PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 10 1 178267
7,7 47
ocen krytyków
Blade Runner 2049
Jakiego koloru oczy miała Rachael? Jest taki moment w "Blade Runnerze 2049", że wypływa owa kwestia i... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Blade Runner 2049" to widowisko niezwykłe, które pomimo paru niedociągnięć, ogląda się z narastającym zainteresowaniem. To, co od razu zwraca uwagę widza, to precyzja, z jaką Villeneuve potraktował swój film. "Blade Runner 2049" wciąga bowiem oglądającego już od pierwszej minuty w sieć nowoczesnej technologii, fascynujących replikantów i skrywanej tajemnicy. Reżyser od początku wykazuje się dokładnością w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki temu czujemy, że wróciliśmy w to samo miejsce, jednocześnie odkrywając niezbadane wątki. Film Denisa Villeneuve śmiało można nazwać ucztą wizualną, która jednocześnie podejmuje temat moralności i istoty człowieczeństwa. A co ją właściwie stanowi? więcej
Bynajmniej nie w skomplikowanym dochodzeniu tkwi siła skryptu, ale we wszystkich szczegółach wyziewających z klimatycznego świata "Blade Runnera". To, co tak genialnie sprawdziło się w pierwowzorze, zostało wykorzystane do cna w sequelu (...). "Blade Runner 2049" to nie wzorcowa kontynuacja, ale w obecnych czasach lepiej tej produkcji nie dało się zrealizować. Za sam styl wizualny naszpikowany fantazyjnymi projektami graficznymi oraz za bezbłędny klimat cyberpunku wylewający się z ekranu na widza, dziełu Villeneuve'a należałaby się "dycha" (...). więcej
Denisowi Villeneuve poprzez opowiadanie nieprawdziwej historii udaje się pokazać prawdę o naszym świecie. Pomimo otoczki fantastyki, "Łowca androidów 2049" to film o człowieku, nie robotach.  więcej
Finalnie trudno zrozumieć reżyserski fetysz do ciągłego pokazywania swojego małego konika. Jego najnowszy film ciągnie się w nieskończoność i nawet przepiękne zdjęcia Deakinsa potrafią zbrzydnąć widzowi. Tempo wolniejsze niż zerowe psuje ostateczny wydźwięk całości i osłabia praktycznie każdy zacny element. więcej
Teraz, kiedy Fabryka Snów wykorzystała wszystkie pierwszoligowe tytuły, na wielki ekran wchodzi kontynuacja filmu, który dopiero po latach został należycie doceniony. "Łowca androidów" po 35 latach powraca jako "Blade Runner 2049". I mimo rozgoryczenia wielu fanów, którzy bali się, że ich kolejny ukochany film zostanie obdarty z godności, reżyser Denis Villeneuve (znany z nominowanego rok temu do Oscara "Arrival") podjął rękawicę i wykorzystał różnicę trzech dekad po mistrzowsku. Przynajmniej w kontekście wizualnym. więcej
Widać, że Villeneuve dostał sporo wolności przy tym projekcie, ponieważ nie jest to strukturalnie typowy blockbuster. Jeśli tego typu kino uzyska należyty zarobek i uznanie, będzie to dobry znak dla producentów, że warto brnąć w takie produkcje. Oby. więcej
Nie czekałem na ten film. Byłem wręcz przekonany, że nikt nie odważy się go ruszyć, bo i po co. Wszystko zostało powiedziane i to z typowo hollywoodzkim dopowiedzeniem. Deckard i Rachael żyli długo i szczęśliwie. A jednak trzydzieści pięć lat później bajki o nieuniknionej samotności doskonałych genetycznie "maszyn" śnione przez Mistrza Tyrella, przegrały z ludzką potrzebą rozmnażania się replikantów. więcej