PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774613}

Darkland

Underverden
5,4 1 392
oceny
5,4 10 1 1392
Darkland
powrót do forum filmu Darkland

:(
Ale fabuła niezła. Wato obejrzeć.

ocenił(a) film na 2
makr

Gdzie w filmie jest wątek wiary? I co ci to przeszkadza jeśli już? Fabuła okropna na maxa

ocenił(a) film na 6
floydporter92029

Nie pisałem, że mi przeszkadza, tylko mam takie spostrzeżenie, że do niedawna filmy osadzone w fabule europejskiej kojarzyły się z chrześcijaństwem (chodzi mi o te wątki drugoplanowe, jak chociażby pogrzeb), a tu Dania, a akcja dzieje się niemal wyłącznie w środowisku imigrantów, chociaż z założenia mnie miał to być film o imigrantach w Danii, ale zwykła sensacja.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
14Slowianin14

Rozumiem, że potrafisz się utorzsamiać z mieszkańcami tylko jednego kontynentu? Czy tylko tymi z niebieskimi oczami i blond włosami, bo np. Hiszpanie to już zupełnie inny krąg kulturowy? Co dopiero utorzsamianie się z bohaterami Star Treck, Avatar czy BoJack Horseman? Przecież to nawet nie ludzie. Pozatym określenie "ciapaty" wzieło się od pakistanskiego pieczywa chapati więc nie wiem jak połączyłeś to z Irakiem, ale pewnie dla Ciebie nie ma róznicy jak Cię nazywają ruskiem albo litwinem. Rozumiem, że czujesz się oszukany przez twórców, bo liczyleś, że zobaczysz troche rudych i blondynów o porcelanowej cerze, a dostałeś coś czego nie znasz i Twój mózg odczuwa coś pomiędzy złością, a strachem, przy okazji pewnie myślisz, że każdy gość z brodą to twój wróg z bombą który ma 7 żon i chcę Cię zniszczyć, a zapewne nawet nie znasz żadnego i mialbyś problem z odróżnieniem bułgara od jordańczyka. Ogarniasz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
14Slowianin14

1.Łuk ostry, tak charakterystyczny element katedr gotyckich, zapożyczony został z architektury muzułmańskiej. Okazał się znacznie mocniejszy niż łuk półkolisty stosowany przez Rzymian i Normanów. Dzięki niemu można było stawiać wyższe, większe i bardziej złożone budowle. Spośród innych pomysłowych wynalazków arabskiej architektury trzeba wymienić sklepienie krzyżowo-żebrowe, rozety oraz techniki budowania kopuł. Europejskie zamki projektowano na wzór budowli arabskich, z wąskimi okienkami, strzelnicami, barbakanem i przedpiersiami. Kwadratowe wieże lepiej niż okrągłe spełniały funkcję obronną. Architekt zamku Henryka V był muzułmaninem.
2.Wał korbowy to urządzenie, dzięki któremu ruch kołowy zamienia się w liniowy. Jest on głównym elementem wielu dzisiejszych maszyn - wystarczy wymienić silnik spalinowy. Ten jakże istotny dla ludzkości wynalazek stworzył wybitny arabski konstruktor al-Jazari. Urządzenie miało być wykorzystywane przy nawadnianiu pól.
3.Sposób oddzielania płynów przy wykorzystaniu różnic temperatury wrzenia, zwany destylacją, został wynaleziony około roku osiemsetnego przez wielkiego uczonego arabskiego Jabir ibn Hayyana. Przemienił on alchemię w naukę. Odkrył wiele elementarnych procesów, takich jak skraplanie, krystalizacja, destylacja, rafinowanie, utlenianie, parowanie i filtracja. To jemu zawdzięczamy kwas siarkowy i azotowy, a także destylator umożliwiający produkcję perfum i alkoholi wysokoprocentowych (chociaż spożywanie tych ostatnich jest przez islam zabronione). Ibn Hayyan kładł szczególny nacisk na systematycznie prowadzone eksperymenty. Stał się prekursorem nowoczesnej chemii.
4.Pewne formy szachów znane były już w starożytnych Indiach, ale w swoim dzisiejszym kształcie gra powstała w Persji. Stąd rozprzestrzeniła się na Zachód oraz na Wschód aż do Japonii. Do Europy trafiła w X wieku dzięki Maurom.
5.Pierwszy wiatrak skonstruowano w roku 634 dla perskiego kalifa. Mielił on ziarna kukurydzy i dostarczał wody do nawadniania pól.
6.Wieczne pióro skonstruowano w 953 roku na zlecenie sułtana Egiptu. Kazał on wyprodukować takie pióro, które nie brudziłoby ubrania i rąk.
7.Średniowieczna Europa znała ogrody warzywne i ziołowe, ale to Arabowie wpadli na pomysł uczynienia z nich pięknego zakątka służącego medytacji. Pierwsze tego typu ogrody w Europie powstały w XI wieku w muzułmańskiej Hiszpanii.

Jesteś marnym rasistą, ale nie szkoda mi Ciebie.

ocenił(a) film na 2
floydporter92029

Zrób jeszcze listę gatunków filmowych, z postaciami z którymi możesz się utożsamiać

floydporter92029

Bajka.

Mam nadzieję, że kierując się wrodzonym altruizmem, udzieliłeś już schronienia gromadce prześladowanych "uchodźców" i w wolnych chwilach studiujesz wspólnie z nimi Koran.

ocenił(a) film na 2
Mrok

Niby czemu miałbym?

ocenił(a) film na 2
14Slowianin14

No i odpowiedz mi jeszcze gdzie ma mieszkać ktoś kto jest w połowie arabem w połowie polakiem? Z arabskimi kozami z polskimi baranami?

ocenił(a) film na 2
floydporter92029

I gdzie widzisz poprawność polityczną i multikulturalizm w filmie który przedstawia emigrantów jako nieasymilujących się bandytów?

floydporter92029

Wytknąłeś Pan w ostatnich latach swój szlachetny nos poza granice naszego "niepodległego" Państwa? Mam tu na myśli np. Szwecję, Francję, Niemcy itd.

Jeśli nie, polecam zwłaszcza Szwecję z 198 ośrodkami prześladowanych "uchodźców". Nawet krótki kontakt z nimi może doprowadzić do rewolucyjnych zmian w twoim myśleniu i otworzyć Cię nie tylko na nowe nieznane horyzonty, ale również nowe doznania. ;)

ocenił(a) film na 2
Mrok

Panie kochany, znam osobiście Jezydów z Turcji i Iraku, znam Muzułmanów z byłej Jugosławi, znam Chrześcijanów z Syrii, znam muzułmanów z Syrii i Libanu, znam Muzułmanów z Gambii i Ghany, pewnie nie uwierzysz, ale znam też polskich Muzułmanów. Część z nich praktykuje swoją religię, część tylko częściowo, a część w ogóle. W Libanie żyją obok siebie chrzrścijańscy (40%) i muzułmańscy(55%) arabowie, czasem nawet wyznawcy innych religi biorą ze sobą śluby.
Może zamiast tak wytykać tylko nos poza Polskę warto byłoby też porozmaiwiać z ludźmi, jak oni to widzą?
Byłem osobiście w obozie dla uchodźców wojennych i możesz mi wierzyć lub nie ale na własne oczy widziałem ludzi bez kończyn czy bez oczu.
Rozmawiałem z Jezydami irackimi których IS w jedną noc pozbawiało życiowego dobytku.
Ludzie z Iraku czy Syrii którzy od wielu lat mają braci i rodziny w niemczech ale zdecydowali się tu przyjechać dopiero gdy prawdziwe oszołomy i fanatycy ( parawie dokładnie tacy jak ty tylko z imieniem innego proroka na ustach) pozbawili ich domów i możliwości dlaszej egzystencji w ojczyznie.
99% (może nawet więcej) wszystkich ludzi na świecie chce normalnie żyć uwież. Ludzie (przynajmniej Ci którymi ja się otaczam, nie wiem jak u Ciebie) chcą zakładać rodziny, miec fajną prace kupić se fajne auto i mieć fajnych znajomych raczej ludzie głeboko w ku****e mają wojny.
Muzułmanie to ok 1/3 wszystkich ludzi na świecie, skoro tak świetnie robią zamachy, bomby czemu od 1400 lat nie przejeli władzy nad światem?
Nie wiem po co to pisze jak i tak raczej jestes oszołomem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
miko1980

Ale temu nie da sie zaprzeczyc-- " Czterdzieści lat od czasu podjęcia przez parlament szwedzki decyzji o przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 proc., a liczba gwałtów – o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem muzułmańskich imigrantów"


"Obecnie szwedzkie media donoszą o brutalnym gwałcie zbiorowym, który zdarzył się na pokładzie fińskiego promu Amorella, kursującego między Sztokholmem i Åbo w Finlandii. Gwałtu mieli dopuścić się - jak podają szwedzkie media - szwedzcy mężczyźni.
Przy bliższym zbadaniu sprawy okazało się, że siedmiu z ośmiu podejrzanych to Somalijczycy i jeden Irakijczyk. Żaden z nich nie miał szwedzkiego obywatelstwa"



Dorzucmy do tego jeszcze przpadki masowych molestwan i ataki na kobiety w Sylwestra 2015 w Kolonii.


Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
14Slowianin14

Coś w tym jest co mówisz. Oglądając ten film, można odnieść wrażenie, że rdzenni Duńczycy są na wymarciu.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

to chyba jakies inne filmy ogladaliscie, jest cala masa "rdzennych Dunczykow"- zona, znajomi, koledzy w pracy, policjant, kolega z warsztatu itp

tyle ze film nie ma pokazywac rdzennych dunczykow imigrantow (w tym konkretnym przpadku z Iraku) z ktorych jednym udalo sie ulozyc zycie w nowym kraju (glowny bohater) a innym nie bo wpadli w zle towarzysto (brat bohatera), a jeszcze inni (Siemion) pomagaja swoim rodakom pieniedzmy zarobionymi nielegalnie.

Zreszta czy jakby wietnamczycy (ktorych jest u nas w stolicy duzo) nakrecili fajny kryminal z akcja w Warszawie dziejaca sie w swoim srodowisku ale rzecz jasna fabula wychodzilaby poza to srodowsiko i bohaterowie spotykali sie z "rdzennymi Polakami", ktos mialby polska zone, inny pracowal w polskiej firmie to tez bys gadal na podstawie takiego filmu ze rdzenni Polacy sa na wymarciu? WTF...

ocenił(a) film na 7
miko1980

* "tyle ze film nie ma pokazywac rdzennych dunczykow imigrantow" - mialoby byc oczywiscie:

"tyle ze film nie ma pokazywac rdzennych dunczykow A imigrantow"

ocenił(a) film na 5
miko1980

To żeś się wypisał...Ty chyba faktycznie nie masz pojęcia jak wygląda obecna Europa. Czyżbyś żył aż w takiej niewiedzy?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

rozpisalem z nadzieja ze moze dzieki temu to trafi do takich tłukow niedouczonych (choc watpie).

odnosnie twojej europy - wyobraz sobie ze regularnie podrozuje po europie (i swiecie ogolem rowniez, z racji wykonywanego zawodu) mam sporo znajomych rozsianych po roznych krajach i wierz mi ze mam lepsze pojecie na temat tego jak wyglada Europa od ciebie i tobie podobnych czerpiacych wiedze wylacznie z sensacyjnych artykulow z internetu

ocenił(a) film na 5
miko1980

A skąd Ty możesz wiedzieć z czego ja czerpię rzeczoną wiedzę? Może również podróżuję po Europie i też mam znajomych rozsianych po świecie których regularnie odwiedzam...A może mam rodzinę poza granicami?...Cóż za zadufanie.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

nie wiem i nie zamierzam gdybac, sam rozpoczales ten temat, to forum filmowe a nie geopolityczne, wiec proponuje nie odbiegac zbytnio od tematu

ocenił(a) film na 5
miko1980

Z poprzedniej wypowiedzi wynika jasno, że wiesz... Wiesz, że masz dużo większe pojęcie w kwestii obecnej sytuacji w Europie ode mnie i wiesz również, że ja pozyskuję wiedzę w tym temacie, tylko i wyłącznie z TV. Czyż nie tak?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

jezeli dalej chcesz ciagnac (nie wiem naprawde po co) ten watek to precyzujac - nie, nie masz racji. Nie napisalem nigdzie o wiedzy z TV a o wiedzy z internetu :) (ktory jest zdecydowanie wiekszym zlem i siewca bzdur obecnie niz tradycyjny srodek przekazu jakim jest telewizja)

ocenił(a) film na 5
miko1980

Precyzując - zgadza się. Natomiast uogólniając, stwierdziłeś iż moja wiedza pochodzi wyłącznie z mediów, a co za tym idzie, nie orientuję się w temacie tak dobrze jak Ty.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

tak, tak wlasnie stwierdzilem, pozniej to zakwestionowales, na co ja odpisalem ze nie zamierzam bawic sie w gdybanie skad czerpiesz wiedze, super, ale ekstra dialog...

ocenił(a) film na 5
miko1980

No właśnie, tak więc skoro nie zamierzasz się bawić w gdybanie, to po co najpierw założyłeś coś o czym nie masz pojęcia?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

coz - tak jak pisalem juz wczesniej - sam zaczales ta bezsensowna dyskuje piszac ze nie wiem "jak obecnie wyglada Europa" wiec mozesz miec pretensje wylacznie do siebie

ocenił(a) film na 5
miko1980

Nie do końca tak. Ja nie stwierdziłem jednoznacznie z całą pewnością, tylko użyłem słowa "chyba" oraz znaku zapytania. Tak więc jedynie mogłem domniemywać i oczekiwać potwierdzenia z Twojej strony.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

fajnie

ocenił(a) film na 5
miko1980

No ba...nawet bardzo...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
Mrok

Hej przyjacielu gdzie kupiłeś tą aluminiową czapkę?

floydporter92029

Eee tam czapkę. ;) W mocno przerysowany sposób wskazałem jedynie na współczesną poprawność polityczną, która w mediach (w tym w filmie) jest wyraźnie widoczna. Pod tym względem filmy z lat 50-tych można uznać za przejaw chorej zaściankowości. ;)

Jeśli z pozycji człowieka pozbawionego humoru, chcesz koniecznie ciągnąć ten temat, to wymień mi tytuły filmów z ostatnich 10 lat w których pojawia się postać złego Żyda lub złych Żydów. hihi ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
floydporter92029

W zasadzie australijskie filmy także rzadko prezentują swoją ludność aborygenalną, również w amerykańskich autochtoni pojawiają się sporadycznie i wyjątek stanowią wątki westernowe, w których pojawiają się na ekranie głównie w negatywnych rolach jako nieokrzesani prymitywni dzikusi, a więc dlaczego europejskie filmy miały by być o rdzennych Europejczykach? :-)

ocenił(a) film na 6
kist65

kist65, chciałbyś potłumaczyć dla GrupaHatak?

ocenił(a) film na 4
makr

Nie wszystkie, ale na tzw. Zachodzie co drugi. Tyle ich.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

na tzw zachodzie co drugi? jakim zachodzie? daj jakies statystyki, pleciesz jak potluczony podobnie jak autor tematu

ocenił(a) film na 5
miko1980

A Ty jakiś obrońca gangsta islamu jesteś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones