PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 191 518
ocen
7,3 10 1 191518
7,2 39
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

Prawdziwy psychol

ocenił(a) film na 9

a nie jakiś podrabianiec. Jeszcze nigdy nie widziałem tak świetnie napisanej osoby chorej psychicznie. Żaden Joker z Mrocznego Rycerza, czy T-Bag ze Skazanego na Śmierć nie podskoczą Patrysiowi Batemanowi.

ocenił(a) film na 8
Kartolus

Bardzo lubie Christaina, zagral w tym filmie świetnie, ale sądzę że jest kilku lepiej zagranych psycholi.

ocenił(a) film na 9
KacperLachowicz

Na przykład Anton Chigurh z "To nie jest kraj dla starych ludzi". ;)

ocenił(a) film na 8
Starship_Trooper_4

wydaje mi sie ze to nie jest ten rodzaj psychola, ale tez go bardzo lubie

ocenił(a) film na 10
Kartolus

I to jest puenta..!

ocenił(a) film na 7
Kartolus

I tu się mylisz

ocenił(a) film na 9
Adrian_Mm

W takim razie podaj mi swoją opinię. Jestem ciekaw.

ocenił(a) film na 7
Kartolus

Moim zdaniem jak i większość Ledger miażdży Patricka B.

ocenił(a) film na 6
Kartolus

psychopatia to nie jest choroba psychiczna

ocenił(a) film na 10
mustafajol

To tylko brak ego bodajże i wyższych emocji. I tak to jest choroba psychiczna, jeśli zamordujesz np dziewczynę i udowodnią Ci psychopatię to nie pójdziesz do więzienia tylko na leczenie

ocenił(a) film na 6
mikolaj15

Martin Bryant jest psychopatą a odsiaduje dozywocie, psychopatia to nie choroba a zaburzenie osobowosci tak samo jak borderline czy narcyzm.

ocenił(a) film na 6
mikolaj15

zrsezta nie moga isc na leczenie bo tego nie da sie wyleczyc, na psychopatie nie ma nawet leków, to sa zuburzenia uksztaltowane jeszcze w brzuchu matki albo w wyniku nieodpowiedniego srodowiska. nie maja uczuc wyzszych ale posiadaja rozeznanie co jest dobre a co złe wiec w pelni odpowiadaja za swoje czyny

mikolaj15

Tak jak wskazał mustafajol - nie jest to prawdą. To nie jest choroba psychiczna, tylko zaburzenie osobowości. Psychopatów jest pełno w zakładach karnych.

ocenił(a) film na 9
doktorekkotwica

I wśród polityków prezesów i dyrektorów

mustafajol

Jest :)

ocenił(a) film na 7
Kartolus

Świetny jest i oczywiście lepszy od tych podanych przez ciebie ale co np. z Normanem Batesem z Psycho? Inny typ choroby psychicznej ale jak powiedziałeś "widziałem tak świetnie napisanej osoby chorej psychicznie" więc wliczamy wszystkich. Hannibal Lecter też całkiem zdrowy na umyśle nie był. A jeśli rozchodzi się o typowych psycholi to jeszcze Alex z Mechanicznej Pomarańczy. W nim to widziałem czyste zło, na pewno skrzywiony psychicznie, ale potrafiący się maskować tak jak Bateman.

użytkownik usunięty
kozas15

Hannibal Lecter to podręcznikowy przykład osobowości psychopatycznej.

ocenił(a) film na 7
Kartolus

Joker raczej nie byl chory psychicznie tylko mial zaburzone pojecie o swiecie xd

użytkownik usunięty
Liduczek

Miał też problemy w kontaktach z otoczeniem. W Mrocznym Rycerzu wyraźnie widać u niego osobowość antyspoleczną czyli nie akceptującą i niepotrafiącą się dostosować do świata i ludzi wokuł siebie więc narzuca im własne spaczone regoły. Takie zaburzenia często występują u ludzi bardzo inteligentnych a Joker do takich właśnie należy.

ocenił(a) film na 8
Kartolus

Polecam film "Pi"

ocenił(a) film na 7
Kartolus

psychol i batman w jednym to fakt, tylko, że pod koniec strasznie się rozsypał.... chociaż, naebanego debila i dwie naebane laski to i ja umiałsbym zabić xD Dx

użytkownik usunięty
Kartolus

Hannibal Lecter w wykonaniu Anthony'ego Hopkinsa bije na głowę Bale'a i jest wręcz podręcznikowym przykładem osobowości psychopatycznej. Patrick Bateman był odpychającym snobem, a Lecter miał charyzmę, co jest częstą cechą psychopatów.

Kartolus

nie każdy chory psychicznie musi od razu biegać z siekierą, tak samo nie każdy psychopata. To jest raczej wizerunek, który wyrobiło kino - psychopatę możesz mieć nawet obok siebie w pracy i tego nie podejrzewać.

ocenił(a) film na 8
Kartolus

Alex z Mechanicznej Pomarańczy.

Kartolus

Jeżeli chodzi o postacie z zachowaniami psychopatycznymi to ja mam ex aequo dwie postacie: Hans Landa grany przez Waltza w "Bękartach Wojny" oraz Anton Chigurh grany przez Bardena w "To nie jest kraj dla starych ludzi".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones