PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794705}

Czwarta władza

The Post
6,6 50 406
ocen
6,6 10 1 50406
6,5 34
oceny krytyków
Czwarta władza
powrót do forum filmu Czwarta władza

Spielberg, Streep, Hanks... do tego film o zwycięskiej walce kilku idealistów z mocno demonizowanym i nielubianym w Hollywood prezydentem... już widzę jak na tegorocznych Oscarach (a nominacji będzie pewnie sporo) wszyscy snuć będą, oczywiście z zatroskaną miną, rozważania o "powtarzaniu historii", "trudnych czasach, które znów nadeszły", "potrzebie walki o amerykańskie wolności" i tego typu bzdurach. Obok "siły kobiet" (a.k.a. "proszę, zapomnijcie o molestowaniu") będzie to pewnie temat numer jeden na gali...

ocenił(a) film na 6
Bismarck

Trafny komentarz, aż mnie rozbawiłeś. Jeszcze dodajmy do tego ten napuszony trailer i mamy kolejny hit o amerykańskich "zwykłych" bohaterach, których ostatnio jak grzybów po deszczu.

Bismarck

Kolejny 'Spotlight'...

ocenił(a) film na 7
Bosniak

Dokładnie. Brakuje we współczesnym kinie filmów na miarę Spotlight. Czyli spokojnego, dobrze prowadzonego kina dziennikarskiego, gdzie słowo liczy się bardziej niż wybuchy etc.

ocenił(a) film na 6
Bosniak

do Bosniak:
Raczej nie, jest naiwny i czasem nudny do bólu. Mocną stroną są aktorzy ale Spielberg zawiódł tym razem.
powinienem dać 5 lub mniej ale zdarza mi się ocenić komiksowe produkcje powyżej 7 to tu mogę dać 6.
Za porównanie do Spotlight Tom McCarthy powinien się obrazić.

ocenił(a) film na 5
toroz

Dokładnie, Spotlight dużo lepszy.

ocenił(a) film na 6
Bismarck

Jeszcze brakuje Żydów, gejów i księży pedofilii. Wtedy Oskary na stojąco, ponieważ po co siadać jak co chwilę kogoś wołają na scenę.

Kamior

Żydów i gejów masz jednocześnie w "Call me by your name", a księży pedofili ostatnio choiażby w "Romans" ;)

pp03

No jeżeli chodzi o księży to "dostało się" im również w "Trzy billboardy za Ebbing..." Tak, że kino politycznej poprawności ma się dobrze i oskary murowane. A szkoda, bo akurat Trzy billboardy to ogólnie fajny film.

ocenił(a) film na 5
Tymoteusz81

Krytyka kościoła to nie poprawność polityczna.

Żadna krytyka nie jest w ogóle poprawnością polityczną. To nie o to w tym chodzi.

ocenił(a) film na 6
kosobi

Właśnie o to w tym chodzi.

ocenił(a) film na 5
desmond19989

Cytat z definicji poprawności politycznej z wikipedii:

"Poprawność polityczna – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego deklarowanym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec przeciwnika w dyskusji"

Niewybredna krytyka kościoła jest obrazoburcza, nie poprawna politycznie.

kosobi

bardzo dobry komentarz Kosobi. Edukacji nigdy za mało. Ludzie używają pojęć nie znając ich dokładnego znaczenia.

ocenił(a) film na 5
kosobi

Myślę, że Tymoteuszowi chodziło o to, że obecnie w Hollywood w dobrym tonie jest przynajmniej raz na film wbić szpilę Kościołowi, najczęściej a propos pedofilii, nawet jeśli sam film średnio jest z samym kościołem związany.

adamcpdst

Hollywood potępiający pedofilie w kościele, cóż za hipokryzja.

ocenił(a) film na 5
bewek2

Tylko czy kogoś to rusza? Nikt nawet nie zauważa takich rzeczy, bo ważniejsze jest czy kobiety mają dłuższe linie dialogowe niż mężczyźni.

adamcpdst

nie tylko w Hollywood jest w dobrym tonie "dowalanie Kościołowi". (Vide: lewackie media typu TVN, Wyborcza, Newsweek, radio TOK fm, forum filmweb). Ciekawe, że muslimów nikt się nie odważy palcem tyknąć, a wylewanie hektolitrów pomyj na Kościół Katolicki jest i modne i w dobrym tonie i trendy i oznaką N.owoczesności..... Oczywiście to dlatego, że założyciel muslimów każe mordować niewiernych (czyli nie-muslimów - patrz Sury Miecza w Koranie, "Jihad"), a Bóg Chrześcijan Jezus Chrystus każe wrogów miłować i modlić się za nich... J 15,20. (a tak a propo pedofilii Mahomed miał 6-cio letnią żonę! wypomnij to muslimom to jutro twoje gardło poderżną i żonę ci po kolei zgwałci 15 bojowników proroka, tfu!)

ocenił(a) film na 5
xatt1975

Sama prawda, niestety.

ocenił(a) film na 3
xatt1975

Zgadzam sie calkowicie.

ocenił(a) film na 8
xatt1975

I dobrze ,że rak Kościoła jest zwalczany, szkoda ,ze tylko u nas tak delikatnie i na niby, Szkoda mi ciebie , 1513 dni temu przyswoiłeś sobie słowo "lewackie" i od tej pory klepiesz bez przerwy , pora wzbogacić słownik .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
xatt1975

Czterdziestoletni frustracie,przegrańcu (tacy ludzie to zawsze było najlepsze podglebie faszyzmu), ty i podobni tobie kolesie niczym nie różnicie się od islamistów, te same ograniczone horyzonty , fanatyzm,zacofanie ,brak tolerancji dla innych,używając twojej poetyki "zatwardzenie umysłowe".Idź człowieku ,uspokój się ,odpal racę ,nachlej się piwa i i zanieczyszczaj przestrzeni publicznej swoimi wypocinami. A tym młodych ludziom , "gimbusom "jak ich nazywasz synku , nie dorastasz do pięt .

pabomir

miałem Ci odpisać ostro, z inwektywami, jak poprzednio, ale po chwili przyszła refleksja: Dlaczego mam ubliżać temu człowiekowi, którego nie znam i nigdy nie poznam? Czy mam za pomyje, które wylał na mnie, tym samym mu się odpłacić (jak poprzednio)? I co to da? Przecież słowa, które pisze świadczą o tym , że ten człowiek nie spotkał w swoim życiu Boga, może nawet Nim gardzi (bo na pewno gardzi Jego Kościołem, który ma swoje słabości, bo składa się z ludzi, nie z aniołów), i już to jest wystarczająco dla niego upokarzające...Doszedłem do wniosku, że nie chcę obrażać człowieka "pabomir". Przepraszam Cię, za to co napisałem wcześniej w złości. Życzę Ci wszelkiego dobra, a przede wszystkim, żeby odnalazł w życiu Boga. P.S. a Ty w zamian możesz mi poubliżać :) Trzymaj się :)

ocenił(a) film na 8
xatt1975

Boga nie muszę szukać, byłem kiedyś bardzo blisko Jego i Kościoła ,teraz tylko oddaliłem się i gardzę większością jego funkcjonariuszy, ludzi pazernych na władzę .zaszczyty , pieniądze .To ci się dzieje w Polsce nie ma nic wspólnego z głęboką wiarą, jest powierzchowne, ogranicza się do ceremonii .W Polsce potrzebny jest taki"anty-Rydzyk "(chodzi mi o silę oddziaływania)który odnowi Kościół ,nie w duchu nie mamony a wiary.Tak w ogóle temat jest bardzo rozległy,nie na internetowe połajanki.A tak w ogóle mój drogi "pomyjowy" dyskurs zaczął się od Ciebie ,teraz też mi jest przykro .że nie postałem Ci dłużny i dałem się w niego wciągnąć.

pabomir

coż można napisać..."nie sądźcie a nie będziecie sądzeni...nie potępiajcie a nie będziecie potępieni", każdy kiedyś umrze i Bóg go osądzi, a pogarda na pewno od Boga nie pochodzi, poza tym do kościoła nie chodzi się dla "funkcjonariuszy" a raczej dla siebie, tym bardziej, że poza Bogiem a szatanem nie ma nikogo trzeciego, jeśli się odsuwamy z jakiegoś powodu od Boga, który (czy to się podoba komuś czy nie) założył Kościół i to Jezus Chrystus był Jego pierwszym "funkcjonariuszem", automatycznie przechodzimy na stronę szatana, poza tym słabości "funkcjonariuszy" Kościoła były widoczne od początku: Judasz był Apostołem, św. Piotr 1 papież zaparł się swojego Mistrza...wydaje mi się, że o wiele więcej można zdziałaś przez modlitwę w intencji "funkcjonariuszy" Kościoła niż poprzez obrażanie się na nich i mieszanie ich z błotem ("takich będziecie mieli księży, jakich sobie wymodlicie..."), jeśli chodzi o o. Rydzyka to jest Redemptorystą, wszystkie bajki o maybachu etc. zostały wymyślone przez ludzi nieprzychylnych Kościołowi. O. Rydzyk założył Radio Maryja, którego słucha masa ludzi przykutych do łóżek i dzięki temu dociera do nich głos Ewangelii. Poza tym pieniądze wysyłane na Radio Maryja nie trafi do dzieci o.Rydzyka, bo on jest zakonnikiem. Zakonnik tym się różni od księdza diecezjalnego, że ślubuje przy święceniach ubóstwo i nawet slipy, które o.Rydzyk ma na sobie, nie są jego własnością, a całej Wspólnoty Zakonnej o. Redemptorystów.

To jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać.

P.S. Ja spotkałem z życiu wielu świetnych księży, jak to się mówi "z powołania", a jak widzę, że jakiś błądzi, to go nie krytykuję, tylko modlę się za niego, bo to prawda, że szatan księdza o wiele bardziej kusi niż świeckiego ("uderz w pasterza a rozproszą się owce").

Ponownie życzę PRAWDZIWEGO spotkania z PRAWDZIWYM Bogiem, Który (znów: czy to się komuś podoba, czy nie) JEST w Swoim Kościele (w Słowie Bożym, w Eucharystii, Sakramentach), Kościele z wieloma słabościami i błędami, Którego Głową jest Chrystus i dlatego "bramy piekielne Go nie przemogą" (choć tyle już razy w historii próbowały).

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
xatt1975

Coś mi się wydaje ,że mamy do czynienia "funkcjonariuszem" Kościoła.Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 7
xatt1975

Pardon, chwilę po tym, jak atakujesz muzułmanów, łamiąc tym samym prawo, zaczynasz pisać cytaty z Biblii o niesądzeniu? :)

A ten symbol w awatarze to jakiś o miłości, a nie taki odpowiednik swasty, pod którym co marsz opowiadacie skandaliczne brednie, ciągle sądzicie innych, fałszywie ich oskarżacie, siejecie nienawiść jak nikt w Polsce?

Ładna hipokryzja. Ale powiem Ci, znam muzułmanów i znam falangowiczów, to druga ekipa jest tą od przemocy, nienawiści. Ostatnio się fejsik zorientował. Pozdro!

hyrkan

"fejsik" założony i prowadzony przez liberalnego Żyda nie jest tu żadnym wyznacznikiem poziomu norm moralnych. A to, że toleruje (i promuje) konta wszelkiej maści zboczeńców, komuchów, lewaków, a usunął konta Obozu Narodowo-Radykalnego i Narodowego Odrodzenia Polski wskazuje dostatecznie dosadnie na jego przesłanie i misję.
pozostałą część Pańskiej wypowiedzi pozwolę sobie pozostawić bez komentarza (po co się denerwować, a w konsekwencji pewnie mieszać z błotem nawzajem? takie piękne słońce (prawie już majowe :) za oknem!
P.S. a to, czy jestem hipokrytą, czy nie osądzi Bóg - i tylko ON!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dzionka...

ocenił(a) film na 7
xatt1975

Fakt, że ktoś jest Żydem, nie jest w ogóle w temacie norm moralnych. Ale Żydzi przeszkadzają antysemitom, czyli takim prymitywnym przestępcom o ograniczonych umysłach. Od prymitywnego rasisty o ograniczonym umyśle liberałowie są z pewnością lepszymi wyznacznikami działań moralnych.

Nie jest prawdą, że fejsik toleruje wszelkiej maści zboczeńców, bo nie toleruje tych najgorszych. :) Nie mówiłem Ci? ONR wywalili.

Bogów nie ma. Ale skądinąd dla brudnych, kłamliwych rasistów musi być wygodne, że jedyną instancją, która ich ma osądzać, jest bohater książki fantasy.
Zamiast siedzieć w ciupie są zapraszani na rasistowskie spędy na Jasną Górę.

Chciałbym umieć obrazić Kościół tak bardzo, jak Kościół obraża Chrystusa wpuszczając ONR do świątyń, no ale niestety - nie mam talentu do obelg.

Życzę odbicia się od moralnego dna w ten piękny wiosenny dzień. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

:D i już falangowicz jest taki jak zwykle

Życzę Ci miłego czczenia Hitlera, łamania prawa i unikania poważnej lektury, a wszystko w ramach złudzeń, że masz coś wspólnego z Jezusem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

:D Właśnie obserwujemy coś niesłychanie zabawnego. Chrystus, Bóg-Stwórca-Zbawiciel, powiedział, żebyś nie osądzał. Ty w pierwszym poście osądzasz media i muzułmanów. W drugim rozmówcę i muzułmanów. W trzecim rozmówcę. W kolejnym znów rozmówcę. Następnie, w piątym poście, następuje zmiana, cytujesz Biblię, że powinieneś mniej osądzać. Potem w szóstym osądzasz Żydów i liberałów, w siódmym i ósmym mnie.

Mam dwie świetne teorie wyjaśniające ten fakt:
a) Twój Bóg jest niesamowicie słaby, a ja jestem od niego miliony razy silniejszy. Bóg nie może Ci niczego nakazać, choćby prosił i groził, żebyś nie osądzał, wystarczy pojedynczy mój komentarz, skinienie palcem, i już Bóg nie ma nad Tobą władzy
b) wycierasz sobie gębę Bogiem, ale w rzeczywistości jesteś od Boga dalej niż pierwszy lepszy satanista. :)

Aż mnie ciekawi, co chory z nienawiści naziol uzna za lepszą wersję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

Och nazisto!

1. Czy właśnie mnie nie osądziłeś?
2. Czy właśnie nadstawiłeś drugi policzek?
3. A może tak miłujesz bliźniego?

Twoje życie chyba jest w nieco mniejszym stopniu oparte na Biblii niż sądziłeś.

4. Masz przy tym pewność, że z Twojego komentarza wynika, że jestem prymitywem? :)

A teraz jeszcze zacytuję Ci Ciebie. Gdyby (w co wątpię) choć jeden forumowicz uważał jeszcze, że nie jesteś największym hipokrytą na tej planecie, niech czyta:

"pogarda na pewno od Boga nie pochodzi"
- czyli odsuwasz się od Boga :)

"jeśli się odsuwamy z jakiegoś powodu od Boga, [...] automatycznie przechodzimy na stronę szatana"
- no właśnie, właśnie, satanisto :)

"wydaje mi się, że o wiele więcej można zdziałaś przez modlitwę [...] niż poprzez obrażanie się na nich i mieszanie ich z błotem"
- na pewno tak Ci się wydaje? :)

"To jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. "
- przede wszystkim widać, że Ty się ze swoim zdaniem nie zgadzasz. Co innego mówisz, co innego robisz.
:D

Pokaz urządziłeś fajny. Właśnie tak kojarzy się inteligentnym ludziom falanga.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

Ależ nikt nie twierdził, że masz do powiedzenia coś mądrego. A tylko jedna osoba myślała, że naśladujesz Jezusa, to akurat błąd był. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

A masz do powiedzenia coś mądrego? Nie?

hyrkan

napisal prawde jak jest malolacie

ocenił(a) film na 7
grzes1962

Pisał mi, że marzy o tym, żebym srał. Ty też o tym marzysz? Jesteście dość dziwni.

xatt1975

masz racje bo to najprosciej dowalac kosciolowi przez lewackie gnidy medialne, tylko ciekawe dlaczego te gnidy medialne nie ruszaja tego tematu wsrod muslimow?

ocenił(a) film na 7
grzes1962

Jest niesamowicie śmieszne, że "obrońcy kościoła" mają dalej do Jezusa niż satanista. Nigdy tyle rasizmu, nienawiści, pochwały zbrodni, wulgarności, prymitywizmu i zła nie widziałem wśród satanistów, a znałem ich dziesiątki, ile widać tego wśród naziolków, a też widuję wielu. :)

Stary głupiec jest bardziej śmieszny niż małolat, to tak nawiasem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

Porównanie naszych wypowiedzi wskazuje, że ja jestem ten prymitywny, bo Ty jesteś pełnym miłości chrześcijaninem.

Prawda? :D Czy Tobie się nie rzuca w oczy, jak wspaniale zaprzeczasz swoim własnym słowom?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

Ależ już wiemy, że nie masz na tym forum do powiedzenia nic mądrego.

A przypomnij sobie, jak to wzniośle opowiadałeś o chrześcijaństwie i o słowach Jezusa. Prawda, że to wszystko już Ci z główki wyparowało, bo masz teraz do powiedzenia tylko coś o sraniu? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xatt1975

Jesteś może prawicowym intelektualistą? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones