PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1024}
7,3 191 350
ocen
7,3 10 1 191350
7,8 33
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Morderca

ocenił(a) film na 7

Byłbym skłonny wystawić 9, ale ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego Batman w tym filmie zabija?

RaceyPL

Z tego samego powodu, dla którego:
- Jokerowi nadano tożsamość,
- Joker zabił rodziców Bruce'a,
- o Waynie nikt nie słyszał (niby wydaje imprezę, na której zbiera się cała śmietanka miasta, ale jak trzeba się o nim czegoś dowiedzieć, to nikt o nim nic nie wie),
- Jim Gordon waży chyba z 200 kg,
- Harvey Dent jest czarny.

Mówiąc delikatnie, komiksy Burtonowi nie przeszkadzały.

ocenił(a) film na 7
Evangarden

No dobra, ale jednak na niezabijaniu opiera się cała postać Batmana, a kolor skóry Denta to dość poboczna sprawa.

RaceyPL

Między innymi z tego powodu czasami zastanawiam się, czy Burton w ogóle słyszał, że istnieją jakieś komiksy o Batmanie.

ocenił(a) film na 10
Evangarden

słyszał. Wtedy był wielkim fanem komiksu " zabójczy żart "

ocenił(a) film na 10
RaceyPL

W filmach Burtona przecież postać Batmana w ogóle się na tym nie opiera...
W komiksach tez bym zresztą nie powiedział.

ocenił(a) film na 5
RaceyPL

w innych też, np w Powrocie Batmana albo w Batman: Początek. taką widać reżyserzy mieli wizję.

ocenił(a) film na 6
panna_x_filmweb

Nie oglądałaś uważnie Batman nie zabija Ras Al - Ghula sam przecież coś w stylu
"Nie zabijecie ale też nie uratuje "

ocenił(a) film na 6
Damiano_88

* mówi

ocenił(a) film na 5
Damiano_88

oglądałam uważnie- zabił np armię rhas'a na początku w tej świątyni, chyba nie sądzisz że przeżyli wybuch- jedni może tak, jeśli uciekli, inni nie.

ocenił(a) film na 7
RaceyPL

KAŻDY filmowy Batman zabija (może z wyjątkiem Adama Westa), także nie jest to nic wyjątkowego ;)

ocenił(a) film na 5
Krzys11991

a w Batman i Robin? ;)

ocenił(a) film na 7
panna_x_filmweb

Batman z tego filmu to ten sam Batman co w filmach Burtona (w sensie, że to oficjalna kontynuacja, a nie inna wersja tej postaci) :)

ocenił(a) film na 5
Krzys11991

ale chodzi mi o to, że w tym filmie tez chyba nikogo nie zabił? nawet zamrożeni policjanci ożyli żeby uniknąć ofiar w scenariuszu ;)

ocenił(a) film na 7
panna_x_filmweb

Jeżeli tak stawiasz sprawę to w dwóch ostatnich częściach trylogii Nolana też nikogo nie zabił :). Ale mi chodziło raczej o to, że każda filmowa inkarnacja Batmana przynajmniej raz kiedyś kogoś zabiła.

ocenił(a) film na 5
Krzys11991

chyba w ostatniej części nie, nawet powiedział tak do Seliny kiedy walczyli z napastnikami żeby nikogo nie zabić. :)
w Mrocznym Rycerzu zabił Denta, co prawda aby uratować dziecko.

ocenił(a) film na 5
RaceyPL

w sumie czemu to budzi takie kontrowersje?
jakoś metody Brudnego Harry'ego nikomu nie przeszkadzały, jest lubianą postacią przez widzów, a jak przychodzi do Batmana to nagle ocenia się go jakimiś innymi kryteriami moralności.
spider-man też zabijał i jakoś nie widziałam tylu tematów temu poświęconych na jego forach.

ocenił(a) film na 7
panna_x_filmweb

Dlatego że Batman po prostu nie zabija. Nie oceniam tego czy do dobrze czy źle, tylko to że film nie trzyma się pierwowzoru w tak zasadniczej kwestii.

ocenił(a) film na 5
RaceyPL

filmy z Batmanem w ogóle nie trzymają się pierwowzoru, czemu tylko ta kwestia Ci przeszkadza a inne nie? Z Jokera Burton zrobił gangstera, Strach na Wróble u Nolana to zwykły gość z workiem na głowie, w komiksie nie ma Vicky Vale ani Chase Meridian...

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

Akurat Vicki Vale była w komiksach które kiedyś wychodziły w Polsce. Ale czy to postać która była wcześniej, czy pojawiła się w komiksach dzięki filmowi Burtona - tego nie wiem .
I Strach na Wróble to był tam zwykły gość z workiem na głowie...

ocenił(a) film na 10
RaceyPL

Bo jest pełen mroku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones