PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 344
oceny
8,2 10 1 114344
8,5 31
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

PLAKAT!!

ocenił(a) film na 10

ZMIEŃCIE PLAKAT!

użytkownik usunięty
TomHanks

Popieram.

ocenił(a) film na 9
TomHanks

Plakat jest genialny.

ocenił(a) film na 10
fitszymon

jesteś chyba jedyną osoba która tak uważa

ocenił(a) film na 9
TomHanks

To, że większość uważa inaczej, nie znaczy, że nie mam racji. A tak nawiasem mówiąc: co kto lubi, mnie się podoba.

ocenił(a) film na 10
TomHanks

nie jedyną, też tak uważam

fitszymon

Jest delikatnie mówiąc słaby jak większość polskich plakatów.

kondi143

Większość? Istnieje coś takiego jak polska szkoła plakatu. Amerykanie się o te plakaty zabijają. Są specjalne antykwariaty tylko s polskimi plakatami. W żadnym innym kraju czegoś takiego nie było.
Ale akurat ten do Dwno temu nie przypada mi do gustu, Ale już np. plakat z Siekierezady niszczy.
http://www.filmweb.pl/film/Siekierezada-1985-9526/posters#poster-6910942

kendo777

Wiem o tym co nie zmienia faktu,że moim zdaniem te plakaty są słabawe i nie niech amerykanie się o nie zabijają jeszcze tutaj się z tym zresztą nie spotkałem.

ocenił(a) film na 10
kendo777

wiadomo, że amerykanie to głupi naród...

ocenił(a) film na 10
kendo777

Pozwolę sobie lekko zweryfikować to twierdzenie.
ISTNIAŁO coś takiego jak Polska Szkoła Plakatu.
Podobnie jak ISTNIAŁA Polska Szkoła Filmowa.

ocenił(a) film na 10
fitszymon

Mnie też się ten plakat bardzo podoba, jest taki specyficzny i fajnie oddaje klimat filmu. Pozdrawiam;)

TomHanks

plakat jest super. polska szkoła plakatu robiła zaje*iste rzeczy

ocenił(a) film na 10
Marvin

jak na moje trochę "pogmatwany", można by bardziej go uprościć. Ale wiadomo- co kto lubi :)

ocenił(a) film na 10
TomHanks

Popieram, akurat ten film ma jeden z najlepszych plakatów jakie widziałem (mówię o tym oryginalnym, z widokiem na most brooklyński), a ten polski pasuje tu jak pięść do nosa. Nie mówię że polskie plakaty są złe (np. te do "Czasu Apokalipsy" czy "Wściekłego Byka" są naprawdę dobre), ale przy tym filmie powinien widnieć oryginał. I tyle.

ocenił(a) film na 10
Enigmatyk

tylko oryginał oddaje ducha filmu

TomHanks

Ten poster uznawany jest za oficjalny polski plakat, a na filmwebie uparli się, że takie muszą "reprezentować" dany film. "Czas apokalipsy" ma jeszcze gorszy.

ocenił(a) film na 10
Sebu_BGZ

tylko że ten plakat, nie wiadomo co sobą pokazuję

Enigmatyk

Chciałem tylko sprostować, że to Manhattan Bridge

TomHanks

Lekko odkurzę temat sprzed kilku lat.

Jak najbardziej popieram. Zadufanie i pewność, że "polska szkoła plakatu najlepsza! Je*ać resztę!". To jak takie podejście wielbicielki teatru, która nie rozumiała sztuki ale chciałaby, żeby ktoś z bohemy ją zabrał do siebie na noc .Dlatego czeka po występie i rzuca, niby mimochodem, jak to dzisiaj pięknie aktor grający wiejskiego pachołka przypomniał jej w sposób metafizyczny o rzeczach, których nie podejrzewała nigdy o istnienie... a gdyby będzie tylko taka możliwość, to z pewnością zatrudnią go do roli Godota.

W większości wykonań PSP prezentuje biedę artystyczną, a często taki przesyt odniesieniami i metaforami że jest to po prostu odrzucające.

ocenił(a) film na 10
Fokowsky

Nic dodać, nic ująć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones