PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104541}

Charlie i fabryka czekolady

Charlie and the Chocolate Factory
7,1 350 849
ocen
7,1 10 1 350849
6,3 30
ocen krytyków
Charlie i fabryka czekolady
powrót do forum filmu Charlie i fabryka czekolady

Jak dla mnie to ten film nie jest dla dzieci.
Ma w sobie coś takiego "niepokojącego". I te wykreowane osobowości zwiedzających fabrykę dzieci i pewną
zniechęte do słodyczy, czekolady.
Pierwszy raz obejrzałem Fabrykę czekolady na polsacie w wieku 7-u lat i pamiętam, że ten film był dla mnie
straszny.
Nie mogłem po prostu patrzeć na Willego Wonke i jego fabryke.
Niedobrze mi sie robiło kiedy te dzieci zamieniały sie w potwory, albo znikały w pułapkach.
Ten film patrząc teraz, dostrzegam, że jest jakby psyhologiczny.
Doskonale pokazuje zachowania ludzkości, różnego losu i skutki nadmiaru czekolady.
Świetna charakteryzacja Johnnego Deppa i fajny pomysł na film.
Dzisiaj spokojnie oceniam na 10, jednak dalej mam uraz po tych piosenkach, tego grubaska jarającego się
czekoladą i Ojcem Willego Wonky za czasów jego młodości jak zabronił mu czekolady i wywiercał zęby
ludziom..... straszne xd :))
Ja bym tego dzieciom nie pokazywał.
Film dla ludzi od 14-19 r.
Żależy od gustu :)

dragon73

Nie zdążyłam jeszcze filmu obejrzeć do końca, aczkolwiek zachowanie tych dzieci z samego początku zaczęło mnie irytować (wyłączając Charlie'go). Idealnie przedstawiony został kontrast między dziećmi rozpieszczanymi przez rodziców, a tymi żyjącymi w biedzie.
Co do charakteryzacji się zgodzę - świetna. :) Zresztą jak zwykle. ^^
Może wypowiem się coś więcej jak oglądnę do końca. :D

ocenił(a) film na 8
dragon73

W dzisiejszych czasach ten film nie robi już wrażenia na 10 latkach może na 7 tak normalna kolorowa bajka z dozą grozy.
Dla mnie rewelacja, psychodeliczny przerysowany i wymowny. Ale ja się wychowałem na Edwardzie nożycorękim i na pierwotnej ekranizacji Willy Wonka i fabryka czekolady. Mnie to tam nie ruszało wręcz przeciwnie podobało mi się.

ocenił(a) film na 7
dragon73

Gdy miałeś siedem lat, oglądałeś jakąś inną wersję Fabryki Czekolady, czy tę Burtona? Jeśli tę, to ile masz teraz lat?

ocenił(a) film na 8
PeeJay91

Ja mam od lutego 17 lat.
I tak, oglądałem ten film.
A co ?

ocenił(a) film na 7
dragon73

Trochę Ci się matematyka musiała pomylić, bo film jest z lipca 2005 roku, a wtedy kończyłeś w lutym 8 lat. Nie mówiąc już nawet o tym, kiedy był emitowany na Polsacie, bo na pewno co najmniej 2-3 lata później ;)

ocenił(a) film na 8
PeeJay91

Zawsze byłem kiepski z matematyki, ale wiem, że film oglądałem jak byłem mały:-)
Dobrze, że pomyliłem się o kilka lat a nie o kilkanaście haha

dragon73

Jak tam 18stka?

ocenił(a) film na 8
gortat

Haha już trochę czasu minęło, ale dzięki, spoko haha :-)

dragon73

no to teraz masz juz moj wiek :D

ocenił(a) film na 10
dragon73

Roald Dahl ma bardzo specyficzne, czasem czarno-brytyjskie poczucie humoru; Depp wygłupia się całe życie, a Burton wchodzi w surrealizm. To co miało z tego wyjść? Poradnik dla panien z pensji? :)
Bardziej serio - tak, zgadzam się, że podobnie jak 'Alicja w Krainie Czarów', historia Charliego wymaga poziomu poczucia humoru osiągalnego nieraz dopiero w wieku dorosłym.

TangoAndWaltz

Alicja Burtona dobra jest dla przedszkolaków i nic niepokojącego nie wyciąga z oryginału.

ocenił(a) film na 10
gortat

Zważywszy na to, że przedszkolaki noszą teraz piórniki z Monster High, może i tak...

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Dorastałam w nieco innych realiach, człowiek chował się pod łóżko przy 'Parku Jurajskim'. Może i moje poglądy są retro.

TangoAndWaltz

Czyli nie miałaś na myśli książki tylko film Burtona. Teraz piszesz o retro. Jakoś mi się nic nie klei. Chciałbym szerzej poznać twoją opinię bo korzystam jednak z internetu by się czegoś nauczyć albo chociaż poznać czyjś punkt widzenia. Alicja w Krainie Czarów niepokoi kilkoma widokami i projektami postaci, ale czy poziom humoru jest tutaj jakiś specjalny?

ocenił(a) film na 10
gortat

Groteska i karykatura rodem z angielskiej satyry politycznej. Chyba jest.

TangoAndWaltz

Twoje poczucie humoru będzie mi musiało wystarczyć najwidoczniej.

ocenił(a) film na 8
dragon73

ja go oglądałem w wieku 7 lat i mi się spodobał

ocenił(a) film na 8
Mati_1916legia

Legia piszemy z WIELKIEJ litery kolego, pozdro.

dragon73

Mam takie same odczucia, dlatego też czuję niechęć to tego filmu.
Najbardziej przerażały mnie Oompa Loompy, brrrrrrrr.

ocenił(a) film na 8
dragon73

powiem tak - w wieku sześciu, siedmiu lat bardzo lubiłam ten film, ale pamiętam, że gdy byłam z rodzicami na wakacjach, pewnego wieczoru ryczałam po tym filmie, że będzie koniec świata i to niedługo. Nie pamiętam dokładnie jaki był tego powód, jednak miało to duży związek z filmem. Od tamtego momentu nie oglądałam seansu, aż do czasu, jak mój trzy- lub czteroletni brat miał fazę na na niego. Poszło bez problemu, w końcu byłam już starsza, a był naprawdę dobry. Więc w niektórych przypadkach masz rację, ale nie we wszystkich.

ocenił(a) film na 6
dragon73

Jehowy jesteś czy co?

ocenił(a) film na 8
dragon73

Ja oglądając ostatnio żałowałem że nie przy mnie moich córek które łącznie mają 15 lat. Może jedna z nich odczuwała by zbyt silne emocje przy jakiejś scenie to mimo wszystko pożytki z obcowania z tym dziełem zdecydowanie przewyższają powyższe.

ocenił(a) film na 7
dragon73

Wersja Tima Burtona nie leciała na Polsacie tylko na TVN.

dragon73

Ja tak miałem z wersją z lat siedemdziesiątych

ocenił(a) film na 10
dragon73

bardzo fajny, z drugim dnem, morałem. myślę, że może to być bajka dla dzieci,ale właśnie bardziej edukacyjna. Poza tym wspaniały bajkowy klimat

dragon73

Dla mnie najbardziej niepokoi to, że Depp z tymi włosami wyglądał jak kobieta.
Zresztą, dwóch moich znajomych widziało ten film i w sumie to mnie nawet poparli.

użytkownik usunięty
dragon73

Kiepski z matmy, „psyhologiczny”, lepiej byś się za naukę wziął, zamiast próbować zabłysnąć mądrością po internetach…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones