PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776387}
7,7 124 011
ocen
7,7 10 1 124011
6,1 15
ocen krytyków
Cudowny chłopak
powrót do forum filmu Cudowny chłopak

Zamiast na nasze epopeje narodowe:P Świetny temat na godzinę wychowawczą. Zresztą rodzice też powinni uczestniczyć w seansach, bo film w ciekawy sposób pokazuje, jaka jest ich rola, nawet nie w tak szkolnych sytuacjach, ale ogólnie - w wychowaniu dzieci na fajnych ludzi i napompowaniu ich pozytywną wiarą w siebie, no matter what:)

ocenił(a) film na 7
kingucha89

I chodzą! Przynajmniej ja trafiłem na seans, w którym cała sala wypełniona była po brzegi dziećmi wraz z ich wychowawcami. :)

kingucha89

to samo pomyślałem po seansie, a nie na jakieś bzdurne bajki o bykach i komiksofilmy

ocenił(a) film na 8
kingucha89

Ja z moją klasą wybieram się w przyszłym tygodniu :)

ocenił(a) film na 7
kingucha89

moja klasa miała się wybrać, aczkolwiek połowa stwierdziła że nie pójdzie na taki nudny film, szkoda gadać

ocenił(a) film na 7
kingucha89

Chodzą, bylam dzisiaj ze swoją klasą :)

ocenił(a) film na 8
kingucha89

Pracuję w kinie, chodzi na ten film pełno wycieczek.

ocenił(a) film na 10
kingucha89

Bylam ze swoja klasa. Poza malymi wyjatkami film ich bardzo poruszyl. A pozniej? Oczywiscie na lekcji zbieralismy swoje refleksje i wnioski na przyszlosc.

ocenił(a) film na 9
kingucha89

Dziecko drogie, odstosunkuj się od polskiej, klasycznej literatury, bo nie skumałaś z niej nawet tyle, by wiedzieć, że to dzięki niej wychowałaś się w kulturze szacunku do tego, co w głębi. Mały hint, bo pracy domowej na pewno nie odrobiłaś:
"Miej serce i patrzaj w serce".
Zmień paszport.

ocenił(a) film na 10
Pref_de_Zoo

Ma paszport ludzki i to wystarczy, Pref_de_Zoo sam spójrz w serce :) Dzieci w wieku 8-14 lat, bo sugeruję, że to byłby target dla takich wycieczek, o wiele więcej wyniosą i o wiele bardziej potrzebują takich współczesnych, bardzo spójnie opowiedzianych historii. Mają czas, by dorosnąć do klasyków i dramatów o wojnie - nikt nie neguje ich wartości, ale lekcja tolerancji jest potrzebna dziś nam wszystkim. I to jak najwcześniej. Raczej to jej brak zbudował Polskę, taką jak jest teraz, nie brak umiejętności przywołania kilkunastu tytułów utworów romantycznych. I mówi to wielka fanka Mickiewicza :)

ocenił(a) film na 10
Mrok_Filmowy

A, jeszcze wyłapuję ten niuans o kulturze szacunku do tego, co w głębi - 1) powtórzę, nie jest to tak jasne dla młodych odbiorców, raczej przychodzi jako wniosek po wielu analizach u starszych czytelników; 2) plus nie jest to ta sama "głębia osoby" poruszana w filmie. Romantyzm, jako introspektywny i sięgający do intuicji, stąd promotor tolerancji? Ładnie to brzmi faktycznie, że już ówcześni autorzy utożsamiali się z dolą genetycznie pokrzywdzonych, startujących w szkole chłopaków, ale prawda jest taka, że to mocno narcystyczny system był :) Raczej nie odniosłabym tego sięgania do głębi jako zaczątek promowania altruizmu i doceniania głębokości każdego człowieka, raczej wybitnych jednostek, dość zadbanych i mających o sobie mniemanie iście Nieztschańskie. Przy czym chodziło tu też głównie o uwznioślanie nieszczęśliwej miłości, więc znowu tak na pół to pasuje.

ocenił(a) film na 10
kingucha89

Dzisiaj byłam z klasą ;)
Niestety niektórzy nie potrafią zrozumieć przesłania tego filmu.. Cały czas słyszałam wokół siebie głupie żarty i komentarze. Niby mają po 16 lat, ale zachowują się gorzej od przedszkolaków.. To bardzo przykre. Film oczywiście piękny.

ocenił(a) film na 5
kingucha89

Ja właśnie jestem z klasą ^.^

użytkownik usunięty
kingucha89

Przepraszam cię bardzo ale ja na tym byłem z klasą dwa lata temu

ocenił(a) film na 7

To super:) Mój post jest sprzed dwóch lat właśnie i jeśli okazuje się, że klasy uczestniczyły w tych seansach, to niezwykle się w tym wypadku cieszę, że nie miałam racji podejrzewając, że nikomu to do głowy nie przyjdzie ;)

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
kingucha89

Ale tylko tak mówię.
Nudzi mi się i pisze pod przestarzałymi postami

ocenił(a) film na 7

Spoko :) Choć przez Ciebie doznałam małego szoku, jak to szybko leci czas - dałabym sobie rękę uciąć, że byłam na tym w kinie max rok temu ;)

ocenił(a) film na 9
kingucha89

Tak, to powinien być obowiązek powtarzany z roku na rok aż do znudzenia. Wszystkie szkoły powinny obejrzeć ten film i jeszcze omawiać sprawy na godzinie wychowawczej. Brawo za podjęcie tematu. Oby więcej takich historii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones