PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

8,1 10 1 201555
7,4 43
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
Nie jestem orłem z matematyki, ale nawet ja wiem, że przy osiemnastu filmach, blisko trzydziestu... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Wojna bez granic" jest niesamowitym emocjonalnym doznaniem dla każdego widza. Już od samego początku bracia Russo udowadniają, że najnowsza część "Avengersów" będzie się znacznie różnić na tle dwóch poprzednich. Każdy moment w ich wykonaniu jest nakręcony bowiem z tak wielką precyzją, że można tu wręcz utrzeć się o określenie "epickości". Bo tak świetnego filmu jeszcze nigdy nie było w uniwersum Marvela. więcej
Kino, będące dla wielu sposobem na odpoczynek i odstresowanie, w przypadku "Wojny bez granic" zakrawa wręcz o pewną formę wysiłku. więcej
Kiedy w 2008 roku na ekranach naszych kin pojawiła się pierwsza część przygód "Iron Mana" z Robertem Downeyem Jr, wracającym wówczas do łask hollywoodzkich włodarzy, to chyba nikt nie spodziewał się, że za równą dekadę cały świat będzie wyczekiwał kolejnych marvelowskich ekranizacji, które staną się popkulturowym fenomenem i symbolem współczesnego kina rozrywkowego. więcej
Trwająca dwie i pół godziny fabuła to prawdziwy rollercoaster - CGI wypala oczy, mieszanka dynamicznych ujęć kręconych z ręki i slow-mo nadaje jeszcze większego tempa, bohaterowie padają jak muchy, a zakończenie pozostawia widza na skraju siedzenia. Mimo tego nie jest pozbawiona wad. więcej
"Avengers: Infinity War" to przełomowe dzieło i kino, które przetrwa wszystko. Lepiej niż bracia Anthony Russo i Joe Russo nie można było tego wykonać.  więcej
Czego w tym filmie nie ma! No, w zasadzie wielu rzeczy. Nie ma największych światowych problemów, jak eutanazja dzieci, nie ma filozoficznych dywagacji nad powinnościami człowieka (choć może trochę nad wyborami?) ani też eksperymentalnych wizualnych zabiegów. Więc jeśli ktoś oczekuje być poruszony w któryś z powyższych sposobów, to oczywiście się zawiedzie i stwierdzi, że to kolorowe bajki. Ale jeśli ktoś szuka widowiska na najwyższym poziomie, pełnego akcji, potężnych widoków, zagrywek między postaciami zarysowanymi mocnymi kreskami, to z pewnością zostanie tym, co zobaczy, w pełni usatysfakcjonowany. Słowo Asgardczyka! więcej
Od kiedy w 2008 roku, Marvel zaczął budować swoje kinowe uniwersum wszyscy widzowie zgodnie stwierdzili, że to właśnie bohaterowie, których w kinie potrzebujemy. W końcu po 10 latach MCU, dostaliśmy długo wyczekiwane "Avengers: Infinity War", które według twórców ma być "największym filmem w historii kina. więcej