PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714538}
7,3 59 218
ocen
7,3 10 1 59218
7,5 45
ocen krytyków
The Disaster Artist
powrót do forum filmu The Disaster Artist

Niesamowita okazja

ocenił(a) film na 8

James Franco za rolę Tommy'ego będzie mógł zgarnąć i oskara i złotą malinę.

użytkownik usunięty
Nyxgrim

Gdyby tak się stało, to byłby to chyba pierwszy taki przypadek, kiedy aktor dostaje Oscara i Złotą Malinę za rolę w tym samym filmie :D

Tego typu sytuacje miały już miejsce. Skończyło się jednak na nominacjach. James Coco ("Tylko gdy się śmieje") i Amy Irving ("Yentl") byli za swoje role nominowani zarówno do Oscara jak i Maliny. Natomiast Pia Zadora za debiut w "Motylku" otrzymała zarówno Złoty Glob jak i Malinę jednak to już była grubsza afera bo wyszło na jaw że jej bardzo wpływowy mąż przekupił Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

ocenił(a) film na 8
MikeyS

Zresztą film Yentl wygrał także Oscara za najlepszą muzykę oraz dostał za nią nominację do złotej maliny.

ocenił(a) film na 8

Piosenka Aerosmith I Don't Want To Miss a Thing z filmu Armageddon była nominowana i do oscara i do złotej maliny

Nyxgrim

Ja mam nadzieję, że go docenią nominacją, bo już w zwiastunie widać, że bardzo wczuł się w rolę.

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

ja mam nadzieję, że docenią go wygraną :P

Nyxgrim

Co by było ciekawe bo nawet oryginalny Tommy nie dostał jakiejkolwiek nominacji do Złotej Maliny ;)

Nyxgrim

Franco jest świetny, absolutnie nie ma mowy o żadnej Malinie.

ocenił(a) film na 8
Nyxgrim

oby jednak Oscara, bo zagrał fantastycznie

użytkownik usunięty
Nyxgrim

Franco musi dostać Oscara za tę rolę!

ocenił(a) film na 6

Acha... Tak samo jak DiKarpio za stękanie w Zjawie. Obie role zjawiskowe i niezwykle wymagające. ;-)

użytkownik usunięty
redrooster

Ale rola Franco to coś znacznie więcej niż stękanie DiCaprio w Zjawie :P

ocenił(a) film na 6

Z pewnością. Długo musiał ćwiczyć mówienie bez poruszania górną wargą. Leo musi być przykro, że tyle razy genialnie zagrał, a dostał Oscara za stękanie. Franco miałby podobnie.

użytkownik usunięty
redrooster

Każdy ma swoje zdanie, ale dla mnie to jest jednak najlepsza rola Jamesa zaraz po "Spring Breakers" - szkoda, że go pominęli przy nominacji, bo zasługiwał nawet na wygraną. A Franco raz, że musiał opanować jakoś akcent Tommy'ego, a dwa, że wszystko wyszło mu naturalnie, to się liczy w aktorstwie, plus jeszcze ekspresja jaką pokazał na planie "The Room" - to nazywasz stękaniem? On zagrał zdecydowanie powyżej moich oczekiwań.

użytkownik usunięty
Nyxgrim

No i Franco może zapomnieć o Oscarze.

ocenił(a) film na 10

I to jest skandal

użytkownik usunięty
sobol1237

Molestowanie seksualne jest skandaliczne, zgadzam się.

ocenił(a) film na 10

jakby mu to udowodnili nie uwazasz ze ktos moglby im zaplacic by tak powiedzialy?

użytkownik usunięty
sobol1237

W tym korupcyjnym świecie wszystko jest możliwe...

ocenił(a) film na 7

Tak etykietka "wrog ludu" jest skandaliczna w XXI w.

użytkownik usunięty
nawieczor

No wiemy, wiemy. Wszyscy Twoi idole są nieskazitelnie czyści, a ludzie którzy ich krytykują i oskarżają o deprawacje to zawistne buraki.
Oscary zawsze były polityczne i sytuacje tego typu zdarzają się od dłuższego czasu. Też uważam nieumiejętność oddzielenia czyjegoś życia prywatnego od jego dokonań artystycznych za co najmniej śmieszną, ale Franco swoje za uszami ma i jego fani udający, że nic się nie dzieje i antagonizujący usilnie Akademię oraz oskarżających bawią mnie jeszcze bardziej.

ocenił(a) film na 7

naćpałaś się czegoś? skąd wiesz jacy są moi idole?

sądząc po miniaturce jesteś gimbusem z wykształceniem w zakresie IT czyli fb i tt?

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 8

Oczywiście, dobrze że teraz się zgłosiły z tym molestowaniem, a nie za 20 lat, może więcej hajsu wyciągną.

użytkownik usunięty
maxbeatles

Zdanie, które napisałeś jest jak kariera Franco.
Zaczyna się standardowo, porządnie rozwija i kończy bardzo żałośnie.

nie mogę w to uwierzyc :( nie James, który publicznie wspiera walkę o prawa kobiet.

ocenił(a) film na 7
Nyxgrim

Film kozacki, ten kwik mee too zawsze teraz oznacza czyjs sukces.

ocenił(a) film na 8
Nyxgrim

Niby dlaczego miałby otrzymać malinę?

ocenił(a) film na 9
Nyxgrim

Haha zgadzam się, pierwszy raz spotykam się z takim połączeniem dziwnego stanu emocjonalnego głównego bohatera, który trochę przywodzi na myśl nijakość, ale nią nie jest, gdyż mimo tej maski, którą Tommy posiada mamy świadomość, że w jego wnętrzu aż kotłuje się od różnych emocji. A więc mimo tej maski obojętności i nijakości James Franco stworzył zarazem bardzo charyzmatyczną postać. Kreacja takiego bohatera jest nie lada wyzwaniem. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones