PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4833}
8,2 269 266
ocen
8,2 10 1 269266
8,1 38
ocen krytyków
Człowiek z blizną
powrót do forum filmu Człowiek z blizną

Rewelacja!

ocenił(a) film na 10

Tylko mi film kojarzy się z Gta:vice city? Film dla mnie to rozwałka totalna, w dodatku gra Pacina to majstersztyk :)

ocenił(a) film na 8
Happy99

Vice City było mocno inspirowane tym filmem. Porównaj sobie np wnętrze willi Diaza z GTA do willi Toniego :)

użytkownik usunięty
Happy99

Główny bohater nazywa się Tony, ścieżka dźwiękowa jest ta sama, praktycznie wszystkie auta z filmu zostały przeniesione do gry, wiele miejsc nawiązuje do tych z filmu, w grze ukryty jest nawet pokój, w którym rozegrała się scena z piłą ;-)

ocenił(a) film na 8

Nawet jest misja z piłą :)

ocenił(a) film na 10
FRANK_MARTIN_FILMWEB

No to trzeba zagrać w Vice City bo film dla mnie mega

ocenił(a) film na 9

Bohater VC na imie ma Tommy :) ale fakt blisko

ocenił(a) film na 10

Jest też nawiązanie go GTA III jeżeli chodzi o muzykę np. utwór She's On Fire autorstw Amy Holland, grało to w klubie Babylon. Zresztą - było tez parę innych tytułów z tego co pamiętam bo już dawno nie oglądałem.

użytkownik usunięty
ElGladiator

Zgadza się, w GTA III we Flashback FM jest praktycznie cała ścieżka dźwiękowa z Człowieka z blizną ;-)

ocenił(a) film na 10
ElGladiator

Prawda

ocenił(a) film na 9
Happy99

Miałem to samo pisać, bo obejrzałem Scarface po raz pierwszy właśnie wczoraj (tak, wiem, dziwne, ale 3h zawsze mnie odstraszały). W Vice City grałem w swoim czasie i trochę mi szczęka opadała, widząc te wszystkie identyczne motywy ;)

ocenił(a) film na 10
RYAN_RAYBURN

Miałem to samo, ale tak się wciągnąłem, że 3h zleciało mi jak 1h :d

ocenił(a) film na 9
Happy99

mi w sumie też ;)

RYAN_RAYBURN

i powieszenie Suareza, w South Parku w odcinku z nielegalnym KFC też był ten motyw;)
don't f u c k me Eric;)

ocenił(a) film na 10
RYAN_RAYBURN

Więc czas jeszcze na "Życie Carlita" jeśli chodzi o VC

ocenił(a) film na 10
Happy99

Dokładnie

ocenił(a) film na 9
Happy99

Nie kojarzy, tylko Vice city było oparte na tym filmie, muzyka stroje, nawet lokalizacje są wyciągnięte z filmu, dlatego jak ktoś kiedyś grał w Vice city-dla mnie najlepsza odsłona. I ma sentyment do klimatów lat 80 to ten film nie ma szans sie nie podobać :)

ocenił(a) film na 8
Kubyra

I te monitorki monitoringu w willi u Tonego, sa w Vice City identyczne nie pamietam czy w willi Diaza czy w pierwszej kryjowce Vercettiego (Hotel przy Ocean View)

ocenił(a) film na 10
Happy99

GTA Vice City i Vice City Stories to nic innego jak wielki mix Scarface oraz serialu Miami Vice. Chcieli odtworzyć ten specyficzny klimat Miami z lat 80 więc wzięli wszystko co najlepsze z wymienionych pozycji i wrzucili do jednego worka. Masa nawiązań, samochody, lokalizacje, muzyka, postacie, misje wzorowane na Człowieku z blizną oraz Policjantach z Miami. Można sobie pojeździć ferrari Daytona Spyder udając Crocketta żeby chwilę później wjechać do posiadłości Tonego Montany xD

Co ciekawe radio Flashback FM z GTA III zawiera same utwory ze ścieżki dźwiękowej do Człowieka z blizną wyprodukowanej przez legendarnego Giorgio Morodera.

ocenił(a) film na 9
Happy99

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 10
Happy99

to w sumie dobrze, że czerpali wenę od samego Mistrza ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones