PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714538}
7,3 59 213
ocen
7,3 10 1 59213
7,5 45
ocen krytyków
The Disaster Artist
powrót do forum filmu The Disaster Artist

Scena po napisach

ocenił(a) film na 8

Gdy będziecie na tym filmie, to nie powtórzcie błędu wielu osób, które dziś wyszły z kina od razu wraz z pojawieniem się napisów końcowych. Po nich jest dodatkowa scena, w której pojawia się prawdziwy Tommy Wiseau.

użytkownik usunięty
lew890

Ja zrobiłem ten błąd aaaż dwa razy we Wrocławiu. Wyszedłem zaraz, gdy skończyły się sceny z "The Room" i zaczęło grać "Rhytm of the Night", a potem zastanawiałem się, w którym miejscu był Tommy w tym filmie, Grega udało mi się wychwycić. W Katowicach nie popełnię tego błędu trzeci raz :D

ocenił(a) film na 8

Mam tylko nadzieję, że nie idziesz kolejny raz na ten film wyłącznie dla tej wisienki na torcie ;)

użytkownik usunięty
lew890

Idę kolejny raz na niego głównie dlatego, że go kocham. James Franco jest tutaj idealny. Dave nie jest idealny, bo nie był Gregiem w 100%, tak jak James był Tommym w 100%, ale strasznie mi się podoba jego występ, jest energiczny i godny zapamiętania, w doskonały sposób ukazuje swoje emocje, ale brakowało mi właśnie tego, że jakoś mało w nim Grega jest, bo ani wyglądem ani tym bardziej głosem go nie przypomina. A ta wisienka na torcie w postaci prawdziwego Tommy'ego po napisach jest tylko dodatkiem, bo to jest film, którego nie chce się obejrzeć jeden raz i na tym koniec. Zdecydowanie nie ma dużo filmów, które chciałbym obejrzeć więcej niż 2 razy, a ten taki jest, po prostu czuję niedosyt po dwóch seansach i bardzo trzymam kciuki za Franco, aby dostał Oscara :D Do tego, bardzo jestem utożsamiony z bohaterami, niejedna osoba dostrzeże w sobie cząstkę zarówno Tommy'ego, jak i Grega ;)

ocenił(a) film na 8

Zgodzę się z tym wszystkim, faktycznie James tak wysoko zawiesił aktorską poprzeczkę, że jego brat nie miał nawet jak do niej doskoczyć. Mimo to nie przeszkadzał mi brak fizycznego podobieństwa do Grega, pewnie dlatego, że sam Sestero nie jest tak ikoniczną figurą jak Tommy Wiseau.
Ja teraz właśnie jestem po swoim festiwalowym seansie i też zaczynam już za klimatem tego filmu. Był piękną pochwałą przyjaźni i determinacji, zdolności obracania klęsk w sukces. No i tak po ludzku cieszę się, że jakoś zrekompensował porażki Wiseau, to tak ujmujący człowiek, że siłą rzeczy się mu kibicuje. Bardzo krzepiący film, po wyjściu z kina niemal na każdej twarzy widziałem uśmiech :)

Co tam było w tej scenie?

użytkownik usunięty
Metropholis

Prawdziwy Tommy spotyka Tommy'ego odgtywanego przez Franco :D

użytkownik usunięty

odgrywanego*

Haha to musiało być godne zobaczenia xD Szkoda, że wyszłam.

ocenił(a) film na 8
Metropholis

SPOILER

I jest nawiązanie do słynnego "oh, hi Mark!", tyle że tym razem Tommy (prawdziwy) zwraca się do jakiejś Betty ;)

ocenił(a) film na 7

Kurcze ja dopiero po chwili zorientowałem się że to prawdziwy Tommy. Dziwnych przyjaciół ma ten Greg hehe
No a gdzie był prawdziwy Greg bo nie wychwyciłem ? :/

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Scena tego castingu, w trakcie którego kobieta pyta Tommy'ego skąd pochodzi i żeby próbował wymówić swoją kwestię bez akcentu.

Przecież to nie on. To jakiś inny koleś.

W sumie sam już nie wiem. Wszędzie piszą, że Greg gra tego faceta od castingu, ale wg mnie ten facet wydaje się młodszy od Grega.

ocenił(a) film na 10
adlerxx

Greg zagrał faceta w firmie managerskiej i zatrudniał Grega :)

axelmat

Greg jest wymieniany w obsadzie, bo jest w oryginalnych scenach z The Room na końcu.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

Greg zagrał faceta w firmie managerskiej i zatrudniał Grega :)
facet od kastingu? no w sumie od kastingu :)

użytkownik usunięty

Dla tej sceny warto poczekać :D

lew890

Jak obejrzałeś ten film skoro nie było jeszcze polskiej premiery?

użytkownik usunięty
scarface_1603

Od 26 października do 8 grudnia było już parę pokazów przedpremierowych, geniuszu :)
Na American Film Festiwal we Wrocławiu (26-27 październik), w Łodzi (2 grudnia), Katowicach (7 grudnia) oraz Warszawie (8 grudnia).

Sorry za moje niedopatrzenie i dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
scarface_1603

Obejrzałem go w Łodzi na Cinergii.

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie, czy sa jakies tego typu festiwale w Warszawie w styczniu?

użytkownik usunięty
Parnassus

Nic nie wiem na ten temat, ale chyba nie.

Parnassus

Kinoteka robi pokazy przedpremierowe

ocenił(a) film na 7
Parnassus

jest w internecie z polskimi napisami od paru dni

Parnassus

Jest przedpremiera w atlanticu w sobotę:)

ocenił(a) film na 8
lew890

Przepraszam bo chyba coś przegapiłem - w którym momencie pojawia się prawdziwy Tommy jako Henry? Czy to po napisach jakaś scena jest?

ocenił(a) film na 8
użytkownik usunięty
lew890

Dzięki, w tym wypadku do głowy by mi nie przyszło czekać aż napisy się skończą! Ale warto było.

ocenił(a) film na 8
lew890

no i oczywiście zrobiłem ten błąd...

użytkownik usunięty
lew890

jaki problem wpisać w wyszukiwarce disaster artist last scene?

ocenił(a) film na 8

Taki, że niektórzy ludzie nie rozwinęli jeszcze zdolności logicznego myślenia.

ocenił(a) film na 9
lew890

Dzięki za info.

ocenił(a) film na 8
lew890

Fucq, właśnie wróciłem do domu z kina. Nienawidzę tej praktyki dodawania scen po napisach >:(

użytkownik usunięty
moooras

Jak możecie wychodzić przed napisami końcowymi?

użytkownik usunięty

A gdzie on napisał, że wyszedł przed napisami końcowymi? Ludzie są już przyzwyczajeni do wychodzenia z sali kinowej, gdy zaczynają się napisy.

ocenił(a) film na 8

Wyszedłem gdy napisy dopiero się zaczęły. Tu jest mowa o scenach PO napisach, a nie PRZED. Jeśli chodzi o sceny z The Room nakręcone na nowo i zestawione ze starymi, to je widziałem.

użytkownik usunięty
moooras

A, przepraszam za przejęzyczenie. Powinienem był napisać: "po napisach". Ale i tak: jak możecie wychodzić po napisach końcowych?

ocenił(a) film na 8

Nie każdy ma czas i ochotę siedzieć i patrzeć na przelatujące przez kilka minut napisy.

ocenił(a) film na 10

No to kiedy mam w koncu wg Ciebie wyjsc z kina? przed filmem? no bo skoro nie po napisach koncowych i nie przed napisami koncowymi... :)

użytkownik usunięty
axelmat

Po napisach końcowych. ;)

ocenił(a) film na 10

Czyli tak jak należy ;D

ocenił(a) film na 10
lew890

Zawsze prawie do końca oglądam napisy końcowe, co w różnych kinach typu Cinema City nie jest łatwe, bo ciężko coś zobaczyć poprzez wstających przede mną i dziwnie,kiedy obsługa czeka na jak najszybsze wyjście, ale ponieważ dziś był OKF , na sali byłam jedna jedyna, dotrwałam do końca i dobrze;-) !!

ocenił(a) film na 8
zosia samosia

Miałem tak z ostatnim Kongiem, gdzie do samego końca zostałem tylko ja i przyjaciółka. Gdy była scena po napisach czuliśmy przeogromną satysfakcję ;)

ocenił(a) film na 9
lew890

Ja miałem odwrotnie przy "Niezniszczalnych 3". Poszedłem z kumplami i mimo że wszyscy wychodzili namawiałem ich by zostać do końca bo a nuż coś będzie. Oczywiście nie było nic, a kumple przez kolejny tydzień mi to wypominali. :)

ocenił(a) film na 1
lew890

Ludzie zrobili błąd że nie wyszli z kina po 5 minutach

ocenił(a) film na 7
quriozum

I musieli przez cały seans wąchać twoje smrody

ocenił(a) film na 1
ADR1991

wypowiedz na poziomie rocznika 91

ocenił(a) film na 9
lew890

Nauczony doświadczeniem innych teraz przed każdym seansem (choćby w trakcie reklam) sprawdzam w necie, czy film zawiera scenę po napisach, czy nie. Ze swojej strony polecam stronkę - http://aftercredits.com/ - rozróżnia sceny w trakcie napisów od tych po napisach, pokazuje ocenę czy scenka jest warta czekania, a spoilery są zasłonięte.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones