PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 401 779
ocen
8,1 10 1 401779
6,8 29
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

No i do tego muzyka! A scena z wypadającym kwiatkiem rozkleja za każdym razem

iwona_filmer

Zgadza się! Mistrzostwo!

iwona_filmer

muzyka wzrusza nawet sama, jak się słucha!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Mimo, że film nie jest "romansidłem" czy też dramatem, wątek miłosny jak i dramatyczny jest jednym z najlepszych i najbardziej ściskających za gardło jakie widziałem. Tak samo z muzyką jedna z najlepszych filmowych melodii, bardzo emocjonalna, brak Oscara za muzyką dla tego filmu było czymś karygodnym ;)

ocenił(a) film na 10
Ali72

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
Ali72

No jak nie dramatem? :) Dramatu tu jest więcej niż wojny. Podobnie jak Przeminęło z wiatrem. Nie jest chyba filmem wojennym? ;)

ocenił(a) film na 9
iwona_filmer

Zajebisty film :)

ocenił(a) film na 10
simon3333

"i wszystko w temacie" jak to się mówi:) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Na filmie byłem trzy razy w kinie.
Na mnie zawsze robi wrażenie scena kiedy Anglicy polują na Wallace'a we wiosce.
Muzyka, ta zwolniona akcja to moim zdaniem najlepsza scena w filmie. Uwielbiam ją.
Idę oglądać po raz kolejny :)

ocenił(a) film na 10
CLLPL

to mamy podobnie!:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
iwona_filmer

Masz rację, muzyka wspaniała jak i film ,jedno bez drugiego nie istnieje

ocenił(a) film na 10
kazior48

Dzięki! Pełna zgoda! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

najlepszy film, jaki widziałem. Wspaniałe role, muzyka, krajobrazy, klimat... I nieważne, że jest troszkę przekłamań historycznych.

ocenił(a) film na 10
pietia1979

Sama prawda

iwona_filmer

Tzn. film po prostu nie jest prawdą, zupełnie. Więc pytanie "czy jest, czy nie etc.", jest bez sensu, skoro nawet "Bravehart" było przydomkiem Bruca, a nie Wallace.

ocenił(a) film na 10
wejder2

Kolego, aż konto założyłeś, żeby mi to napisać? Kurde, nie wiedziałam, że dla Ciebie to aż takie ważne... Dla mnie nie to akurat w sumie bez znaczenia - chce historii to czytam książkę historyczną, albo oglądam filmy dokumentalne, chcę emocji, oglądam tego typu fabułę

ocenił(a) film na 10
wejder2

A gdzie jest powiedziane, że wyrażenie Braveheart tyczy się osoby Wallace'a - Gibsona? Równie dobrze, może oznaczać ducha i wolę walki Szkotów z Anglikami, czy też ogólnie odwagę człowieka w walce o ideały i wartości. Równie dobrze może też dotyczyć Roberta Bruce'a, którego pokazano tylko wyrywkowo na tle Wallace'a, ale ostatecznie jest on równie kluczową postacią, to on ostatecznie wieńczy dzieło Wallace'a i zostaje królem niepodległej Szkocji.

wejder2

Skąd czerpałeś informacje pisząc że cały film jest nie prawdą ? Poczytaj historię Szkocji i jeszcze raz obejrzyj dokładnie film .

ocenił(a) film na 9
iwona_filmer

Jedyny film, który tak mnie ścisnął za gardło, że aż bolało.

ocenił(a) film na 10
Brehen

No kurcze mnie też ściska. Przy niektórych momentach wymiękam

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Ja również, na kilku scenach po prostu trudno uronić łzy. Przesłanie, którym jest walka o wolność i swoją własną godność jest po prostu przepięknie ukazane, a do tego ta muzyka, która tworzy niesamowity klimat. Bez niej film nie miałby takiej potęgi. Właściwa muzyka dopasowana do właściwych scen, do tego genialnie ukazane postacie, a prócz tego nie ma wcale przesadnej przemocy, jaką widzimy już w "PASJI" czy "APOCALYPTO". Tutaj przemoc w bitwach czy scenie tortur nie jest wcale taka przerażająca. Raczej na poziomie. To też wielki plus filmu. Nie mówiąc już o tym, że obsada rewelacyjna.

kronikarz56

Absolutnie zgadzam się z Twoim zdaniem przyjacielu.Cudowny film,przefantastyczna obsada,fabuła wgniatająca w fotel...Po prostu brak mi słów,żeby opisać,co czuję oglądając ten piękny film.

ocenił(a) film na 10
mala_ja_filmweb

Cieszy mnie Twoja opinia, bo moja jest taka sama :) Film po prostu zapada w pamięć. Ma nie tylko świetną fabułę i bardzo ciekawie ukazane postacie, ale jeszcze rewelacyjną muzykę oddającą klimat, do tego przepiękne przesłanie, przemoc w bitwach czy scenach tortur ukazana na poziomie (Gibson jeszcze wtedy nie przeginał z przemocą w filmach, co potem zaczął robić w "PASJI" czy "APOCALYPTO"), a do tego obsada... Obsada rewelacyjna, zwłaszcza sam Gibson, a także prześliczna Sophie w bodajże swojej najlepszej roli. Gdy się ją ogląda, trudno się nie zachwycić jej postacią :)

ocenił(a) film na 10
kronikarz56

Mogę się tylko podpisać obiema rękami pod Twoim komentarzem! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Ja także pozdrawiam i cieszę się, że jesteśmy oboje tego samego zdania. Bo naprawdę uwielbiam ten film i jest on jednym z najlepszych i najbardziej wzruszających filmów, jakie kiedykolwiek widziałem :)

ocenił(a) film na 10
kronikarz56

Dokładnie!!!

ocenił(a) film na 10
iwona_filmer

Jeśli chodzi o mnie, to uważam ten film za dzieło życia Mela Gibsona i prawdziwe dzieło sztuki. Co prawda ubarwiło nieco historię, ale wszak to film historyczny, a nie film naukowy. Więc cóż... Poza tym wizja Gibsona bardzo mi się podoba :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones