PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755466}
5,9 11 259
ocen
5,9 10 1 11259
5,8 20
ocen krytyków
Człowiek z magicznym pudełkiem
powrót do forum filmu Człowiek z magicznym pudełkiem

Ciekawa ze względu na surową technikę próba polskiego sf.
Film ożywiają główni aktorzy Bołądź i Polak, którzy stworzyli udany duet, uzupełniający się nawzajem.
Sam pomysł na najbliższą przyszłość naszego kraju też ciekawy, Kox pozwolił sobie na liczne odniesienia do obecnej rzeczywistości chociaż, moim zdaniem nie wykorzystał potencjału drzemiącego w roku 2030.
Liczyłem na więcej. Brakuje też większego luzu w przedstawianej historii ale może jest to zamierzone przez Kox'a.
Film ma jedną poważną wadę logiczną odnoszącą się do samej podróży w czasie, niestety sam pomysł jest mocno niedopracowany w sytuacji gdy filmowo został przerobiony na wszystkie sposoby.
Duży minus za tę część scenariusza.
Moim zdaniem słaba była też praca kamery i montaż.
Tym niemniej Kox pokazuje, że można nakręcić ciekawy film z małym budżetem.

nawieczor

na podstawie trailera sceneria kojarzy mi się z filmem 12 małp, jak to się ma do rzeczywistości?

ocenił(a) film na 6
amp_litude

Jezeli chodzi o motyw petli w czasie z 12 malp, temat nie zostal nawet tracony przez autora.
Nie ma motywu zmiany przeszlosci.
Tak samo samo "przenoszenie sie w czasie" w filmie Koxa ma potezny blad logiczny, powiedzialbym krytyczny blad, ktory nie wystepuje w 12 malp.

nawieczor

chodziło mi tylko o surrealistyczny klimat Gilliama, bo tak to wyglądało na trailerze, nie o fabułę

ocenił(a) film na 6
amp_litude

Ja nie widzę żadnego surrealizmu w 12 małpach, a czy "człowiek z magicznym pudełkiem" ma "surrealistyczny klimat" musisz sam ocenić.

nawieczor

Jaki?

użytkownik usunięty
nawieczor

Film był fajny, ale mógł być minimalnie lepszy. Olga Bołądź świetnie zagrała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones