PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795912}

Ciche miejsce

A Quiet Place
6,6 117 222
oceny
6,6 10 1 117222
6,9 45
ocen krytyków
Ciche miejsce
powrót do forum filmu Ciche miejsce

Nie żebym miał coś przeciwko popcornowi, sam lubię sobie czasem pochrupać w czasie seansu :D Całe szczęście, że tym razem nie wziąłem go ze sobą, bo miałbym spory problem ze zjedzeniem go w taki sposób by nie popsuć seansu sobie i innym osobom na sali. “Ciche Miejsce” to film niemal całkiem pozbawiony dialogów, bohaterowie porozumiewają się prawie wyłącznie na migi, a jedyne dźwięki jakie usłyszymy to te otoczenia i kilka momentów z muzyką. Poza tym mamy do czynienia z kompletną ciszą bowiem każdy hałas stanowi śmiertelne zagrożenie. Film Krasińskiego należy do tego typu horrorów, które uwielbiam - nie ma tu zbyt wielu jumpscarow, a mimo wszystko przez całe 90 minut czuć ciągle napięcie i uczucie zagrożenia zbudowane przez odpowiedni klimat i zabiegi fabularne. Uwielbiam też jeśli historia nie jest przesadnie tłumaczona, a raczej pozostają niedomówienia i musimy domyślić się jak dokładnie działa świat przedstawiony w filmie. Tutaj własciwie jedyne co jest powiedziane wprost i dostarcza konkretnych informacji to tabliczka stworzona przez głównego bohatera. Świetnie przedstawiono w jaki sposób cała rodzina musiała się dostosować do życia w takich warunkach.

Ja bawiłem się świetnie i polecam się wybrać, bo to film stworzony do tego by obejrzeć go na ciemnej i cichej sali kinowej. Oczywiście o ile będziecie mieli tyle szczęścia co ja i nie traficie na nikogo kto by wam popsuł seans :D

A teraz pytanie do osób, które już film widziały, więc...

SPOILER

Ogólnie bohaterowie byli dośc dobrze zabezpieczeni przed ewentualnym atakiem - fajerwerki, światla ostrzegawcze, ściezki wysypane piaskiem itd Jeśli rzeka tak dobrze osłaniała przed wykryciem dlaczego nie znaleźć schronienia w jakimś domu w jej pobliżu, chociażby w jakimś młynie? To było niedopatrzenie z ich strony czy może ja czegoś nie uwzględniłem? No i to był chyba nie najlepszy pomysł wybierać się na wycieczkę krajoznawczą z synem, w okresie zbliżającego się porodu następnego potomka. Swoją drogą urodziło im się wyjątkowo ciche dziecko ;)

SPOILER

ocenił(a) film na 8
mario_ka

U mnie tez trafila sie sala ktora byla absolutnie cicho przez caly film takze mialem okazje wczuc sie w film i moje odczucia sa podobne ;)

SPOILER

Co do twojego pytania do osob ktore film widzialy to tak jak Ty tez sie zastanawialem nad tymi kwestiami i co do znalezienia bezpiecznego miejsca w poblizu rzeki to nie mam pojecia czemu o tym nie pomysleli. Jezeli chodzi o wycieczke krajoznawcza z synem to mysle ze to byl tylko zabieg popchania fabuly do przodu bo chyba zadnego logicznego wytlumaczenia na to nie ma.

ocenił(a) film na 9
Niklas93

Wycieczka do lasu z synem byłem elementem nauki "survivalu" (łowienie ryb itp.) w razie gdyby tatuś zmarł. Tak mi się wydaje.

PlaceHolder

To nie była wycieczka. Ojciec uczył młodego łowienia ryb. Przed eskapadą Matka tłumaczyła młodemu, że musi iść i się nauczyć, żeby mógł im pomóc gdy będą starzy.
Zazdroszczę wam, że trafiliście na cichą salę. Obok mnie siedziała baba i żarła popcorn i co chwilę na fb. Niektórzy idą do kina jak za karę...

ocenił(a) film na 8
Snajper_21

SPOILER

Wzieliście zbyt doslownie to co napisalem ;) Wiadomo, że nie spacerowali sobie po lesie tak dla zabawy, cel wyprawy był oczywisty, chodziło mi bardziej o porę, którą wybrali, przecież nauka survivalu to nie była tak pilna sprawa jakoś przetrwali ponad rok czasu bez tego. Mogli zaczekać z tym jeszcze chociaż miesiąc aż szczęśliwie urodzi się dziecko. Ale w jak napisał poprzednik w jakiś sposób musieli pchnac fabule do przodu ;)

SPOILER

mario_ka

Spoiler!

Tam był moment, że do porodu zostało chyba 3 tygodnie (scena z kalendarzem). Matka pewnie wiedziała co robić jak zacznie rodzić sama, ale nie udało jej się, bo trafiła na gwóźdź :)
A czekanie miesiąc w takich czasach było niebezpieczne. Co zresztą pokazało poświęcenie Ojca, tego samego dnia co wyprawa. :)

Ciche miejsce nie przypomina wam trochę Znaków? Klimat, napięcie?

ocenił(a) film na 8
Snajper_21

SPOILER

To z kalendarzem przeoczyłem. W takim razie wyprawa w tym czasie miała jakiś sens, a to, że poród nastąpił szybciej można to zrzucić chociażby na stres ;)

Miałem dokładnie te same skojarzenie ze Znakami, szczególnie w scenach w kukurydzy ;)

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Uwielbiam horrory ale nieznoszę tych o demonach, duchach itp. Kojarzysz moze więcej jak ten ??

ocenił(a) film na 8
Zalfrei

Jeśli chodzi Ci o filmy w których bohaterowie muszą uważać aby zbytnio nie hałasować to pierwsze co przychodzi mi do głowy to "Nie Odddychaj" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones