PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694246}
7,3 105 468
ocen
7,3 10 1 105468
7,5 33
oceny krytyków
Creed: Narodziny legendy
powrót do forum filmu Creed: Narodziny legendy

Niestety, odgrzewany po raz n-ty kotlet smakuje jak stara podeszwa. Dałem 5 tylko i wyłącznie dla Stallone - gra z dystansem i humorem do samego siebie. Reszta przewidywalna, wręcz nudna. Fani Rockiego oglądanego na video będą zawiedzeni. Ja jestem...

ocenił(a) film na 9
skynet1234

Jestem fanką Rocky'ego, film oglądałam dziecięciem będąc i mam do niego ogromny sentyment i uwielbiam Apollo Creeda.
I nie jestem zawiedziona, film jest naprawdę świetny. Odgrzewany kotlet to są nowe "Gwiezdne Wojny". Coogler przypomniał mi, że jednak lubię filmy bokserskie, odżył cały mój sentyment do Rockiego. Stallone gra rewelacyjnie (mam nadzieję, że dostanie Oscara i Malinę za odzyskany honor :) należy mu się :)), młody Creed jest świetnie zrobiony, i ta muzyka... motyw Creeda przeplatający sie z motywem Rockiego... Cały film czekałam na motyw Rockiego i kiedy już już miał być, to wracali do pierwotnego :) Rewelacja po prostu :) Genialnie zrobiony film - tak się robi kontynuacje kultowych serii - JJ Abrahms i jego parodnia Gwiezdnych Wojen może się schować.

delilah

ja mam mieszane uczucia dałem 8 ze względu na stallona- i sentyment do całej serii jednak pare rzeczy mnie zastanawia ?
-jak umarł Paulie ?
-gdzie sa dzieci Apollo z 2 części i czy poznały się z Adonisem ?
-jak Pete przejął siłownie ?
-gdzie podział się trener Apollo ? ( duke ) dlaczego Adonis do niego się nie zgłosił ?
-co z mała Marie ? i jej synem ?
-dlaczego Rocky mieszka w innym mieszkaniu niż w 6 ?

na plus - walki nie mordobicie jak z rocky 4
całkiem niezła gra aktorska MBJ

ocenił(a) film na 10
mih2201

Chętnie poznam odpowiedzi na te pytania

ocenił(a) film na 8
delilah

Miałem dokładnie to samo z muzyką. Już, już wydawało się że wybuchnie ten stary motyw z jedynki, a tu jednak nie.

ocenił(a) film na 6
delilah

Ten rodzaj filmów ma dość ograniczone możliwości rozwoju fabuły, dlatego wiele elementów się powtarza i trudno potem o uznanie filmu za odkrywczy

ocenił(a) film na 5
skynet1234

Mam podobne odczucia. Film moim zdaniem bardzo przeciętny, momentami do bólu przewidywalny, a cała historia w sumie płytka i naiwna. Pewnie gdybym był nastolatkiem, to bym się tym filmem jarał, a tak to mam mocny niedosyt. Jedynie Stallone ratuje to "dzieło", gdyby nie on, to dałbym nie więcej niż "3".

ocenił(a) film na 3
briho

Zgadzam się, płytkie gowno, nie mające nic z wspólnego z "legenda powraca".

wilcztom

A gdzie tam pisze "legenda powraca '' bo ja tam widzę ''narodziny legendy '' no ale ...

ocenił(a) film na 3
SabaManiei

Oj tam

ocenił(a) film na 6
briho

Co fakt to fakt. Ten rodzaj filmów ma dość ograniczone możliwości rozwoju fabuły, dlatego wiele elementów się powtarza i trudno potem o uznanie filmu za odkrywcze arcydzieło

ocenił(a) film na 7
skynet1234

jestem lekko zawiedziony... dwie walki na zawodowym ringu i walczysz o mistrzostwo świata, tylko w filmie....

strzalalala

Glupotki piszesz kolego... Mial rekord chyba cos kolo 15-0 z Meksyku? Na potwierdzenie slusznosci swojej argumentacji zachecam Cie do wygooglowania sobie kariery np Kubrata Puleva ktory mial podobny dorobek i walczyl o tytul.

ocenił(a) film na 7
Kondyr

15-0 w amatorskim boksie
poprzednio napisałem "dwie walki na zawodowym ringu", to chyba nie głupotki ?

strzalalala

https://en.wikipedia.org/wiki/Adonis_Creed

Zwróć uwagę na rekord. Uwzględnili mu te wcześniejsze mimo że w amatorskim.
W filmie też coś o tym wspominali. Ja wiem że w rzeczywistości coś takiego nie miałoby miejsca, ale film to film :)
Btw początkowo myślałem że się dziwisz że 15-0 i że już walczy o tytuł :P Źle Cię zrozumiałem Ziomeczku.

ocenił(a) film na 8
strzalalala

Creed chociaż miał te dwie walki bo Balboa chyba żadnej jak dostawał szansę walki z Apollo - to dopiero jest bajka.

alex_gawlas

Balboa miał 60 stoczonych jako zawodowiec - 40 wygrał, 20 przegrał, czy jakoś tak.

użytkownik usunięty
strzalalala

Oczywiście że się zdarzają.
Np. Wasyl Łomaczenko (Ukraina) w drugiej swojej walce zawodowej walczył o tytuł mistrza świata federacji WBO wagi piórkowej.
http://boxrec.com/boxer/659771

skynet1234

Stallone dobry, może to ze względu na charakteryzacje, Mam nadzieje,że w następnej części nie wpadą na tpomysł, że sparaliżowany na łóżku Sylwek, ruchem palca prowadzi młodego do mistrzostwa.

ocenił(a) film na 5
skynet1234

Dobrze powiedziane, film taki jak dziesiątki innych. Nic nowego, nic odkrywczego. Właściwie jest próbą pokazania pierwszej części w nowej odsłonie. Mamy mistrza, z którym młody niedoświadczony zawodnik ma walczyć i , tak jak w pierwszej części, przegrywa na punkty ale wygrywa mecz. Oczywiście są nowe wątki, relacja stary mistrz jako nowy trener i tym podobne rzeczy ale wg mnie nie ma tu nic porywającego. Brakuje tego czegoś co trzymało w napięciu w poprzednich odsłonach Rockiego.
Brak porządnego scenariusza. Wprawdzie pokazane walki są bardziej realistyczne przynajmniej w niektórych momentach ale cała reszta pozostawia niedosyt.

ocenił(a) film na 6
skynet1234

Zdecydowanie lepiej puścić sobie 'Niezniszczalnych' - albo kombo 'Rocky I' + 'Paradise Alley'.

ocenił(a) film na 6
skynet1234

Co fakt to fakt. Ten rodzaj filmów ma dość ograniczone możliwości rozwoju fabuły, dlatego wiele elementów się powtarza i trudno potem o uznanie filmu za odkrywcze arcydzieło

ocenił(a) film na 7
skynet1234

A jak do gimnazjalistów ma przemówić "Rocky" z '76? Trzeba było coś zrobić dla młodszych widzów, a wyszła z tego najlepsza kontynuacja.

użytkownik usunięty
skynet1234

Dla mnie to nic innego jak kolejny przykład pp na siłę wprowadzanej na duży ekran i tyle.

PP co to za skrót?

skynet1234

Mi się jego gra nie podobała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones