PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714080}

Cloverfield Lane 10

10 Cloverfield Lane
6,5 102 388
ocen
6,5 10 1 102388
6,9 26
ocen krytyków
Cloverfield Lane 10
powrót do forum filmu Cloverfield Lane 10

Zwróciliście uwagę, że poza tytułem z częścią pierwszą film ten łączy coś więcej?
Gdy Michelle wychodzi z przewodu wentylacyjnego żeby naprawić filtr, kamera na moment pokazuje jakąś kopertę/dokument. Widnieje na niej nazwa korporacji – TAGRUATO. Jest to dokładnie ta sama firma, której działania doprowadzają do ataku potwora w części pierwszej. Zajmowała się ona między innymi satelitami i głębokomorskimi wierceniami. I to satelita tej firmy jest tajemniczym obiektem spadającym do oceanu w części numer jeden. No i to dla niej (a konkretniej dla jednej z jej spółek-córek związanych z branżą spożywczą: https://sites.google.com/site/midgarddragon/home ) miał pracować Rob z Cloverfield 1. Poza tym, na potrzeby kampanii reklamowej pierwszego filmu uruchomiono fikcyjną stronę internetową TAGRUATO. Jakiś czas temu pojawiła się na niej informacja o przyznaniu tytułów pracownika miesiąca. Wchodzimy na stronę i kogo widzimy wśród wyróżnionych? :)
http://tagruato.jp/employee_of_the_month_2016_february.php
Howard był przygotowany na atak, bo dobrze wiedział, że on nastąpi. W filmie sugerowano przecież, że zajmował się on satelitami. Nie zdziwiłbym się zatem, gdyby firma ta była w jakiś sposób z atakiem z kosmosu powiązana w sensie sprowokowania go czy coś w tym stylu.

ocenił(a) film na 7
Legion_666

NO I TAKI K!OMENTARZ OGLĄDAŁEM TEN FILM!!!! :DD czyli tak to twórcy powiązali! czyli rozumiem że odwierty głębinowe były prowadzone w miejscu wpadnięcia satelity do morza. Teraz gdzie był ten diabelski młyn za którym na video było widać spadający meteoryt? Bo to by wyglądało na meijsce w którym natkneli się na potwora

jarr25_filmweb

Odwierty prowadzone były na środkowym Atlantyku. Co ciekawe - w miejscu, gdzie nie ma ropy ani niczego ciekawego. Platforma Chuai Station była położona (zanim została przez potwora zatopiona) najbliżej Nowego Jorku - tylko, że ta "bliskość " to i tak kilka tysięcy kilometrów otwartego oceanu. To stamtąd przybył potwór. Osobną kwestią jest, jak i dlaczego tego dokonał. Bo zupełnym przypadkiem wielka eksplozja, którą obserwują bohaterowie na początku części pierwszej również powiązana jest z TAGRUATO. Gdy Rob i spółka przechodzą Mostem Brooklyńskim, kamera przez chwilę pokazuje zniszczoną Statuę Wolności, a obok niej płonący wrak pustego tankowca z wymalowanym na pokładzie logiem tej korporacji. Może potwór został przywieziony do miasta, obudził się i wkur.......? A może na pokładzie był wspomniany satelita (już wydobyty), którego sygnał jakoś przyciągał stwora, gdy był jeszcze w głębinach? I dlatego ruszył on do miasta? A może akcja obu części dzieje się mniej więcej w tym samym czasie i spadający satelita to oznaka pojawienia się obcych, a potwór i tak by zaatakował? Za dużo pytań.

ocenił(a) film na 7
Legion_666

Raczej ten olbrzym z I części to broń biologiczna - coś jak piesek z II. Czekam na kolejną część i bitwę o Houston

Legion_666

Może "God Particle" rozjaśni sytuację, podobno ma być częścią universum "Cloverfield", premiera za niecały rok.

AdryanZ_2

Hm, jak na razie trudno cokolwiek stwierdzić, bo opisy fabuły tego filmu są szczątkowe... Zobaczymy. Tak w sumie, na upartego, do uniwersum można by zaliczyć i "Super 8", bo pojawia się tam napój Slusho! produkowany przez TAGRUATO ;)

ocenił(a) film na 9
Legion_666

Jaki czad!!!!

ocenił(a) film na 3
roshi

Slusho to napój z uniwersum Abramsa. Ten od Fringe'a, Star Treka, Lost itd. :-)

jarr25_filmweb

"w miejscu wpadnięcia satelity do morza"

Wrócę do tego motywu pierwszej części bo mnie to zawsze nurtowało jako fakt być może "z dupy wzięty". Skąd wiadomo, że to była satelita? Gdy to oglądałem to byłem raczej przeświadczony, że to coś w rodzaju rozwiązania z "Wojny światów", element ataku - i to wyjaśnia pochodzenie potwora (potworów). Satelity nie spadają na ziemię raczej w taki sposób - w większości spalają się w atmosferze. Dla kogoś z taką podstawową w sumie wiedzą o nich, takie rozwiązanie fabularne byłoby "przeskoczeniem rekina".

Więc - gdzie znajduje się jakieś potwierdzenie, że twórcy postanowili zrzucić z orbity jakiegoś satelitę, spadającego przypadkowo w miejsce, w którym spał sobie potwór, którego ten satelita wziął i obudził?

(Pomijam, że to się niespecjalnie klei z najwidoczniej zamierzoną inwazją z tej części).

Korshak

Potwierdzenie znajduje się na stronie samego TAGRUATO:
http://www.tagruato.jp/headlines.php?story=news_08_01_03
"Hatsui Satellite Works for the Futura"
[...] In their latest gesture to reach out to fellow man, Tagruato used the Hatsui satellite to try to identify a rogue piece that is thought to have fallen off of the Japanese Government's "ChimpanzIII" satellite. Although Hatsui’s work has not yet been able to confirm the identity of the fallen piece, Tagruato scientists and engineers are busily trying to track and recover the fragment. According to Hatsui data, it disappeared into the Atlantic Ocean late last week. [...]
Plus to:
http://cloverfield.wikia.com/wiki/ChimpanzIII

Legion_666

Jak więc widać, w pierwszym poście błędnie przypisałem wpadający do oceanu obiekt korporacji. Należał on do rządu Japonii.

Legion_666

Dzięki. Czyli spadł jakiś fragment satelity rządu Japonii a Tagruato za pomocą jakiegoś innego satelity próbowało go namierzyć. Fragment satelity - no trudno/świetnie powiedzmy.

(Swoją drogą szkoda - to tak jak z tym rozbijaniem kłódki po jej schłodzeniu, trochę fantastyka).

Legion_666

czyli jest to tylko jakis zbior informacji wystepujacych jedynie "poza filmem". zas z samego filmu to nie wynika? w zakonczeniu pierwszej czesci nawet nie widac tego spadajacego satelity - dopiero jak o tym tutaj przeczytalem i na YT zobaczylem fragment, puscilem koncowke jeszcze raz i faktycznie: cos tam spada do wody. ale zostalo to tak przedstawione zeby przypadkiem nie bylo za bardzo widoczne. celowy zabieg rezysera? chec stworzenie pewnego uniwersum ktore wybiega poza ramy samego filmu? ale to chyba tylko dla zagorzalych fanow, dla garstki ludzi - czy to bylo zatem warte swieczki? taki zabieg mija sie z celem skoro az tak dlugo odkladano produkcje kolejnego filmu. i o czym wkoncu to ma byc seria: o inwazji potwora czy kosmitow? dwa rozne filmy, dwa rozne tematy.

peju

Dla mnie jedyne sensowne wytłumaczenie/połączenie filmów jest takie, że ten cały stworek z 1 części też jest obcym jak te gostki z dwójki, a jego działania rozpoczęły tą całą inwazję. Swoją drogą nie podoba mi się zbytnio takie rozbuchanie uniwersum znacznie ponad dwa, w gruncie rzeczy klaustrofobiczne filmy. Więcej jest sugerowane niż mówione i po prostu jest zbyt dużo pytań.

Legion_666

Dzięki za tę garść nowin i spostrzeżeń :) Przypomina mi się ten ożywiony ferment z przed paru lat, na forum pierwszej części i niepowstałej bezpośredniej kontynuacji - to oglądanie pojedynczych klatek, dźwięków po napisach, tropienie wszelkich doniesień i odniesień, fajnie, że zapał fanów nie okrzepł :>

Paratrooper

Spoko :) Moim zdaniem część druga ten ferment i zapał wzmocniła bardziej, niż to widać - co najlepiej pokazuje choćby ilość informacji zamieszczanych na tej stronie:
http://cloverfieldclues.blogspot.com/

ocenił(a) film na 8
Legion_666

Ahh pamiętam ten przepotężny hype przed wyjściem pierwszej części, kampania reklamowa i te wszystkie małe smaczki tworzyły intensywne tematy na forach. Fajnie, że ta część to obudziła w jakimś stopniu :)

ocenił(a) film na 9
andorek

Właśnie jestem po 10 Cloverfield Line, cóż... film zrobił na mnie ogromne wrażenie ponieważ miałem rozbudzony apetyt po części pierwszej, oczekując że druga część będzie tak dobra jak pierwsza i była ale... jestem jeszcze bardziej głodny niż po pierwszej części :D zdaje się że wszystkie filmy są ze sobą powiązane i szykuje się z tego jakieś większe uniwersum, bardzo podoba mi się taki nietypowy sposób kręcenia filmów ale z drugiej strony człowiek zadaje sobie pytanie "jak?" Legion_666 podał tutaj kilka ciekawych spraw z części pierwszej, moim zdaniem potwór z części pierwszej jest tym samym gatunkiem z którym mamy do czynienia w części drugiej tylko hm po prostu został zrzucony dużo wcześniej lub był uśpiony i tylko kosmici czekali na właściwy moment by obudzić swojego "ziomka" aby ten przystąpił do ataku w internecie pojawia się coraz więcej teorii, jedna dosyć ciekawa mówi że Megan to... AI, http://moviepilot.com/posts/4015275

Legion_666

O jakiej pierwszej części piszesz?

ocenił(a) film na 7
Engilshman

Projekt Monster, albo w oryginale Cloverfield. Film zupełnie inny od tego, od razu uprzedzam.

ocenił(a) film na 7
Legion_666

Dzięki za wartościowy komentarz, sam nie zauważyłem tych rzeczy. Teraz z niecierpliwością czekam na następny film i rozwój tego uniwersum. Chyba zostanę fanem ;)

Legion_666

Zwróć uwagę, że Annika Peltier puka do bunkra - pracownica która współpracowała z Howardem :)

Legion_666

ma powstac kolejna czesc, ktora jeszcze polaczy obie czesci ze sobą ;)

użytkownik usunięty
Legion_666

Właśnie obejrzałem bardzo interesujące video podsumowujące to wszystko: youtube . com/watch?v=GDWJa2RqUGo

Powiązania są znacznie ciekawsze i głębsze niż by się mogło wydawać po obejrzeniu samych filmów.

ocenił(a) film na 7
Legion_666

mam głupie pytanie..czy pierwsza część to projekt monster?prawda to?

ocenił(a) film na 8
barabasz_

yes sir!

ocenił(a) film na 8
Legion_666

widzę, że jesteś w temacie więc spytam:
1. co z poprzednią dziewczyną porwaną? czy Howard był psychopatą? wygląda na to że przetrzymywał ją jeszcze przed atakiem. skoro pod bunkrem pojawia się jego koleżanka z pracy która pewnie przyjechała tam nie dalej niż kilka dni (godzin?)po ataku więc tamta pierwsza dziewczyna musiała wylądować w bunkrze jeszcze przed atakiem i być przetrzymywana wbrew woli.(napis na oknie)
2. co tam robił gość z brodą? nie wyglądało żeby Howard był specjalnie szczęśliwy z jego obecności a mimo to jakoś przeszedł tę wąską selekcję i wylądował w bunkrze. są jakieś teorie na jego temat?

ocenił(a) film na 8
rogalo5

przecież ten koleś mówił, że wlazł tam na siłę. myślę, że nie kłamał

ocenił(a) film na 8
rogalo5

Napis na oknie był napisany od zewnątrz.

ocenił(a) film na 8
rogalo5

Wydaje mi się, że Howard ześwirował w związku ze swoją pracą i odejściem żony z córką. Porwał dziewczynę dużo wcześniej i przetrzymywał np w domu albo szopie( miała być jego córką "żeby mogli być razem" to samo chciał zrobić z michelle po zabiciu emmeta) Emmet pomagał mu budować bunkier wydaje mi się, że by zauważył, więc nie mogła być przetrzymywana w bunkrze. Emmet raczej trafił tam przypadkiem i wykorzystał przebłysk łaski howarda przez co był przez niego tak traktowany, po zabiciu emmeta howard mówi do michelle "teraz bedziemy razem tak jak miało to być" czy jakoś tak.

ocenił(a) film na 9
Mangus

Teraz do układanki dochodzi 3 elemnt - "Paradox". Sytuację z satelitą można uznać za wyjaśnioną. Wydaje mi się, że kluczowa scena to scena wywiadu w telewizjii, gdzie mężczyzna opowiada do demonach z inncyh wymiarów - czyli monster z 1. Warto tu przypomnieć, że Howard w swojej pracy miał kontakt z satelitami, mógł więc znać Hamilton i resztę załogi osobiście (tych z "ich świata" albo ze "świata Miny"). Teraz pozostaje czekać na cześć czwartą, która z koleii ma opowiadać o próbach stworzenia nadludzi przez nazistów w czasie II WŚ, co wydaje się nie mieć wiele wspólnego z przyszłością przedstawioną w filmach. W "paradoxie" mowa jest w wojnie Europiejskiej, która może była skutkiem niezadowolenia społecznego z II WŚ. W filmie Onaha widać też spięcie Niemcy-Rosja, które moglo podsycyć/rozpocząć skutki działalności (w tym militarnej) "nadludzi". Być może też wojna Europejska w świecie Miny wybuchła kilka lat po II WŚ? Może nadludzie przejdą ze "świata Miny" do "Świata Hamilton"? Kolejne pytanie to postać Krasinskiego, czy raczej jej brak. Być może jest to postać, która połączy wszystkie filmy?

xxxxx123

Tak, w związku z kolejnym filmem w uniwersum wiele się wyjaśnia, ale pozostaje również wiele pytań (to ci dopiero... ;)).
Poniżej link do filmu na yt, wyjaśniającego przystępnie niemal wszelkie powiązania między trzema częściami:
https://www.youtube.com/watch?v=mqRl4kxkd0A

ocenił(a) film na 7
Legion_666

Tajemniczym obiektem spadającym do oceanu jest kapsuła ratunkowa z 3 części

użytkownik usunięty
marekcsr

Mogłaby być, tylko jeśli obok spadającej kapsuły pojawił sie ten duży potwór, to na PM tez powienie być. Nie mówiąc już o fali tsunami która powinien wywołać. Ale tego tam nie ma.

Legion_666

o jakim filmie piszesz jako pierwszej części?

ocenił(a) film na 7
fajera

https://www.filmweb.pl/film/Projekt%3A+Monster-2008-448713

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones