PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752260}

8,3 10 1 169020
7,8 31
ocen krytyków
Coco
Dwunastoletni Miguel tupie nóżką w rytm szlagierów na mandolinę i wznosi modły do legendarnego króla... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Pixar znowu stanął więc na wysokości zadania. Dostaliśmy przepiękną, wzruszającą i pouczającą animację, która zostaje w pamięci widzów w każdym wieku na długo po seansie. Jej twórcy już powoli mogą zacząć pisać swoje przemówienie na galę wręczenia Oscarów. W wysokobudżetowej animacji trudno bowiem znaleźć w tym roku drugą, której poziom można by w ogóle porównywać z filmem Lee Unkricha.  więcej
Mimo pojawiających się głosów, że „Coco” to zrzynka tematyczna z „Księgi Życia”, należy dać szansę temu arcydziełu animacyjnemu. Wtedy może każdy się przekona, że oba filmy mają ze sobą wspólną tylko tradycję meksykańskiego Święta Zmarłych, a różnią się wszystkim innym. więcej
"Coco" nie dorównuje najlepszym animacjom ostatnich lat, ale to wciąż bardzo bardzo bardzo dobry, mądry i niezwykle wzruszający film, który gorąco polecam dorosłym oraz starszym dzieciom. więcej
Śmierć jest niezwykle trudnym tematem dla dziecka. Już powiedzenie mu, skąd się wzięła, nastręcza pewnych trudności, a co dopiero wyjaśnienie mu, dokąd się idzie po śmierci. Ten jakże trudny, ale mimo wszystko ważny temat pojawiał się w większości filmów animowanych. Przeważnie jednak jest to kara za zło ("Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Dzwonnik z Notre Dame"), ale też dotykała ona postaci pozytywne ("Król Lew", "Księżniczka i Żaba"), a nieraz stawała się napędzającym akcję motorem ("Odlot"). Samych filmów o niej jest jednak mało. Choć ostatnio zaczęło się to zmieniać. Dostaliśmy takie produkcje jak "ParaNorman", "Księga życia", a niedawno "Coco". więcej
Film nie jest kolejną bajką, której głównym celem jest rozrywka i zabicie czasu, ale niesie on ze sobą ponadczasowe przesłania i lekcje, które przedstawione są w taki sposób, że nie tylko trafią do odbiorców niezależnie od ich wieku, ale także wzmogą w nim fale emocji mogącą nawet prowadzić do pojawienia się łez na policzkach osób, które bajki uważają za zwykłą rozrywkę. więcej