Ciche miejsce (2018)

A Quiet Place

1 godz. 35 min.
 • Te potwory nie są tylko na farmie, myślę że możemy mieć tu jakąś inwazję obcych, albo jakaś rasa zwierząt zmutowała (ale raczej to pierwsze) , z trailera możemy zakładać że :
  Ataki nastąpiły w jednym czasie na cały świat, obok monitorów jest tablica gdzie są napisane godziny i miejsca (prawdopodobnych ataków Londyn , Bogota, Moskwa Boston), poniżej jest informacja ze "są ślepe i atakują źródło dźwięku. jest też pytanie dlaczego nie można ich zabić oraz jaka jest ich słabość (bez odpowiedzi)
  Z wycinków gazet wiemy że Armia Amerykańska przegrała i cytat (pewnie jakiegoś generała) nie możemy Was więcej chronić , impuls magnetyczny (nie wiadomo czy zrzucony przez ludzi czy "obcych" (zakładam ze to jednak obcy) zniszczył dyski twarde na wall strett i wszystkie dane finansowe uległy zniszczeniu. Kolejny wycinek to cytat (żołnierza lub kogoś z armii ) że ich pancerz jest niezniszczalny i że amunicja i bomby nie są w stanie ich zranić. Wiemy że w Szanghaju zginęły setki tysięcy ludzi. Z głosu lektora TV wiemy że atak był na skalę globalną oraz że zniszczenia są totalne (nie wiemy o jaki obszar chodzi) . To tyle co wiemy z początku trailera, myślę że reszta filmu może być czymś na kształt wojny światów, rodzina w obliczu zagłady, nie wiem o co chodzi ze światłami ale może to być sygnał dla innych ludzi że jak czerwone to żeby być cicho bo "oni" są w pobliżu.

  36
  17odpowiedzi
  ost.
  • EDIT : nie działa mi edycja posta więc wstawiam uzupełnioną wersję
   Te potwory nie są tylko na farmie, myślę że możemy mieć tu jakąś inwazję obcych, albo jakaś rasa zwierząt zmutowała (ale raczej to pierwsze) , z trailera możemy zakładać że :
   Ataki nastąpiły w jednym czasie na cały świat, obok monitorów jest tablica gdzie są napisane godziny i miejsca (prawdopodobnych ataków Londyn , Bogota, Moskwa Boston), poniżej jest tablica z potwierdzonymi informacjami że "są ślepe i atakują źródło dźwięku, i że jest to ich słabość. Na drugiej są pytania na które jeszcze nie ma odpowiedzi, ilu ich jest, czy atakują w grupach oraz czy mają jakieś żądania (to już sugeruje obcych dosyć mocno ) , czy działają w zorganizowany sposób. Jest też napis Why don`t they (nieczytelny wyraz ) their kill, (tu można wstawić dużo pytań obstawiam eat (jeść) i wtedy wychodziło by na to "czemu nie zjadają swoich ofiar" (ale to tylko domysł)
   Z wycinków gazet wiemy że Armia Amerykańska przegrała i cytat (pewnie jakiegoś generała) nie możemy Was więcej chronić , impuls magnetyczny (nie wiadomo czy zrzucony przez ludzi czy "obcych" (zakładam ze to jednak obcy) zniszczył dyski twarde na wall strett i wszystkie dane finansowe uległy zniszczeniu. Kolejny wycinek to cytat (żołnierza lub kogoś z armii ) że ich pancerz jest niezniszczalny i że amunicja i bomby nie są w stanie ich zranić. Wiemy że w Szanghaju zginęły setki tysięcy ludzi. Z głosu lektora TV wiemy że atak był na skalę globalną oraz że zniszczenia są totalne (nie wiemy o jaki obszar chodzi) . Można też wyczytać ze prezydent ogłasza że jedyna możliwość (żeby się im przeciwstawić ? ) to siła (może chodzi o broń nuklearną) , oraz że nr.93 zniszczyło Peru (może tu chodzić zarówno o bombę ajk i o obcych, to by sugerowało że jest ich dużo. To tyle co wiemy z początku trailera, myślę że reszta filmu może być czymś na kształt wojny światów, rodzina w obliczu zagłady, nie wiem o co chodzi ze światłami ale może to być sygnał dla innych ludzi że jak czerwone to żeby być cicho bo "oni" są w pobliżu.

   • Wow. Dzięki za info.

   • Twoja umiejętność wyczytywania najdrobniejszych szczegółów z samego tylko zwiastuna jest imponująca! Podejrzewam, że to sprawia, że jesteś widzem jednocześnie idealnym, jak i kompletnie nieznośnym ;) dzięki za uzupełnienie, mam dzięki temu jeszcze większą ochotę zobaczyć ten film :)

   • Pojawił się "Final Trailer" wyjaśniło się parę szczegółów ,

    To jest inwazja obcych, czyli nic nam nie wyewoluowało z ziemi.
    Główna bohaterka jest w ciąży (rodzenie w ciszy może być dużym wyzwaniem)
    Obcy wyglądają trochę jak te elektroniczne poczwarki z którymi walczyła ostania Godzilla, albo jak potwory z Domu Pani Pelegrine. (Tylko wydają się dużo szybsze) Ciekawe czy jest ich tak dużo że są wszędzie i po nawet najmniejszym hałasie atakują natychmiast, czy zostały już tylko w rejonie gdzie toczy się akcja.
    W gazetach nazywają ich "dark angels" i określają jako niezniszczalne, ale na jednej ze stron jest też nazwa "earth angels" albo to inny rodzaj obcych albo nasi wybawcy. Hałas ich przyciąga ale też dezorientuje, czemu służą wystrzeliwane sztuczne ognie. Czerwone lampki oznaczają zagrożenie, białe to znak że zagrożenie minęło. Niby nic nowego z trailera się nie dowiadujemy, ale wyprostowało to kilka teorii jakie można było wyciągnąć z pierwszych 2 trailerów.

    • Szczerze to informacja o inwazji obcych zaniepokoiła mnie (w negatywnym tego słowa znaczeniu). Ale może jednak nie zepsuje to filmu :D

   • Polecam wybrac sie do kina , naprawde warto , wtedy przekonasz sie w ilu proc.twoj opis po obejrzeniu trailera zgadza sie z filmem ,, ;) ja nie bede spojlerował . Pozdrawiam

   • haha dzieki, nie ogladalem trailera ale obejrzalem film i wiele tych informacji umknelo mi w trakcie seansu. Teraz wiele rzeczy ma sens, bo film jest rewelacyjny ale przez dlugi czas zastanawialem sie dlaczego nikt nie pokonal ich.
    Z film wynika jednak ze pancerz jest zniszczalny. Bez wchodzenia w szczegoly aby nie spojlerowac

    • "Z film wynika jednak ze pancerz jest zniszczalny." No nie do końca.

     • ok, moze nie pancerz, ale strzal w twarz albo ucho przynajmniej jest skuteczne

     • Ale zwróciłeś uwagę na to, że twarz i ucho są ukryte pod pancerzem i odsłaniają się tylko, gdy stwór poluje? To trochę utrudnia zabicie go

     • Strzał zadziałał tylko dlatego, że pancerz 'opadł' z głowy stwora po dźwiękowym ataku na niego

     • ma to sens

     • Nie pasuje mi to, ze wojsko i wszystkie rzady swiata nie wpadly na taką oczywistość.

     • Zapewne wpadły, ale co z tego skoro żadna armia na świecie nie ma specjalnych oddziałów z bronią soniczną, a atak był jednoczesny na całą planetę?

  • I to się nazywa temat !! Szacun :]

  • Quiet Place pochodzi z Paramount Pictures, co z dużą pewnością potwierdza teorię, że może to być tajna kontynuacja Cloverfield !. Niestety, nie otrzymujemy żadnego mocnego potwierdzenia. Jednak im więcej dowiadujemy się o naturze apokalipsy w Quiet Place , tym bardziej wydaje się, że ta historia mogłaby zgrabnie złożyć się w wieloświat Cloverfield. Wydarzenia z Cloverfield Paradox , który szczerze pisząc nie wykorzystał potencjału ,rozbiły rzeczywistość na różne wymiary, powodując pojawianie się gigantycznych potworów w niektórych miejscach na ziemi . Stwory w Quiet Place są zupełnie inne niż te z Cloverfield 10 Lane , ale wyglądają trochę jak mniejsze wersje oryginalnego potwora Cloverfield.!

   • Mogłoby tak być, choćby ze względu na to, że zanim wyszedł Cloverfield Paradox krążyły pogłoski, że John Krasinski zagra w kontynuacji. Jak wiemy - nie zagrał, ale zrealizował z żoną swój projekt. Ciekawe czy faktycznie jest takie powiązanie :)