podsumowując powyższe dyskusje o prostu nie wiem dlaczego ludzi tak bardzo interesuje co inni ludzie robią ze sobą w łóżku. Wiadomo, nie popieram pedofilii, nekrofilli, bo tego typu osoby ingerują w czyjąś seksualność, krzywdzą innych przez swoje zachowania. Natomiast wydaje mi się że geje nikogo nie krzywdzą tym co robią, wiec co kogo obchodzi, co robią w zaciszu sypialni? mnie osobiście obrzydza widok nastolatków obmacujących sie na ławce w parku, jakby zaraz mieli to zrobić, ale co w związku z tym, żyje dalej i nie głoszę poglądów, że powinno się zabronić publicznego okazywania uczuć. Wybaczcie, że odbiegłam trochę od tematu, ale homofobia w Polsce naprawdę, mnie drażni, mówiąc słowami Dżoany Krupy "teraz to się wkurwi*am"
Uprzedzę dalsze wypowiedzi, teraz pojawi się tysiąc osób które wytkna mi błąd ortograficzny, albo stwierdzą, że książka "Płeć mózgu" to popularnonaukowy szit, ale powiem wam jedno, nie zmienicie mojego zdania, że ludzie homoseksualni mają takie samo prawo żyć i kochać jak my wszyscy. Amen.

ocenił(a) film na 5
elis_webber

elis webber
Wbrew twoim obawom nie uczepie się błędów bo każdemu się przytrafiają ;-) To raz.
Dwa, też nie napiszę ,że książka "Płeć mózgu" to "shit" , ale weź po uwagę jedno. Ta książka przedstawia teorie i hipotezy dr Anne Moir a nie precyzyjne badania naukowe. Otóż żaden instytut naukowy nigdy nie potwierdził teorii Moir, a Ty w swoim wcześniejszym poście powołujesz sie na jej wypowiedź jak na stuprocentowopewny fakt...Moim zdaniem to nie ma sensu podawać literatury naukowej dotyczącej homoseksualizmu bo naukowcy mają podzielone zdania i równie dobrze ja widziałem z 5 tego typu prac gdzie opisują homoseksualizm jako zboczenie i chorobę...
Zdaje się ,że do lat 80-siątych oficjalnie mówiono o homoseksualizmie jako o chorobie , ale potem na skutek napływu liberalnych koncepcji i doktryn przyjęto to za coś "ok" , chodź żadne badania tego nigdy nie potwierdziły.

"A tak podsumowując powyższe dyskusje o prostu nie wiem dlaczego ludzi tak bardzo interesuje co inni ludzie robią ze sobą w łóżku."
Ehhh... widzę ,że kompletnie nie rozumiesz problemu... Ja też nie interesuję się tym kto z kim chodzi do łóżka i co w nim robi. Baa, powiem nawet więcej. Rozumiem nawet to jak dwóch homoseksualistów sie ze sobą spotyka w dyskretny sposób i idą do łóżka...
Problem tkwi w tym ,że geje na siłę chcą uświadamiać całe społeczeństwo o swoich nawykach. To nie ludzi obchodzi kto z kim śpi tylko to geje na siłe propagują tego typu zachowania po przez parady , marsze równości i tym podobne. To geje każą nam siebie oglądać i żądają akceptacji na siebie, nawet od osób ,dla których tego typu zachowania są sprzeczne z ich wyznaniem. W tym tkwi problem ! Mi nie przeszkadza jak dwóch gejów sie z sobą kocha w zaciszu swojej sypialni... mi przeszkadza fakt ,że idąc ulicą z małym synkiem jest on zmuszony na oglądania "liżących się gejów" na paradzie chodź ani ja ani on nie chcemy tego oglądać. Rozumiesz ? Ludzi się zmusza do oglądania tego nawet jeśli nie chcą...

ocenił(a) film na 5
bobels

przez moją zepsutą klawiaturę często zamiast "do" napisało mi się "na". Z góry przepraszam za ten błąd językowy.

ocenił(a) film na 9
bobels

wiadomo, ja też nie popieram, zarówno wśród gejów jak i hetero epatowania swoją seksualnością na ulicach, i tak jak częśc wypowiadających sie tu osób, bronię raczej prawa do istnienia "gejów", a nie "pedałów" którzy odczuwają niezrozumiała potrzebę manifestowania swoich preferencji seksualnych wszem i wobec. Po prostu uważam, że dopóki nie zaburzają oni mojej i czyjejkolwiek przestrzeni swoim zachowaniem, to jest ok. Dlatego nie rozumiem tej propagandy nienawiści (patrz niżej np Xsaav), bo nie wszyscy geje "liżą się" w parkach, nie wszyscy chodzą na parady, nie wszyscy i sądzę, że ci którzy oprócz swoich preferencji seksualnych są miłymi, moralnymi ludźmi, nie powinni byc wsadzani do jednego wora z tzw. "pedałami", tak samo zresztą, jak w przypadku heteroseksualistów występują jednostki seksem opętane i jakoś nikt nie twierdzi, że wszyscy(heterycy) jesteśmy tacy. Może nieco zbyt bezkrytycznie podeszłam wcześniej do tego tematu, po prostu dotąd w moim życiu spotkałam naprawdę miłych i kulturalnych gejów, których nie sposób nie polubić i nie wyobrażam sobie żeby ktoś miał ich poniżać czy krzywdzić tylko ze względu na to, że wolą sypiać z chłopakami:)

użytkownik usunięty
bobels

oh, widzę, że znowu angażujesz się w temat, który tak Cię obrzydza. tak, zgadzam się z teorią założycielki tematu. co więcej - panowie, kt. patologicznie boją się związków, skaczą z kwiatka na kwiatek też mogą być przypadkiem stłamszonego w sobie homoseksualizmu, którego chcą się wyprzeć udowadniający sobie jacy to z nich macho. jeśli człowiek nie ma problemu ze swoją seksualnością albo ze swoimi emocjami, nie używa mowy nienawiści w stosunku do osób o innej orientacji itp, itd.

ocenił(a) film na 8
elis_webber

"ludzie homoseksualni mają takie samo prawo żyć i kochać jak my wszyscy." święte słowa. Szkoda tylko, że tak mało ludzi je rozumie lub jak wiele nie chce ich zrozumieć. Również wątek tego, że tak obrzydza Nas patrzenie na okazujących sobie miłość homoseksualistów. Śmieszne w tym momencie i będące skrajną hipokryzją jest to, że jakoś heteroseksualiści robiący to samo na ulicy już Nas nie odstręczają, choć mnie osobiście tak, jeśli jest to przesadne.

użytkownik usunięty
uwieziona

Powiedzmy, że pójdziesz sobie kiedyś na spacer i zobaczysz 40-latka okazującego miłość 12-latce, co sobie pomyślisz?

ocenił(a) film na 10

Co ma pedofilia do homoseksualizmu? To co łączy te dwa pojęcia to brak tolerancji w niektórych środowiskach. Oczywiście pedofilia jest dodatkowo zakazana przez prawo.

ocenił(a) film na 9
uwieziona

Hm, znowu się zastanawiam czy warto na forum FW podgrzewać temat nie związany ze sztuką filmową, obiecałem sobie, że już nie będę... Ale cholera nie wytrzymam - co to za bzdury z tym "wypieraniem" własnych skłonności homoseksualnych? Czy wy wiecie chociaż do jakiej koncepcji antropologicznej nawiązujecie? Jak mnie śmieszy ten freudyzm dla ubogich, to święta prawda, że dzisiejsze czasy to czasy sloganów, a nie przemyślanych koncepcji. Przypuszczam, że większość z was nie zgodziłaby się z tym, że ludzkimi zachowaniami kieruje całkowicie nasza podświadomość (id), a co za tym idzie - złudzeniem jest wolna wola, no i jakiekolwiek obiektywne wartości moralne - bo wszystko to tylko suma instynktów, lęków i podświadomych egoistycznych interesów. Ale sypnąć mądrością w stylu "homofoby to się tak na prawdę po prostu boją" - o, to już się wtedy jest inteligentem, z własnym zdaniem, przemyśleniami... Mnie tam się wydaje, że jednak da się znaleźć całkiem sporo racji za tzw. "homofobią" (cokolwiek to znaczy), więc niech się szanowni "tolerancyjni" przestaną bawić w psychologów i zbiją (jeśli potrafią) te argumenty kontrargumentami, jak homo sapiens, a nie jakieś freudowskie dziwadła, których światopogląd kształtują "wyparte lęki" ( a więc co - jestescie tolerancyjni, bo przestraszyliście się siedzącego w was homofoba?).

Ljuty

Widzę, że od "nowoczesnych" nie doczekałeś się odpowiedzi do tej pory. Pozdrowienia z 2017 :D

doc83

różnica między pedofilem, a gejem jest taka,że ten drugi nkogo nie krzywdzi. dwoje dorosłych ludzi dobrowolnie i świadomie wchodzi w taki związek. jak wogóle można porównywać te dwie sprawy ?? co do "nekrofobii" to jeśli chodzi ci o chorobliwy lęk przed kontaktem z martwym ciałem, to owszem jest wyraz ukrytych lęków i konfliktów wewnętrznych. ciało nieboszczyka obiektywnie nie jest groźne i dlatego właśnie to jest fobia, lęk irracjonalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones