PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

5,8 10 1 127600
4,1 27
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
Nic mnie tak nie trzyma na dystans od kina jak premiera kolejnego superbohaterskiego filmu. Nic poza... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Przez wiele lat wszyscy fani Batmana i Supermana czekali z niecierpliwością na ich konfrontację na dużym ekranie. Połączenia obu historii, a jednocześnie zestawienia ze sobą Batmana i Supermana w jednym filmie, podjął się w końcu Zack Snyder, który już nie raz udowodnił, że potrafi przenosić na duży ekran adaptacje komiksów. Tym bardziej kinomani liczyli na to, że "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" zapoczątkuje okres nowej, lepszej ery dla DC. Czy jednak rzeczywiście tak się stało? więcej
"Batman v Superman" ma sporo wad, które mogą odrzucić nawet najzagorzalszych wielbicieli komiksów. Fabularny miszmasz, ciężki ton opowieści oraz czasami słabujący scenariusz to tylko niektóre z przywar efektownego blockbustera (...). Mimo tego sama muzyka Hansa Zimmera nieraz wrzuca u widza ciarki na plecach, dramatyczny finał zaś potrafi zaprzeć dech w piersiach nawet najtwardszych komiksowych weteranów. Właśnie za te emocje i mroczny charakter historii jestem w stanie wystawić dziełu Zacka Snydera naciąganą "siódemkę", w duchu licząc na poprawę. więcej
Dziś filmowy Człowiek ze Stali wyzbył się wszystkich swoich charakterystycznych cech. Przeszedłszy taką transformację, uczynił niewątpliwie krok w tył. Snyder poległ, sam nie tylko upadł pod ciężarem filmu, ale zrzucił go jeszcze na widza. więcej
"Batman v Superman: Dawn of Justice" to zaledwie zwiastun do kolejnych adaptacji komiksowych - wykalkulowany, pełen desperacji i - co najważniejsze - stworzony bez serca; bez szacunku dla fanów i zwykłego widza. więcej
"Świt sprawiedliwości" otwiera scena pojedynku Supermana z generałem Zodem. Wydarzenia znane z "Człowieka ze stali" oglądamy z perspektywy Bruce'a Wayne'a. To właśnie śmierć niewinnych spowodowana... więcej
Nowy film o superbohaterach DC Universe jest bardzo nierówny. Ogląda się go momentami świetnie, aby innym razem patrzeć na zegarek ile jeszcze zostało do końca. Wychodzimy z kina zadowoleni, aż do momentu kiedy nie wypiszemy sobie na kartce, ile rzeczy nam się nie podobało. więcej
"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" to film, któremu warto dać szansę. I nie jestem z tą opinią osamotniony – zapytałem niezależnego eksperta, dlaczego film jest dobry. Odpowiedział mi, że dlatego, bo jest Batmanem. więcej
Nie ma w przypadku "Batman v Superman" takiego zaskoczenia jak z "Deadpoolem" czy "Ant-manem" i stąd pewnie liczne głosy niezadowolenia. Jedno, co mogę powiedzieć wszystkim zainteresowanym: wiecie, jaki to jest film - dokładnie taki, jaki się wydaje po wcześniejszej części, zwiastunach i wszelkich materiałach promocyjnych. Rozwałka na całego. więcej
To prawda, że ta produkcja potrafi znudzić i zirytować. Jest jednak bardzo dobrze wykonanym wprowadzeniem do kinowego świata superbohaterów DC, do którego zapewne jeszcze nieraz będziemy mieli okazję powrócić, czy to w lepszych, czy gorszych tytułach. Jednak przede wszystkim, pozwala nam wziąć udział w olbrzymiej potyczce, którą - nie ukrywajmy - tak czy inaczej będziemy się cieszyć, bez względu na średniej jakości scenariusz. Na ten moment to wystarczy. Niestety, bez nawiązki. więcej
Film, na który fani komiksów czekali lata. Ba, dziesiątki lat. Dwóch największych i najpopularniejszych bohaterów w świecie komiksu na jednym ekranie. Mieliśmy otrzymać go już z ręki Wolfganga Petersena, czy nawet George'a Millera. W końcu jest w naszych kinach i, niezależnie od jakości, jesteśmy niejako winni ten film obejrzeć. Dostaliśmy go dzięki Zackowi Snyderowi, dla którego jest to już drugi film z nowego uniwersum, zaraz po "Człowieku ze stali", który został średnio przyjęty przez krytykę. Jak jest z jego sequelem? więcej