PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727844}
5,2 30 199
ocen
5,2 10 1 30199
6,8 40
ocen krytyków
Córki dancingu
powrót do forum filmu Córki dancingu
Avenalle

muszę się niestety zgodzić. po zwiastunie mogło się wydawać, że zapowiada się całkiem fajny film, ale nic z tego. w połowie filmu ludzie zaczęli wychodzić z sali, a ja sama męczyłam się z wytrwaniem do końca. marnotrawstwo czasu i pieniędzy!!

ocenił(a) film na 1
Avenalle

dzisiaj w Promenadzie z seansu wyszło 12 osób na 15, dno to mało powiedziane, ale czy to ktoś normalny robił ten film??

klcw57

jak maja iloraz inteligencji barana to wyszli. film dostał nagrode na festiwalu filmow niezaleznych w usa. nie mam zamiaru juz nigdy sie sugerowac opiniami na filmwebie bo 94% to gimbaza i puste łby..... tyle ode mne

czouk7777

Dno to są oceny na filmwebie. Zgadzam się. Byłem wczoraj na seansie. Wyszła jedna osoba na 50 obecnych na sali.

ocenił(a) film na 1
Che11

Bo to siarczysty luty był amigo companero. Za to te, co pozostały, dłońmi pozatykały uszy i do ekranu tyłem się poodwracały...

ocenił(a) film na 1
czouk7777

ludzie umierają na nowotwory mając idealne wyniki badań, tak samo z nagrodą, dzisiaj szambo w cenie, zresztą są gusta i guściki

użytkownik usunięty
klcw57

doskonala riposta przypomne taki film jak essential killing chyba skolimowskiego
tego smiecia tez nagradzali i mowili same ohhh ahhh na temat tego gniota :D

ocenił(a) film na 1
czouk7777

to ze film dostal nagrode od jakiś idiotów to nie znaczy ze zwykłemu Kowalskiemu sie spodoba... Film jest dnem totalnym,Piosenki z dupy wziete,tak jak sens tych syren w tym filmie...

ocenił(a) film na 2
czouk7777

Aj, aj, aj - w USA dostał nagrodę, kino niezależne. Od myślenia i w ogóle wolne jakiegokolwiek aspektu filmowego. Podniecił Cię, to dobrze, ale lepsze laski krążą po necie.

ocenił(a) film na 1
czouk7777

Na festiwalu filmów NIEZALEŻNYCH czyli takich prawie amatorskich.
Ten film nie był niezależny. Wyprodukowała go Telewizja Polska i Polski Instytut Filmowy. Skoro potraktowano go jako film niezależny to samo to świadczy jaki poziom trzyma polska kinematografia.

ocenił(a) film na 6
Avenalle

Ja się nie zgadzam. To całkiem przyzwoity film. Problem polega na tym że reklamuje się go jako zabawny, dyskotekowy melodramat a otrzymujemy horrorowatą, mroczną spiewo-grę. Niezły artystyczny debiut reklamowany jako beztroska rozrywka. Rozdźwięk powoduje że na film ludzie trafiają zupełnie nieprzygotowani na to co ich czeka. Gorzej nawet, przygotowani na coś zupełnie innego. Mam też wątpliwości czy zespół "Ballady i Romanse" pasuje do dansingowych klimatów.

ocenił(a) film na 6
erture

No właśnie, zwiastun zapowiada totalnie co innego ;)

ocenił(a) film na 1
erture

Ja nie przygotowywałem się na cokolwiek idąc na seans. Ten film nie trzyma poziomu, niezależnie od gatunku do jakiego go przypiszemy. Film o niczym zrealizowany w żenujący sposób.

ocenił(a) film na 6
scorpio84

jeśli nie widziałeś zwiastunów to gratuluję. Ja widywałem je w kinie od miesięcy. Nie zgadzam się że o niczym. Mówi o kilku rzeczach, choć oczywiście, nie w oczywisty sposób. O miłości i zdradzie, o ludziach i bestiach, pięknie i brzydocie. itp. itd. Nie zgadzam się też że jest zrealizowany słabo. Może nie podobać się sposób narracji, może w niektórych fragmentach nieco widać brak pieniędzy ale, to tyle ze słabości realizacyjnych. Należy się złoty medal za oddanie realiów epoki. Zdjęcie są, co najmniej, bardzo dobre, a w wielu przypadkach znakomite. Efekty, przynajmniej momentami świetne. Aktorstwo (a zwłaszcza casting) rewelacyjne. Ja mam kilka zastrzeżeń do niektórych pomysłów inscenizacyjnych i niektórych decyzji artystycznych ale, nie są to w żadnej mierze kwestie realizacyjne.

ocenił(a) film na 6
erture

bardzo rozsądny koment

ocenił(a) film na 2
erture

"Widać brak" - jak ja lubię takie zwroty.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Jeszcze interpunkcję oceń. Brakuje takiej oceny aby dyskusja stała się w pełni merytoryczna

ocenił(a) film na 2
erture

Też widzę brak u Ciebie. Poczucia humoru. Ale tłumaczę: widzę brak to coś takiego jak widzę ciemność w Seksmisji. Co to ma wspólnego z batalią o przecinki? Specjalne nie dałem cudzysłowów, gdzie trzeba, byś mógł mi zwrócić uwagę.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Pewnie zareagowałem zbyt ostro, sądziłem że czepiasz się stylu. Co do wspomnianego zwrotu, skoro można widzieć braki w uzębieniu to czemu nie można widzieć braków w finansowaniu? Jak powiem, widać niedofinansowanie produkcji, to jest lepiej?

ocenił(a) film na 2
erture

Duużo lepiej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 2
erture

Zapętliłeś się w te realizacyjne plusy i minusy. Podobać Ci się mógł, bo ludziom podobają się różne rzeczy, ale bronienie tego gniota wyszło cieniutko. Bo? Bo nie da się wybronić tej żałości.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Czytam sobie te twoje komentarze i muszę przyznać, że jesteś strasznie smutnym człowiekiem. Rozumiem, że cos może być dla ciebie gniotem ale ty atakujesz personalnie osoby, które tego filmu bronia bo im się podoba. Co ty, jakaś misję ewangelizacyjna w sobie czujesz? Wszyscy mają myśleć tak jak ty?

ocenił(a) film na 2
wojtas001

Nie rozumiesz - niepoprawnie zresztą użytego - wyrażenia "atakować personalnie osoby". W ogóle nie zrozumiałeś moich postów, więc żegnam.

ocenił(a) film na 7
erture

Ja mam taką samą opinię. Widziałam gorsze polskie filmy ,a ten chociaż momentami raczej mnie obrzydzał niż nudził.

ocenił(a) film na 6
erture

Dziś byłem na seansie, po którym było spotkanie z twórcami, którzy także żalili się, że dystrybutor zrobił zwiastun nieadekwatny do filmu oraz na siłę chciał go podpiąć pod "Disco polo". Reżyserka Smoczyńska powiedziała też, że rozumie, że ludzie w takiej sytuacji mogą czuć się zawiedzeni i wychodzić z kina.

ocenił(a) film na 1
erture

Mroczna śpiewo-gra? Co było mrocznego w tym śpiewaniu i graniu?
Ciężko być pozytywnie przygotowanym na mieszaninę komedii która nie śmieszy, horroru który nie straszy, musicalu z muzyką potwornie nudną i słabą i psychodelią, która jest prosta i czytelna jak drut.

Avenalle

No jak dla ciebie KAc Wawa to też jest takie dno to czego się po tobie spodziewać.

użytkownik usunięty
Avenalle

Czemu, czemu, czemu ?

ocenił(a) film na 6
Avenalle

Ten film raczej nie jest dnem. Jest zupełnie niekonwencjonalną, ekscentryczną realizacją łączącą kilka gatunków (musical, horror, komedia, elementy baśniowe, gore). Jest tak mocno pokręcony, że dla większości widzów jest nie do przyjęcia. Nie jest to produkcja z "przesłaniem", a po prostu niezłe widowisko i tu liczy się głównie forma. Było trochę żenujących momentów (np. warczenie na siebie syren), ale ogólnie wypada nieźle. Jest to coś innego, niż uwielbiane powszechnie schematyczne komedyjki romantyczne. Plus za nowatorstwo, oprawę muzyczną i grę aktorów, minus za brak ostrzeżenia o takim miksie gatunków.

ocenił(a) film na 5
EnigmaticEncounter

tak to jest totalnie pokręcony film !

ocenił(a) film na 2
EnigmaticEncounter

Od kiedy to bełkot jest nowatorski? Dadaizm ma już długą historię. Lubię pokręcone filmy (choćby ostatnio "Mr. Right)", ale one powinny coś znaczyć, inaczej są pustą zabawą, być może znaczącą, ale tylko dla autora oraz jego koleżanek i kolegów (niektórzy się tu specjalnie zalogowali, by plusować, jak dzieci).

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Nie mówię o dadaizmie, tylko o "Córkach dancingu". Przecież to nie jest film "filozoficzny" i nie ma za zadanie moralizowania, nie niesie wartości etycznych itd. To jest miks gatunków i tyle, ja się tam nie doszukuję żadnego większego znaczenia. Film jest ciekawy, ale niedopracowany, trochę taki kulawy Burton. Dlatego ode mnie 6/10. Dla mnie na miano dna zasługuje "Human centipede", albo jakieś inne badziewia żenujące. W "Córkach" doceniam pomysł i niekonwencjonalność, ale zachwytu też we mnie wielkiego nie wzbudza ta produkacja. Coś innego w polskiej kinematografii tez się przydaje.

ocenił(a) film na 1
EnigmaticEncounter

Nie mogę docenić pomysłu skoro jest zmarnowany, ani niekonwencjonalności która się nie sprawdza i jest niestrawna.

ocenił(a) film na 1
EnigmaticEncounter

Niezłe widowisko??
Syreny zmieniające się w dziewczyny, poza kadrem są faktycznie widowiskowe do bólu. Tkwiące z tymi swoimi ogonami w nieruchomych pozach... Ach , ach! (jedyna scena - jak lazła do Wisły, ale bardzo prosta i nieciekawa). Dancing przepełniony tańcem bez jakiejkolwiek choreografii, youtube jest pełen podrygów pijanych kolesi. Większość lokacji to kible i łazienki, albo zasyfione PRLowskie mieszkania. dziękuję za takie widowisko.

ocenił(a) film na 5
Avenalle

w kinie było ok 30 osób, 5 wyszło- no ja rozumiem ,że taki zwariowany film nie może się każdemu podobać ale żeby od razu dno, nie ,są kapitalne fragmenty -miałam ochotę bić brawo ale film jest nierówny ,tak jakby ktoś nad tym do końca nie panował, koniec jest niedobry.Kinga Preis uratuje każdy film!

ocenił(a) film na 1
kawozuka

Oczywiście, że nie panował. Wiele razy zastanawiałem się dlaczego nie nakręcono dubla danej sceny.
Ciekaw jestem, które to sceny skłaniały cie do braw?

ocenił(a) film na 1
Avenalle

Po raz pierwszy w życiu wyszłam z kina w połowie seansu. Wcześniej salę opuściło 8 osób na 20 obecnych. Doceniam grę aktorską Kingi Preiss, ale poza tym to dno. Dużo obrzydliwych scen, bezsensowne piosenki nic nie wnoszące do fabuły, ogólny brak myśli przewodniej. Rozumiem, że to film festiwalowy do wygrywania nagród wręczanych przez znawców sztuki wyższej. Pytam się zatem co taka produkcja robi w sieciowych kinach? Chciałam obejrzeć ciekawy film z dobrą muzyką a obejrzałam 50 minut gołych cycków i pseudośpiewania. Dziękuję.

ocenił(a) film na 5
Avenalle

Dodam jeszcze ze chała , masakra i dno . Nie boje sie trudnego kina , nie lubię komerchy i z przyjemnością wysiedzę
na każdym ambitnym , nawet mocno zawiłym i przygnębiającym albo zakręconym obrazie . Ten film nie ma nic wspólnego z dobrym kinem . Nudzi. Żenuje. Prowokuje pytanie głównie " po co " (robić i oglądać takie kino) , "dlaczego "( dobrzy aktorzy przyjmują takie role) i "kto" odda mi kasę za ten stracony czas .

izza_2

70-80 % polskich filmów to chłam i kicz .

Avenalle

Jedynie można pozazdrościć, że wdziałeś/aś aż tyle procent polskiej kinematografii.

ocenił(a) film na 5
Avenalle

Chciałam mieć własne zdanie na temat tego filmu ale trudno mi było wytrwać do końca . To szmira , którą ktoś chce nam wcisnąć jako wyrafinowaną i zakręconą sztukę . Ten film ma reprezentować Polskę na festiwalu zagranicznym . Zgroza, żenada i obciach.

ocenił(a) film na 10
izza_2

Mi się podobał, nie wiem po co w sieci zamieszczacie tyle hejtu, wyładowanie frustracji (inaczej - własnej wyrafinowanej opinii) wam jakoś pomaga w życiu?

ocenił(a) film na 10
neonvenom

Nie oczekuję odpowiedzi, darujmy sobie shitstorm ;) // 10 wam na złość :* film warty uwagi, jedni docenią, drudzy będą hejtować, norma.

ocenił(a) film na 1
neonvenom

Dostaniesz odpowiedź.
Bo chcielibyśmy mieć własne, polskie fajne filmy. O naszych realiach/nierealiach, w naszych sceneriach, w naszym języku, o nas. A dostajemy niestrawny syf i to za nasze publiczne pieniądze.
Za nasze pieniądze te filmowe beztalencia piją wódkę i bawią się na planie.

Taak! Doceniam tę dbałość o detale, kiedy to wódka na planie jest prawdziwa. To widać!

ocenił(a) film na 6
izza_2

no i wbrew Twojemu zażenowaniu nagroda specjalna :D

ocenił(a) film na 2
Avenalle

Pierwsze 5 minut fajny wstęp. Potem zabrakło pomysłów, zabrakło pieniędzy na scenarzystę, więc całą godzinę wypełnili scenami pełnymi przemocy na modę amerykańską i golizną, trzy po trzy. Film bezdennie głupi.

Było by 1/10, sprawę ratują dwie rozebrane do rosołu nastolatki... i śpiew Kingi Preis.

ocenił(a) film na 6
Avenalle

Takie dno, a właśnie wygrało nagrodę na Sundance ;)

lew890

Chyba się nie znam wyraziłem tylko swoją opinię ;)

ocenił(a) film na 6
Avenalle

Ależ jasne, chciałem tylko pokazać, że mimo krytycznych opinii na FW zdania jednak nie są aż tak jednoznaczne. Tylko tyle :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones