PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779254}
6,4 824
oceny
6,4 10 1 824
6,0 10
ocen krytyków
Ana, mon amour
powrót do forum filmu Ana, mon amour

Głównym tematem filmu "Ana, mon amour" są ataki paniki - zaburzenie, na które cierpi współcześnie coraz więcej osób. Ma to wpływ nie tylko na chorych- także rodzina oraz partnerzy są w pewnym zakresie dotknięci, co jest w filmie ukazane w sposób analityczny. Narracja, mimo iż w formie wspomnień, jest spójna i ukazuje przebieg trudnego związku studentów, z których jedno cierpi na ataki lęku. Dlaczego pogarsza się ich kontakt z rodzinami? Dlaczego chorzy i ich partnerzy izolują się od społeczeństwa? Czy można zwariować od bycia partnerem osoby z napadami lęków? A może osoby z zaburzeniami podświadomie się dobierają? Polecam ten film każdemu, kto chce poznać perspektywy wokół choroby.

blue_

Pięknie i dosadnie napisane. Jako osoba chora na ataki paniki, muszę przyznać,że nie spotkałam się nigdy z tak realistycznym odegraniem choroby. Tego filmu nie zrozumie nikt kto sam nie chorowal badź nie przebywał blisko z osobą cierpiącą na tę przypadłość.

albucum

Zgadzam się. Sam tego nie rozumiałem do momentu, gdy takiej osoby blisko nie poznałem. Wydaje mi się, że z dwóch powodów tę przypadłość się ukrywa:
1) (niesłuszna moim zdaniem) stygmatyzacja chorych psychicznie (od depresji po schizofrenię)
2) brak zrozumienia choroby (atak paniki z zewnątrz rzadko wygląda "poważnie", więc ludzie myślą że da się go kontrolować i bagatelizują sprawę).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones