PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795912}

Ciche miejsce

A Quiet Place
6,6 117 282
oceny
6,6 10 1 117282
6,9 45
ocen krytyków
Ciche miejsce
powrót do forum filmu Ciche miejsce

Mocno trzyma w napięciu. Pierwsza połowa niejako buduje napięcie, które apogeum osiąga gdzieś w połowie seansu w początkach porodu i już nie puszcza, aż do finału. To nie horror, te stwory umiejscowione są w historii w taki sposób, że stają się zaskakująco realne, bardziej dramat z elementami thrillera, horroru. Nie jest idealnie, drażniły mnie zbędne zupełnie jump scary (pozdro dla dziewczyny po mojej lewej, która w pewnym momencie wręcz coś upuściła tak skoczyła na fotelu) i głupie, bezmyślne zachowania bohaterów, przez które człowiek się zastanawiał jakim cudem tyle przetrwali.

Annash

Bardzo spodobał mi się moment długiego budowania napięcia, chyba dobre 20 - 30 minut. Zero rozmów, niemal zero muzyki, dźwięków. Scena w sklepie - widzisz tylko Regan w ujęciu kamery/kompletna cisza, widzisz Marcusa/słyszysz dźwięki z zewnątrz sklepu - podobał mi się taki montaż. Fanów innych horrorów może taki powolny rozwój zdarzeń nużyć, według mnie maksymalnie potęguje strach przed tym, co będzie za kilka minut. Do samego końca jest już tylko lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones