PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790309}
7,3 92 642
oceny
7,3 10 1 92642
7,5 41
ocen krytyków
Cicha noc
powrót do forum filmu Cicha noc

Naprawdę słusznie wygrał w gdyni. To film uniwersalny dla nas Polaków. Znajdziemy tu wiele wątków - relacje rodzinne, emogracja - bycie Polakiem za granicą i bycie człowiekem w Polsce. Relacje między rodzeństwem dobrze ujmuje zdanie: Rodzenstwa się nie lubi - rodzeństwo sie po prostu ma. Ciekawe też jak rpzez cały film uważamy młodszego brata za taka niedojdę troszkę, a starszego za tego, który chce coś zmienić, nie zyć jak ojciec , rodzice. A na koniec okazuje się, ze nie trzeba o tym mówić, nie trzeba wielkich rzeczy, emigracji, by nie powielać błedow rodziców...

dk2012

Nie zgadzam się, Najlepszy zdecydowanie lepszy.

ocenił(a) film na 7
markowaw

Moim zdaniem też "Najlepszy" był lepszy

moscamuerta84

Przegłosowane :)

ocenił(a) film na 8
dk2012

zgadzam się z opinią, że lepszy niż Najlepszy. I to o co najmniej 2 gwiazdki.

sylvuha

Dla mnie NAjlepszy zdecydowanie lepszy. Czekałam bardzo na ten film i trochę się rozczarowałam Cicha noc to takie Wesele tylko przy świątecznym stole -absolutnie nic nowego nie wnosi jak dla mnie

ocenił(a) film na 5
magdaska1977

A co nowego wnosi "Najlepszy" ?

ocenił(a) film na 8
dk2012

o, zdecydowanie Cicha noc bije Najlepszego! Cicha noc jest szczera, mały film, który uwodzi zwykłymi bohaterami i ich codziennymi problemami albo zwyczajnie - życiem, którzy są cudownie niedoskonali, stworzeni z różnych odcieni szarości, których lubimy i kibicujemy im, albo przynajmniej nie potępiamy. ale czekam też na Wieżę. Jasny dzień....

psycho_but_cute

Zgadzam się w 100%! W Cichej nocy widzimy szczerość, prawdziwe nieukryte emocje.... Rzadko we współczesnym kinie zdarza sie coś takiego

ocenił(a) film na 8
burdziejka

mamy tak samo:) Cicha noc jest po prostu świetna, prawdziwa. nie trzeba hollywoodzkiej historii, wystarczy dobra obserwacja zwykłej codzienności i przeciętnych ludzi i czułe oko kamery i reżysera, które przygląda się z uwagą, bez oceniania i moralizatorstwa.

ocenił(a) film na 8
dk2012

Wg. mnie i mojego chłopaka Cicha noc zdecydowanie lepsza i o wiele zabawniejsza. Najlepszy 6*, CN 8*.

ocenił(a) film na 8
martu2

Cicha noc - też dałam 8, Najlepszy - tylko 5; no sorry ale wprawdzie historia samograj i hollywoodzka, fajne aktorstwo 2goplanowe (Cielecka, Żmijewski, Gajos, Jakubik, Woronowicz), ale Gierszał z gładką buźką i równymi białyi ząbkami jest po prostu niewiarygodny jako ćpun, kiepska charakteryzacja Gierszała również mi przeszkadza, no i te kiczowate, łopatologiczne wizje (rodzinka na mecie, kumple-ćpuny jako zombie).... po prostu Najlepszy nie wyszedł Palkowskiemu.

psycho_but_cute

Według mnie Najlepszy był lepszy od Cichej, ale również przyczepię się do charakteryzacji - przesadzona, wyszło takie polskie Walking Dead. Za to Gajos jako Kotan - mistrzowski!

ocenił(a) film na 8
doribreslau

@Doribreslau - tu się zgadzamy:) charakteryzacja ćpunowska nie tylko u Gierszała ale również u kumpli - właśnie takie dead walking dla gimbazy;P no żal patrzeć i przeszkadzało mi strasznie w oglądaniu filmu:(( właściwie tylko Mateusz Kościukiewicz jest ok fizycznie jako narkoman. Gierszał w filmie w okresie narkomańskim "dorobił się" tylko kilku strupów i przetłuszczonych włosów w strąkach, a potem po odwyku (po kilku latach "dobrego" grzania) jest ładny jak z wybiegu - zero szram, zero zniszczonych żył, ząbki wszystkie i ładne jak licówki... no, baaardzo niewiarygodnie to wygląda i dlatego nie ufam Gierszałowi jako ćpunowi:( co do Gajosa - pełna zgoda: Kotański w jego wykonaniu jest świetny choć tylko parę razy pojawia się na ekranie. ja jeszcze wyróżniłabym Cielecka (matkę Górskiego) - świetna jest jako zniszczona życiem kobieta, zrezygnowana już co do siebie i swoich oczekiwań co do życia, ale wciąż na swój sposób kochająca syna.

ocenił(a) film na 9
dk2012

Moj głos, idzie na Cichą noc. Najlepszy jest na prawdę świetny, ale czułem jakiś niedosyt. Moim zdaniem przerysowana końcówka walki z samym sobą, aczkolwiek motyw walki z duchem - kapitalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones