PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 023
oceny
7,6 10 1 520023
8,3 40
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Myślę ,że jakby zamienić oceny "Nietykalnych" i "American Beauty" to byłoby idealnie. Nie twierdzę , że "Nietykalni" to zły film ,ale w porównaniu do "American Beauty" wypada blado i dziwną sprawą jest że w rankingu wyprzedza aż o tyle pozycji ten film , z resztą nie tylko ten ale to już mniejsza o to. Szkoda ,że to tylko 7,6 , bo powinno być co najmniej 8,6 .

ocenił(a) film na 8
kicper25

Wiele wybitnych filmów znajduje się daleko w tyle za "Nietykalnymi", który to film jest całkowicie robiony pod niewyrobionego, ze średnim gustem filmowym widza. Dlatego mają tak wysoką ocenę. I jeszcze ten oklepany na wszystkie możliwe już strony temat...

ocenił(a) film na 9
kacper990

No i murzyn, czego nie należy lekceważyć.

ocenił(a) film na 8
elaborator

Pewnie, że tak - potyliczna poprawność musi być.

ocenił(a) film na 9
kacper990

>filmweb
>polityczna poprawność
xddddddd

ocenił(a) film na 10
elaborator

Matrix na 227 miejscu srednia 7.6 to jest smieszne

ocenił(a) film na 10
elaborator

Co za pop ierdolony rasista.

ocenił(a) film na 3
kacper990

Ciekawe na jakiej podstawie określasz "poziom wybitności gustu widza". Wyrocznio jak komuś podoba się coś innego, to zapewne się nie zna ;p

kacper990

Ten film jest zalosny dlaczego za co 5 Oskarów ma masakra

ocenił(a) film na 10
kacper990

No właśnie, przewidywalny schemat, i drugie miejsce tutaj... To już wolę Nietykalnych z Costnerem:)

kicper25

Ty pytasz poważnie? Bo czasami nie wiem czy żartujecie czy nie. Bo przecież jest jasne czemu "Nietykalni" z 2012 roku mają tak sporo lepszych ocen w porównaniu do "American Beauty" z 1999.

Pewnie gdybym nie dorastała w latach 90-tych to nie miałabym pojęcia o takim "American Beauty". Jako żebym w nowej generacji dorastała to oglądałabym tylko najnowsze produkcje, pełne prostego przesłania, zdjęć pełnych barw i głębi, itp.

Ukłon w stronę starszych filmowych czasów się należy.
Ale myślę, że każdy widz z wiekiem może dojrzeć by docenić te "stare" i często trudniejsze w odbiorze produkcje.

ocenił(a) film na 10
joka_2

"Nietykalni" to tylko przykład , mi chodziło dlaczego ma tak niską ocenę , bo przecież bo obejrzeniu tego filmu nie da się wystawić mniej niż 6 ,a uważam że danie poniżej 9 jest zbrodnią ,ale dopuszczam że każdy ma swój gust.

kicper25

To chyba odpowiedziałam powyżej co myślę o tym , że ma mniej ocen.

W ogóle można tracić na wiele tematów pod "Ojcem chrzestnym" a "Nietykalnymi" by dawać temu drugiemu same jedynki dla dobra rankingu. Eh, ehe.

ocenił(a) film na 10
joka_2

Ja w latach 90. ledwie się urodziłam, a doceniam stare filmy, nawet te starsze niż z lat 90., co prawda sporo z nich nie jest w moim guście, ale potrafię je docenić. Tak dla przykładu (choć to zupełnie inny typ filmu) ostatnio obejrzałam "Sami swoi"- kultowa polska komedia, której do tej pory nigdy nie obejrzałam całej, bo myślałam, że to nie mój klimat. Aż tak bardzo się nie pomyliłam, bo klimaty jednak nie te, ale pośmiałam się i nawet mi się spodobał :)
Co prawda mi jest ciężej niż osobom z danych czasów, bo kiedy oglądam starsze produkcje to nie wiem nic, albo znowu nie tak dużo o ówczesnych realiach, więc nie raz, np. nie zrozumiem jakiegoś żartu czy coś, ale jednak podobają mi się starsze filmy, często bardziej niż te najnowsze produkcje.

ocenił(a) film na 6
lenena

Wiek nie ma nic do rzeczy. Ja też jestem z 90 r. a jakoś oglądam starsze filmy. Serio uważasz, że zrozumieć filmy jak Zabójcza broń/ Szklana Pułapka/ Terminator/ Mad Max, które są z lat 70-80s trzeba w tych czasach żyć żeby je zrozumieć? Osoba później urodzona ich nie skuma? no proszę....

ocenił(a) film na 10
kicper25

To samo kiedyś myślałem i tak ma k u r w a być. Gdzieś na 10 miejscu moich ulubionych filmów. Nie wiem, ale jeden z moich ulubionych.

kicper25

Ale za to przez Hollywood doceniony aż zanadto.
Pozbawienie Oscara "Zielonej mili" czy "Szóstego zmysłu" to nieporozumienie...

ocenił(a) film na 10
Quahu

Takie są niestety realia, że w jednym roku wychodzi kilka wybitnych filmów, tak w tamtym "American Beauty" oraz "Zielona mila" , ale nie uważam, że przyznanie temu filmowi oscara, było nieporozumieniem, bo w 100% na to zasługiwał.

ocenił(a) film na 10
kicper25

Zielona mila miała hu.jne efekty w momencie uzdrawiania...

ocenił(a) film na 10
Skillet

Efekty to tylko dodatek.

ocenił(a) film na 10
kicper25

No tak, nie twierdzę w żadnym wypadku, że zielona mila to zły film. Jednak mnie ten szczegół odrzucał na tyle, że oskara w tym wybitnym roku przyznałbym American Beauty ;)

ocenił(a) film na 8
kicper25

Tu masz lepszy ranking filmów:

http://www.filmweb.pl/user/alternatywny_top_100

Nietykalnych nie wcale w top 100, a American Beauty jest na 32 miejscu. Może Ci się ten bardziej spodoba niż 500 filmwebu.

użytkownik usunięty
kicper25

Bardzo niedoceniony film który dostał 5 oskarów.

Autor wyraźnie napisał, że niedoceniony na filmwebie.

ocenił(a) film na 9
kicper25

Dawno nie widziałem tak dobrego wpisu na Filmwebie.

ocenił(a) film na 9
kicper25

Dla mnie to nr. 1 filmów wszechczasów.

ocenił(a) film na 9
Wujek_John

Oczywiście AB, nie Nietykalni.

kicper25

chyba Cie cos boli. To ten film byl na tyle nudny ze przestalam go w polowie ogladac nie wiem moze nie zrozumialam filmu ale mnie bynajmniej nudzil za to nietykalni byl genialny.

ocenił(a) film na 10
XxXsaritaXxX

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale skoro już zaczęłaś... Śmiem twierdzić, że albo nie dorosłaś do tego filmu, by go zrozumieć, albo twoje życie to pasmo samych "uśmiechów" od losu, że widok nieszczęśliwego człowieka, który próbuje zmienić swoje zwyczajne życie, uważasz za coś nudnego. Nie mówiąc już o genialnej kreacji aktorów, świetnej pracy kamery i bardzo dobrze dobranego soundtracku, które ten film wznoszą na wyższy poziom.

ocenił(a) film na 10
kicper25

Według mnie mimo wszystko American Beauty jest dużo lepszy od Nietykalnych, ale o gustach ponoć się nie dyskutuje ;) wracałam do filmu kilka razy i za każdym razem zachwyca mnie tak samo, dla mnie niemal arcydzieło

anza_filmweb

American Beauty to kompletnie inny film niż nietykalni.. Żeby go zrozumieć trzeba zrozumieć postać graną przez Kevina Spacey-go .. więc jeżeli ktoś tego nie złapie.. to całkowicie inaczej odbierze film

kicper25

American beauty to film do którego trzeba dojrzeć.. i nie chodzi mi o wywyższanie się .. czy coś .. "dojrzeć" w sensie znaleźć się w podobnym miejscu co Lester na początku filmu ... bo ciężko jest zrozumieć ten film inaczej (jest to możliwe ale wyjątkowo trudne) .. Domyślam się że ten film może komuś oglądającemu go z boku wydać się filmem o niczym (pomimo genialnej gry Kevina Spacey-ego) ...Jednak w moim odczuciu jest to wyjątkowy film o szukaniu szczęścia .. który stał się niesamowicie uniwersalny patrząc na nasz świat teraz

ocenił(a) film na 9
kicper25

Spełnia się w wielu funkcjach. Do pewnego czasu jako motto przewodnie "Co będę robić? To co będę chciał.", ale potem idzie dalej, głębiej, w stronę filozofowania o życiu i śmierci, miłości i przemijaniu, o Bogu i ludziach, aż do mądrości i wniosku, co tu się naprawdę liczy.

kicper25

W zasadzie, kto kogo tam zastrzelił?

ocenił(a) film na 10
kicper25

A o których Nietykalnych mówisz? O tych z Costnerem, Connerym i De Niro czy o tych drugich co zajmuje chyba drugie miejsce w top 500?

ocenił(a) film na 10
PrimalElf1512

Ja myślę, że o tych "drugich" - spoko film, ale mocno przeszacowany tutaj, przewidywalny, zrobiony na wiele razy powtarzanym schemacie. Ci z Costnerem i Connerym dla mnie sporo ciekawsze

ocenił(a) film na 10
kicper25

Nietykalni nie są źli, ale to film bardzo przewidywalny i sporo przeszacowany tutaj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones