PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305388}

Człowiek ze stali

Man of Steel
6,4 134 633
oceny
6,4 10 1 134633
4,9 28
ocen krytyków
Człowiek ze stali
powrót do forum filmu Człowiek ze stali

Nie wiem czemu film ma słabe recenzje! Przecież to film na najwyższym poziomie! Efekty specjalne- mistrzostwo, gra aktorka dobra a i scenariusz jest jak najbardziej ok.

ocenił(a) film na 8
morgana_lefay_2

Ludzie wolą ciągle wersję Christopherem Reevem, co prawda filmy z jego udziałem mocno się zestarzały, ale on jako jedyny najlepiej zobrazował supermana i nadał mu głębie. Ta jedna scena bije na głowę wszystko to co widziałem w MOS

https://www.youtube.com/watch?v=BIaF0QKtY0c

Nie mówię że Henry słabo wypadł ale winę tutaj ponosi scenariusz, który jest pełen dziur fabularnych oraz podniosłych przemówień, które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Sceny walk są stanowczo za długie i męczą, Kal - el skręca kark zodowi i w ogóle to nie ma niego wpływu, w następnej scenie zachowuje się jakby nic się nie stało. Superman Snydera jest wyalienowany i mroczny co jest kompletnym przeciwieństwem swojego komiksowego pierwowzoru. W żadnej scenie nie było powiedziane dlaczego został Supermanem, jedynie ciągle wałkowany jest temat jak to trudno być obcym.
Po Batmanach Nolana jest jakaś strasznie kretyńska moda w WB na robienie wszystkich ekranizacji komiksów mrocznych, poważnych i realistycznych nawet kiedy takimi nie są. Oczywiście można spierać się że to inna interpretacja ale jak dla mnie jest to po prostu ignorowanie istoty tej postaci.

ocenił(a) film na 3
Hawkarooney

Polać mu! Dobrze prawi! Co do "jak najbardziej ok, scenariusza" radzę obejrzeć "Supermana" i "Supermana II". Scenariusz byłby dobry, gdyby nie to, że jest bezpośrednią zrzynką z tamtych filmów, i po prostu dorzuca kilka głupich elementów ;-)

ocenił(a) film na 8
BILLYBATSON2004

Jakich "głupich elementów" ?

ocenił(a) film na 3
Rozgdz

Jest kilka przykładów, dam te najbardziej upierdliwe:
1. Zod chce zabić rodzinkę laserem. Rodzinka chowa się w kącie, choć wystarczy zwiać, kiedy Superman tłucze się z Zodem. Serio, mieli na to odpowiednią ilość miejsca.
2. Na sam koniec Clark idzie do Daily Planet. Całe miasto wygląda jak kiedyś. A co z wielkim rozwalaniem, urządzonym przez Zoda? Ile lat zajęłoby odnowienie olbrzymiej metropolii?
3. Na statku Zoda pojawiła się ziemska atmosfera, a Lois ucieka z jednym laserowym gnatem, przy okazji pokonując kilku kryptonian. Czy oni wszyscy -poddani działaniu ziemskiej atmosfery -nie powinni być armią Supermanów? Jasne, Supermanowi opanowanie mocy zajęło wiele lat, ale przecież...
4. ...gdy ma walczyć z Zodem, Zod potrafi nad nią panować po bardzo krótkim czasie.

ocenił(a) film na 8
BILLYBATSON2004

1. Jak gościu wali serią z karabiny maszynowego to ludzie zachowują się dokładnie jak w tej scenie, zwłaszcza że mógł przesunąć serię w ułamku sekundy. A tutaj "bóg" wali czymś o wiele potęzniejszym...
Kurcze, jakim karabinem maszynowym, ludzie zachowali by się dokłądnie tak przy zwykłym pistolecie....
2. Metropolia nie została zburzona. Jest to tokłądnie pokazane podczas walki Clarka z Zoidem gdzie obaj latają po olbrzymich połaciach nietkniętej metropolii.
3.Czy oni wszyscy -poddani działaniu ziemskiej atmosfery -nie powinni być armią Supermanów ?
Jak Zod i Faora wzięli wdech ziemskiej atmosfery to ich złożyło. Kryptonianie momentalnie pozakładali aparaty oddechowe. Głównym powodem dla którego Zod chce przekształcić Ziemię jest to aby jego ludzi nie musieli się przystosowywać w bólu i cierpieniu przez lata (rozmowa Zoda z Jor Elem).
4. Bo Zod to jest ktoś i dokładnie o to chodzi w tej scenie. Gdy Zod unosi się w powietrze Clark jest zaszokowany (widać jak Cavill to zagrał).

użytkownik usunięty
Rozgdz

1. Aha czyli nie widzisz różnicy między lufą karabinu, gdzie nie widzisz lotu kuli od nieruchomego lasera gdzie dokładnie widać ile miejsca pozostało na ucieczkę ? Please

2. Ooo najwyraźniej umknął ci ten wielki krater otoczony setkami metrów gruzu jeszcze z uszkodzonymi budynkami w tle, zresztą jak Sups walczy dalej z Zodem to uszkadzają więcej budynków

3. Zlożyło ? I to było głupie bo kryptonianów na statku to nie złożyło a Zoda i Faore już tak, "Kryptonianie momentalnie pozakładali aparaty oddechowe." - co i tak nie ma sensu bo mają moce nawet w tych aparatach a nie powinni bo te aparaty chronią przed ziemską atmosferą

ocenił(a) film na 8

1).Widzę. Laser jest dużo potężniejszy i szybszy. Zmiana "toru strzału" to ułamek czasu tego co operowanie bronią palną. Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy z uporem maniaka starają się "odrealnić" scenę i sprowadzają promień wzroku do nieruchomego światła latarki. Podczas gdy w sekundy można tym rozp***rzyć dwa wielkie wieżowce, Zod może tym ruszyć w każdej chwili i choćby nie wiem jak uciekali i tak nie uciekną.....
2) Nie umknął, ale potem Sups z Zodem wylatują poza krater gdzie miasto jest nietknięte i mamy mnóstwo ujęć w powietrzu. Zburzyli budynek Wayne'a, uszkodzili jeden z boku, rozwalili piętrowy parking, zryli trochę asgfalt , przebili z 7 budynków na wylot i uszkodzili kilku (dwóm? trzem? ) fasady . Deszcz ułamków satelity, i to muzeum na końcu. I wszystko.
Co łącznie daje znisczenia mniejsze niż dzielnica. Albo równe małej dzielnicy.
Dodatkowo co się działo jest pokazane w BvS i tam widać że z zewnątrz ten krater wcale nie jest taki duży
3. W aparatach mają z tego co widzieliśmy dostęp tylko do supersiły i niezniszczalności. Nic więcej nikt nie pokazał. Kryptonianie na statku mają aparaty pod ręką. Doktorek od Supsa ucieka łapiąc się ręką za klatkę piersiową. Od tej pory wszyscy Kryptończycy podczas ucieczki Lois mają aparaty oddechowe, także ta dziewczyna która przed uwolnieniem ziemskiej atmosfery (scena z uwalnianiem się Supsa i doktorkiem) była bez hełmu. Oni nie mogą funkcjonować normalnie w ziemskiej atmosferze.
Oglądaj uważniej.

użytkownik usunięty
Rozgdz

1. Skoro może zrobić to w mgnieniu oka to dlaczego tego nie zrobił tylko czekał aż Sups mu skręci kark ?

2. Przecież oni uszkadzali dalej resztę miasta, co nie zmienia faktu że krater tam pozostał i był ogromny, nawet ślepy by zauważył jak jest duży, więc proszę nie porównuj go dzielnicy albo do o zgrozo małej dzielnicy, oglądałem uważnie oba filmy i w obu krater jest spory, albo znowu Snyder coś zepsuł

3. Fakt że nie pokazali nam więcej ich mocy nie znaczy że ich nie mieli, mają super siłę i latają ale reszty mocy nie mają ? Dlaczego ? Nie wiem, spytaj scenarzystę, zresztą nawet jeśli można uznać że aparaty tlenowe blokują tylko parę mocy to i tak film nam tego nie mówi, zadaniem scenarzysty jest wyjaśniać takie podstawy

ocenił(a) film na 8

1) Ciężko powiedzieć czy mógł to zrobić w mgnieniu oka, ale ludzie nie mogli tego ocenić - czy np musiał szarpnąć głową czy wystarczy ruch gałek ocznych ? A jeśli musi szarpnac głową to na ile Superman może mu przeszkodzić mimo chwytu ?
Natomiast w scenie...
Hmmm... Jak się przyjrzysz i posłuchasz dialogów od momentu gdy Sups znajduje klęczącego Zoda..
To Zod od początku próbuje sprowokować Clarka żeby go zabił i do tego dąży - aby umrzeć . Nigdzie nie stwierdzono że to jest interpretacja "na pewno tak" -ale jak to obejrzysz i posłuchasz...
2) To omawiałem w pewnym senie na swoim blogu
tutaj:
http://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/577108-Batman+v+Superman+and+Man+of+Steel %3A+Metropolis+Scene+comparisons+%28HD%29.
i przede wszystkim tutaj:
http://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/576577-Batman+v+Superman+%3A+Dawn+of+Just ice+%282016%29+-+"zniszczenie+Metropolis"+czyli+jak+ludzie+widzą+Supermana+i+co+ on+robi...

Myślę że tutaj jest wszystko :)
3. Tutaj ciężko mi ocenić, o supermocach Supsa i Kryptończyków powiedziano b. niewiele, np co potrafi zrobić z telekinezą poza lataniem (Zod zawiesił rękawicę w powietrzu), na ile może "przyspieszyć", co jest w stanie zrobić supersłuchem?
Z kolejnymi filmami pewnie będziemy się dowiadywać więcej - czy to dobry ruch czy nie.. Naprawdę nie wiem. Na ten moment mi zbytnio nie przeszkadza, ale może dlatego że ogólnie film mi się podobał.

użytkownik usunięty
Rozgdz

Łał, jakby nie mógł zabić się sam

O rany, znowu ten trend - teraz to nie ma sensu ale poczekaj na kolejne filmy wtedy wszystko się wyjaśni, to samo było w BvS, Terminator Genisys czy TFA, ludzie ! Ja chce zobaczyć pełny i satysfakcjonujący film a nie zwiastun

ocenił(a) film na 8

No sorry, taka moda, ja tego nie wymyślałem :p
A pojawia się prawdopodobnie z powodu popularności seriali - w serialach można dać większą historię więc i w filmach próbuje się to wszystko rozbudowywać
Może Zod uważa samobójstwo za niehonorowe lub tchórzliwe a śmierć w walce - jak najbardziej ? Będąc żołnierzem/wojownikiem takie podejście ma sens.

Rozgdz

Zabijając się Zod nic nie zyskuje. Zabity przez Klarka powoduje że ten zniża się do jego poziomu. Też jest mordercą i w ten sposób jakby wygrywa. Bo ci co widzieli ze Sups zabija będą się bać że w pewnym momencie on nie zmieni się w kogoś takiego.

ocenił(a) film na 8
exar_3

E?
A co ma zyskać?
On po prostu chce popełnić samobójstwo.
Zginęli wszyscy ziomkowie, wszystko dla czego żył. Więc i Zod chce umrzeć.
Tutaj pisałem o tym trochę więcej:
http://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/579160

Rozgdz

Co zyskuje ? 2 w 1. Ginie ale i powoduje że Klark zaczyna być postrzegany przez ludzi jako zagrożenie. Sąd jednoosobowy.
Zabijając Zoda stał się mordercą. Na tym bazowali w BvS np Luthor i Wane. Obaj z innych pobudek obawiali się że S zawładnie ziemią.
To np zabójstwo mu się dość często odbijało w komiksach na psyche.Bo czy miał prawo ? A może mógł uczynić inaczej ? Złapać i osądzić ? I czym różnił się od Batmana który w BvS na własną rękę wymierzał sprawiedliwość skoro sam to zrobił ?

ocenił(a) film na 8
exar_3

Szczerze mówiąc, to piszesz o rzeczach których ani w MoS, ani w BvS nie ma.
Lex się nie obawiał że Sups zawładnie Ziemią, nigdzie tego nie ma.
Motywacja Batmana w BvS nie miała nic wspólnego z Zodem, podobnie jak kwestia nieufności ludzi w BvS.
Zoda zwyczajnie nie było jak schwytać.
Zabijając Zoda Sups stał się zabójcą ale nie mordercą. To nie jest morderstwo tylko zabójstwo.
Zod jest wojownikiem, dlatego chce umrzeć w walce. Jego obchodzą tylko Krypton i Kryptończycy. Ma głęboko gdzieś co będzie sobie myślał potem Kal El czy ludzie.
Superman tym różni się od Batmana ze działa otwarcie.

Rozgdz

W rozszerzonej masz sen Wane gdzie Super rządzi światem. W tej też edycji masz monolog LL który mówi że S jest jak Bóg i może zrobić wszystko więc go ktoś(LL) musi powstrzymać.
"Zabijając Zoda Sups stał się zabójcą ale nie mordercą. To nie jest morderstwo tylko zabójstwo."
Zabójstwo bez sądu jest morderstwem :P

ocenił(a) film na 8
exar_3

Super niezupełnie rządzi światem - to świat po przybyciu Darkseida. Sups prawdopodobnie pełni rolą podległą pod Darkseidem. Sups tez przeszedł na stronę Darkseida najprawdopodobniej po tym jak Batman zabił Lois Lane.
Lex nic nie mówił o powstrzymywaniu Supermana. Powiedział że jeśli ktoś jest all-powerfull nie może być all-good, a jeśli jest all-good nie może być all-powerfull
http://www.youtube.com/watch?v=_uXzw-7Kb_g

"Zabójstwo bez sądu jest morderstwem :P"
"techniczne" zawracanie kijem, wiesz o co mi chodzi. Ostateczne powstrzymanie terrorysty chcącego zabić ludzi w centrum handlowym - to nie jest morderstwo.

Rozgdz

o POMYŚLMY.
W pewnym momencie pojawia się statek kosmitów. Ci przybysze mówią ze na Ziei mieszka jeden z nich.
Nic o nim nie wiadomo. Po jakimś czasie dochodzi do walki miedzy nim a przybyszami. Nikt nie wie właściwie o co i dlaczego. Może to psychopata i chcą go powstrzymać ? A może chce zawładnąć światem i leją się kto ma rządzić później ? Nie wiadomo. Bo eSa nikt nie zna. Wiec mamy nie wiadomą.
Dochodzi do wielkiej bitwy gdzie budynki są niszczone i żadna ze stron nie uważa na cywilów. Co ludzie mogą sobie myśleć ? Wątpię że Zod powiedział: Chcemy terraformować Ziemię i was wybić bo jesteście nie potrzebni.
Więc ludzie żyją w nieświadomości niczym mrówki podczas walki Bogów.
Nikt nic nie wie.
Kilku ludzi jest świadkiem w muzeum jak eS walczy z drugim. Nagle ten strzela promieniami. Dlaczego ? Może to efekt duszenia ? A może chce nas zabić ? Znowu niewiadoma.
Za to widzą że eS w pewnym momencie łamie mu kark. I co mamy myśleć ? Może teraz nasza kolej ? A może to ten dobry ? Nie wiadomo nic.
Na tym bazowali w BvS potem. By eS odpowiedział w kongresie za swe czyny. By wytłumaczył.Poleciał i znowu tragedia. Czyli ci co się go obawiali dostali nowy argument.
A Wane ? Skąd miał wiedzieć czego dotyczy sen ? Widział tylko wojsko i eS który spalał jego ludzi i potem jego samego. Darkside nie było pokazane. I stąd można spekulować xzy to wina DS a może obawy to Wane przed rządami Supsa ?
Dalej. LL też na tym bazował jak przekonywał senatorów nad tym by mu dali dostęp do techniki i ciała Zoda. Tym że ktoś musi potrafić powstrzymać sEa jak mu odbije.To że miał własny inny plan to szczegół.
Gdyby eS był pokazany wcześniej jako ten dobry zgodziłbym się od razu z twymi argumentami. Ale MoS ludzie go nie znali wiec dlatego uważam że Zod owszem chciał umrzeć jako wojownik ale i spowodować że chłopiec przestał być harcerzykiem i miał ręce we krwi.
Co do terrorysty owszem. Ale ludzie nie wiedzieli kto jest tym złym bo nie znali ani Zoda ani eSa. Dla nich nie było Żadnej różnicy miedzy nimi. Jak widać Policję która strzela do terrorysty to wiesz kto jest dobry a kto zły, bo już znasz Policję i wiesz że to ta dobra. W momencie gdy eS walczył z Zodem tylko część wojska wiedziało ze stoi on po naszej stronie. Przeciętny człek jak Wane i LL nie.

ocenił(a) film na 8
exar_3

W BvS masz wskazówki/ Tutaj o tym pisałem. Widzę że usunęli czesc filmików, postaram się dzisiaj uzupełnić:
http://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/576577

Sorry, ale ta dyskusja prowadzi chyba do nikąd, Ja odpadam ;)

Rozgdz

Bo za mało faktów. Może w LS będzie więcej co naświetli sytuację albo MoS II ??
W każdym razie to była ciekawa rozmowa :D
Txh

Rozgdz

ad 1 Zod nie chciał zabić tych ludzi. Chciał sprowokować S by go zabił. I to mu się udało.

ocenił(a) film na 5
BILLYBATSON2004

Dokladnie tak. Plus ten film jeszcze jest nudnawy momentami.

ocenił(a) film na 3
morgana_lefay_2

Jeżeli ktoś uważa te bezsensowne efekty specjalne za mistrzostwo to współczuję. Akcje są nierealistyczne, nie ma w nich absolutnie żadnego dramatyzmu, żadnego zachwytu. W kinie lat dziewięćdziesiątych efekty specjalne miały jakąś siłę, natomiast teraz są paskudną papką, wypełniaczem. Ten film to dla mnie totalna pustka.

użytkownik usunięty
Shyne

"Akcje są nierealistyczne" no tak bo to film o Supermenie. Czego oczekiwałeś ? Supek i Zod byli bogami na Ziemi. Imo Snyder bardzo dobrze pokazał starcie "bogów" - jest powaga, a nie jak w Thorze, żarciki na każdym kroku.

ocenił(a) film na 3

Oczekuję mniejszej ilości źle zrobionych efektów komputerowych z niewłaściwym przedstawieniem praw fizyki. Bogowie bogami, ale fizyka dotycząca przedmiotów powinna jednak obowiązywać.

Shyne

Tak bo broń użyta przez Kryptończyków jest używana normalnie. Wiesz jak działa ? Wiesz jaki przynosi efekt ? Ja nie wiem więc te dziwne efekty fizyczne mi nie przeszkadzają. Bo wystarczy że odwraca polaryzację grawitacyjną lub tworzą tzw nożyce grawitacyjne i już masz dziwaczne efekty :P

użytkownik usunięty
morgana_lefay_2

SCENARIUSZ JEST JAK NAJBARDZIEJ OK . - tym mnie rozwaliłeś na łopatki - oglądaj bo nie chce mi się tego wymieniać - https://youtu.be/2DMu62j2Nkc

morgana_lefay_2

"Scenariusz jak najbardziej ok" - znasz znaczenie słowa scenariusz?

ocenił(a) film na 5
morgana_lefay_2

"Nie wiem czemu film ma słabe recenzje!" - bo nie każdy zachwyca się byle czym. Po za efekciarstwem które jest naprawdę świetne, to cała reszta leży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones