PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760429}
7,6 175 289
ocen
7,6 10 1 175289
6,1 27
ocen krytyków
Deadpool 2
powrót do forum filmu Deadpool 2

Kontynuacja

ocenił(a) film na 9

Patrząc na pierwszą część, druga będzie dużym wyzwaniem dla twórców. Oby utrzymali poziom, bo lepiej chyba być nie może :D

ocenił(a) film na 6
Gobbek

A tak w ogóle - ja się nie wyznaję na tych komiksach Marvela. Deadpool jest w uniwersum Avengers czy X-Men? To samo pytanie o Punishera i Daredevila. A może te uniwersa się jakoś przenikają? Podobno był komiks Avengers vs X-Men...


ocenił(a) film na 5
per333

W komiksie X-men i Avengers są we wspólnych uniwersach.

W filmie Disney/Marvel ma prawa do Avenegers a Fox do X-men i F4.

Punisher i Daredevil z tego co się orientuje już odzyskane przez Marvela.

ocenił(a) film na 5
KubaLBN92

Z tego co wiem DeadPool wystepuje w jednym z komiksów X-Men. Nawet jest w drużyne tak my sie wydaje. Ale DeadPool w komiksach Avengers ?? Nie słyszałem

ocenił(a) film na 5
Benny00725

Avengers & X-Men: Axis

ocenił(a) film na 6
Benny00725

Ponad to : 'Deadpool kills the marvel universe' xD

ocenił(a) film na 5
KubaLBN92

A i akurat deadpool występuje w serii z X-Men
Seria nazywa Sie Uncanny: X-Force

ocenił(a) film na 5
Benny00725

No wiadoma sprawa:) Występuje też np z Hulkiem czy Wolverinem:)

Benny00725

Deadpool zadebiutował w komiksach jako najemnik wynajęty przez złych, żeby zabić Cable'a, a Cable to syn Cyclopsa z X-Men, więc siłą rzeczy, Deadpool od początku był związany najbardziej z mutantami.

ocenił(a) film na 7
KubaLBN92

Magią uniwersum komiksowego jest to, że jest ogromne i ma bardzo długą i zawiłą historię. W komiksach Marvela wydarzenia dotyczące wszystkich superbohaterów, zarówno tych zrzeszonych w Avengers (każdych Avengers;), jak i w X-Men (każdych X-Men), Fantastic Four, Guardians of The Galaxy, Defenders, Illuminati, Inhumans, New Warriors itd. żyją w jednym wszechświecie, który jest jednym z wielu wszechświatów równoległych nazywanym Earth 616, a są oczywiście inne, również opisywane w komiksach, jak choćby uniwersum Ultimate, w którym żyją ci sami lub podobni bohaterowie, jednak mają inne przygody, czasami inną genezę i inne moce. Zdarza się, że bohaterowie z równoległych uniwersów przemieszczają się pomiędzy nimi, jak chociażby Milles Morrales, który w uniwersum Ultimate zastąpił w roli Spider-Mana Petera Parkera po jego śmierci. Obecnie, gdy jego wszechświat uległ zniszczeniu trafił do świata 616 (chociaż to już nie jest to samo uniwersum 616 co wcześniej, tamto też uległo zniszczeniu), gdzie Peter Parker wciąż żyje i teraz mamy dwóch Spider-Manów (tak właściwie to więcej)...
Oczywiście wydarzenia na Ziemi (czy raczej Ziemiach) to nie wszystko, bo przecież jest ogromny kosmos zamieszkiwany przez wiele różnych ras, bohaterów, bogów i potworów... Istnieje w nim np. świat z mitologii nordyckiej.

I w tym wielkim świecie, gdzieś tam popie*dala sobie Deadpool i ma różne przygody, w których spotyka różnych typków z tej ogromnej hałastry Marvela, a na jego ślub przychodzą dziesiątki spośród nich.

Co do wątpliwości, czy Deadpoolowi bliżej do Avengers czy X-Men, polecam komiks "Deadpool: Good, Bad & Ugly", gdzie tytułowe trio to Kapitan Ameryka, Deadpool i Wolverine. Komiks ma polską premierę za kilka dni...

ocenił(a) film na 5
belialglow

Pełna zgoda. Za to właśnie kocham Marvela.

belialglow

Co z prawami komiksowymi? Marvel sprzedał jedynie prawa do ekranizacji, czy także bohaterów w formie komiksowej?

belialglow

"jak choćby uniwersum Ultimate, w którym żyją ci sami lub podobni bohaterowie" Nie żyją, uniwersum Ultimate zostało zniszczone, i przeżyło z niego tylko kilka osób, między innymi Miles Morales (Czarny Spider Man), Jimmy Hudson (syn Wolverine'a) itp, którzy zostali teleportowani do głównego świata 616.

ocenił(a) film na 9
per333

Deadpool w komiksie x-men chociażby "Cyrk Przybył Do Miasta" ;)

per333

Deadpool'owi bliżej do X-Menów z racji tego, że brał udział w podobnym eksperymencie co Wolverine i zdaję się, że zrobionym przez tą samą organizacje.

Putis_K

Deadpoolowi wszczepiono sztuczny czynnik regeneracyjny wyodrębniony z próbki krwi Wolverine'a.

Gobbek

Deadpool urzekł mnie jedynie humorem. Poza tym wszystkim... Film był średni i przewidywalny ; )

ocenił(a) film na 10
blackniol

Jak na tak mały budżet to film był świetny :-P

ocenił(a) film na 7
blackniol

Mnie niestety nie urzekł, jedynka kopnęła mocniej ale z pozytywów to muzyka mile rozczarowała ale nie wiem czy to pocieszenie ;)

Gobbek

To pierwsza część miała poziom ? Dobre sobie :)

ocenił(a) film na 7
Gobbek

W 2 części może napiszą w końcu dobry scenariusz

ocenił(a) film na 6
zaja_c

Przydałoby się ale ci scenarzyści raczej nie napiszą złota... co najwyżej jakiś średniak.

ocenił(a) film na 7
Gobbek

Oj może jak wpompują w produkcję zamiast 58mln$ np 150mln$ oczywiście jak te dodatkowe 100 nie pójdzie na promocję - to będzie rozwałka na MAKSA!!! dodatkowo utrzymanie kategorii wiekowej jest najważniejsza (!) bo obniżenie do PG-13 da ....................... (zbyt obraźliwe aby napisać)

ocenił(a) film na 6
harris

Deadpool mógłby być puszczony nawet w kategorii PG a nawet G, o tak dla wyzwania i ukazania żartów do tego nawiązujących więc... Deadpool to tak szeroka postać którą można ukazać w każdej konwencji od komedii absurdu przez romans, dramat czy nawet horror aż po totalną wariacje na temat jak western, musical (fani już to udowodnili), film niemy, film wojenny, kryminał, noir, karate....i każdy możliwy gatunek jaki sobie możesz wymyślić xD
Wąskie rozumienie deadpoola jako tego u którego trzeba koniecznie zachowac kategorie R, jest wręcz szkodliwym spojrzeniem o.O

ocenił(a) film na 7
Charlie_Pace

inaczej Deadpool był mega dlatego, że nie wycięto z niego flaków czyli pojawiło się to czego nie zobaczymy w niższych kategoriach wiekowych. Czy można w pg-13 zrobić fajny film - oczywiście ale tego jest 90% i taki rodzynek mi strasznie podpasował:)

ocenił(a) film na 6
harris

Nie, nie był mega dlatego bo nie wycęto z niego flakow (swoją drogą jest mega ugrzeczniony względem samego komiksu więc....he he). Film Deadpool buduje swój potencjał głównie na żartach bo fabuła ssie a efekty specjalne też najlepsze nie są. Scen gore jest mało i jakoś mi to nie przeszkadza. Jako PG-13 tez zrobiłby robote bo dodano by sporo żartów z samego ugrzecznienia filmów. Nie oznaczałoby to też braku makabrycznych cen, mogłyby zostać jeednak nie byłoby wn ich krwi. Taka tam mała zmiana.

ocenił(a) film na 10
Gobbek

Dla mnie w części pierwszej było za mało scen gore jak na kategorię R, nie było takich fajnych akcji jak np. w grze, gdzie rzuca granat a jego pies mu go aportuje i przynosi z powrotem, granat wybucha urywa mu rękę i skręca kark, trzeba gonić psa by odzyskać rękę, albo jak wciąga się na własnych flakach do góry bo go urwało do połowy:P Dużo jest takich akcji i moim zdanie z R to trochę niewykorzystany potencjał...

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

Z jednej strony faktycznie, urwana ręka i bohater wciągający się po własnych wnętrznościach to pasuje do Deadpoola. Z drugiej: gore. Widziałeś Ty kiedyś film z takimi scenami puszczany w multipleksach?

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

R jest kategorią przyznawana filmowi ze względu na to jakie sceny tam się znajdują i nie wynika tylko ze scen gore. Tak naprawde wystarczy troche za dużo przekleństw. Nie oznacza to też flmu dla dorosłych. W przypadku tak drastycznych scen o których piszesz film dostałby pewnie kategorie NC-17 a przynajmniej miałby taką szanse co oznaczałoby dośc spory kłopot. NC-17 wygląda zwyczajnie mało "sexy" i R łatwiej jednak sprzedać. Jeszcze nie dla dorosłych ale już doroślej.... Już i tak kategorii R wystrzega się w filmach superbohaterskich (choć ten trend sie nieco odwraca) a ty jeszcze sugerujesz, że mieliby zaryzykować wskoczenie na kategorie powyżej 17 roku życia xD No troche kisne.

ocenił(a) film na 10
Charlie_Pace

"Kisne" to oglądać aliena i predatora w PG 13... A i dzięki za szczegółowe wytłumaczenie wszystkiego, bo nie wiedziałem... Piła też miała ERKĘ i było pełno scen gore, myślę i tak, że w 2 części deadpoola będzie więcej rzeźni.
Poza tym sprecyzuj się, raz piszesz tak, raz tak, i tak pierwsza część miała R, więc co za różnica czy druga też będzie takową kategorię posiadać...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Pełno scen gore xD W Pile... No jednak można gore dokręcić do wyższego poziomu (The Wizard of Gore czy nawet nowy serial American Gods, świerza rzecz, gdzie ręce latają w powietrzu a krew leje sie w ilościach wręcz przesadzonych) i to że takich konkretnych scen gore oczekujesz można było zrozumieć po komentarzu. Jeśli nie o to chodziło to cóż, wybacz musisz precyzować. Większość scen gore w tych mainstreamowych horrorach nie będących stricte przedstawicielami gore to sceny tak czy siak ugrzecznione, nie pokazujące wszystkiego wprost itd. Tak szczerze to można pokazać makabryczne sceny nawet w PG-13 chodzi głównie o to jak się to zrobi.

"Poza tym sprecyzuj się, raz piszesz tak, raz tak, "
Ale czego nie sprecyzowałem bo nie rozumiem? Nic nie pisze "raz tak raz tak" a jesli coś takiego widzisz to zwyczajnie nie rozumiesz co do ciebie pisze.
Pewnie chodzi ci o to, że stwierdziłem " i nie wynika tylko ze scen gore" no i nie ma w tym pisania raz tak raz tak. Nie zalezy TYLKO od scen gore ale one też moga mieć wpływ na kategorie. Właściwie w dużej mierze zależy to od widzimisie Motion Picture Association of America które to nie podaje jakiś bardzo skonkretyzowanych norm, które kwalifikowałyby film do danej kategorii. Jest to więc śliski ale też miejscami grząski grunt

ocenił(a) film na 10
Charlie_Pace

Piszesz tak jak byś chciał wyryhcać jakąś laskę a nie wiesz jak jej to powiedzieć, mniej więcej o to mi chodzi, zawile i czasem niezrozumiale...

Może inaczej, ażeby się za bardzo nie rozwijać, chciałbym żeby 2gi deadpool wyglądał mniej więcej tak(bez przesadnej ilości krwi, choć jak American gods), tylko z lepszymi efektami CGI etc etc.

https://www.youtube.com/watch?v=hRguTQoY1Ak
https://www.youtube.com/watch?v=eSpCWJnnWVI

Ps. Nie widziałem jeszcze filmu gore w pg 13 piszesz jak poplątany, dodając do tego jakąś swoją ideologie i zmyślone wątki, poproszę o sceny gore w pg13 tam gdzie jak ty to mówisz "nie pokazują wszystkiego wprost"

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Napisałem, że większość scen gore (skrót myślowy - chodzi o sceny nazywane przez ludzi gore choć nie do końca realizujące założenie takich scen) są ugrzecznione. Nawet sam Deadpool 1 mega ugrzeczniał wszystko. W końcu w komiksie potrafi nawet bawić się częściami zwłok, używać jelit jako liny itp. Nie wspomniałem, że chodziło mi o sceny gore w filmach Pg 13 ponieważ dalej napisałem
"Tak szczerze to można pokazać makabryczne sceny nawet w PG-13 chodzi głównie o to jak się to zrobi."
I specjalnie użyłem słowa 'makabryczne' a nie 'gore'. Przykładem jest chociażby "Guardians of the Galaxy 2" które momentami, z tego co pamiętam, balansuje na dość cienkiej linie między PG 13 a R a i tak dostało PG 13. Także ten...

Nie, nie pisze zawile, zwyczajnie rozwijam zdania. Wiem, że taką, nieco bardziej rozwiniętą, treść ciężej się czyta i trzeba użyć trochę więcej umiejętności czytania ze zrozumieniem ale nie znaczy to od razu, że po mojej stronie leży problem ;)

Gobbek

Poziom ? poniżej rowu mariańskiego, film dla najgorszych tumanów.

Gobbek

Wyszedłem z kina podjarany w ch..., ale później obejrzałem całość tylko raz, kilka razy podchodziłem do tematu, ale nie dałem rady. A inne produkcje z logo Marvela oglądałem po kilka razy. Ten film jest fajny bo jest zaskakujący i Reynolds jest bardzo zaangażowany w rolę, a aktorem wcale nie jest słabym. Natomiast fabuła, inne postacie, wykonanie (wiadomo nie było kasy), są na średnim poziomie. A mimo wszystko film za pierwszym razem ogląda się świetnie. Potencjał na kolejną część jest ogromny, byle nie ratowali świata.

ocenił(a) film na 10
TomaszO1983

zobaczcie śmieszne zagadki deadpola
wklejcie koncowke na youtube
/watch?v=IniVKAMMvOU

hahah padłem :D

ocenił(a) film na 6
Gobbek

Lepiej być nie może? Ty mnie nie strasz. Mam nadzieje że popracują jednak nad fabułą bo Deadpool może jest dobrą komedią i całkiem niezłą adaptacją ale filmem jest co najwyżej średnim, niestety. Jeśli fabuła będzie tak samo beznadziejna jak w jedynce (po tych scenarzystach nie spodziewam się rewelacji) to będzie to mega zmarnowany potencjał i najprawdopodobniej owiele niższy zarobek niż w przypadku jedynki. Raz można dociągnąć film bez paliwa w postaci odpowiedniej historii ale drugi raz zrobić to dokładnie tak samo....no sporo osób może być zawiedzionych.

ocenił(a) film na 6
Charlie_Pace

Na szczęście pojawiają się nowe wieści, ma powstać serial animowany o Poolu i na niego licze jednak w większym stopniu niźli na kontynuacje filmu. Po pierwsze Deadpool lepiej pasuje do serialu niż do filmu. Jest to konwencja, którą można pokazać na milion sposobów więc naturalnym wyborem jest serial bo w każdym odcinku można podejść do tej postaci nieco inaczej. Już od dłuższego czasu ciągle się zastanawiam dlaczego zdecydowali się na film a nie serial...no ale okej, trzeba było rozpromować postać. Tak czy siak troche żałuje, że seral animowany a nie aktorski ale animacja daje większe możliwości absurdu na co mocno liczę. Po drugie więcej Deadpoola, co może być lepszego niż więcej Deadpoola? Chyba tylko pizza, taco i naleśniki ale to wszystko mżna zawsze podac w zestawie z Deadpoolem :3

ocenił(a) film na 10
Charlie_Pace

zobaczcie śmieszne zagadki deadpola
wklejcie koncowke na youtube
/watch?v=IniVKAMMvOU

hahah padłem :D

użytkownik usunięty
Gobbek

Jexynka w walentynki a dwojka w dzien dziecka D

ocenił(a) film na 10

zobaczcie śmieszne zagadki deadpola
wklejcie koncowke na youtube
/watch?v=IniVKAMMvOU

hahah padłem :D

Gobbek

Teraz pójdą bardziej w stronę fabuły, bo pierwsza część była w sumie o niczym.

ocenił(a) film na 10
0058yrrab

zobaczcie śmieszne zagadki deadpola
wklejcie koncowke na youtube
/watch?v=IniVKAMMvOU

hahah padłem :D

Gobbek

Wyzwaniem? Wleją znowu hektolitry kopulniczo-wydalniczych żartów i już - sukces.

ocenił(a) film na 10
Rockman92

Akurat w tym filmie o to chodzi. Nie czytasz komiksów, to nie wiesz jaki jest Deadpool. Nie lubisz, nie komentuj i nie oglądaj.

WujekChu1ek

"Nie lubisz, nie komentuj i nie oglądaj."


Wiesz, że się kompromitujesz takim zdaniem?. Gdyby tak ludzie robili jak mówisz, to nie istniała by ŻADNA krytyka a każdy film miałby notę 10/10. Weź rusz głową czasem.

ocenił(a) film na 10
Rockman92

Kompromitujesz się ty, oglądając filmy, których z założenia już nie lubisz i przekreślasz a potem szpanujesz, jaki to jesteś fajny.

Ps. Czemu nie skomentowałeś reszty mojego zdania? "Zatkao" kakao.

WujekChu1ek

Hahaha zabawnyś. Jak mogę przed obejrzeniem filmu wiedzieć czy go nie lubię? Pomyśl, pokaż, że masz głowę a nie przedłużenie szyi.
CO mnie miało zatkać? Co mnie to może obchodzić jaki jakiś tam chędożony komiks jest. Widocznie komiks też jest wstrętny i obsceniczny. Dzisiejsi ludzie mają właśnie pociąg do czegoś takiego. Fuj.

ocenił(a) film na 10
Rockman92

Pogrążasz się. Będę mądrzejszy i skończę tą bezsensowną dysputę jako pierwszy.

Ps. Nie rób ze mnie debila, widziałeś część pierwszą, zwiastun, znasz zajawkę filmu o czym on jest hejterze.

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Nie, nie o to chodzi bo tak samo, nie o to chodzi w komiksach. Tak są jednostrzały z Deadpoolem w których nadal chodzi o to samo, serie gagów luźno powiązanych ze sobą fabularnie ale Deadpool od dawna jest czymś więcej. Jest już pełnoprawną postacią Marvela z własnym tłem fabularnym, rozwiniętą osobowością , jest postacią odgrywającą ważną role w różnych historiach, które są czymś więcej niż tylko serią gagów. Także ten, to ty się kompromitujesz.

ocenił(a) film na 10
Rockman92

zobaczcie śmieszne zagadki deadpola
wklejcie koncowke na youtube
/watch?v=IniVKAMMvOU

hahah padłem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones