Disaster Artist (2017)

The Disaster Artist

1 godz. 43 min.
  • Gdy będziecie na tym filmie, to nie powtórzcie błędu wielu osób, które dziś wyszły z kina od razu wraz z pojawieniem się napisów końcowych. Po nich jest dodatkowa scena, w której pojawia się prawdziwy Tommy Wiseau.

75
    29odpowiedzi
    ost.
    • witcher113
      witcher113

Ja zrobiłem ten błąd aaaż dwa razy we Wrocławiu. Wyszedłem zaraz, gdy skończyły się sceny z "The Room" i zaczęło grać "Rhytm of the Night", a potem zastanawiałem się, w którym miejscu był Tommy w tym filmie, Grega udało mi się wychwycić. W Katowicach nie popełnię tego błędu trzeci raz :D

• lew890
        lew890

Mam tylko nadzieję, że nie idziesz kolejny raz na ten film wyłącznie dla tej wisienki na torcie ;)

• witcher113
          witcher113

Idę kolejny raz na niego głównie dlatego, że go kocham. James Franco jest tutaj idealny. Dave nie jest idealny, bo nie był Gregiem w 100%, tak jak James był Tommym w 100%, ale strasznie mi się podoba jego występ, jest energiczny i godny zapamiętania, w doskonały sposób ukazuje swoje emocje, ale brakowało mi właśnie tego, że jakoś mało w nim Grega jest, bo ani wyglądem ani tym bardziej głosem go nie przypomina. A ta wisienka na torcie w postaci prawdziwego Tommy'ego po napisach jest tylko dodatkiem, bo to jest film, którego nie chce się obejrzeć jeden raz i na tym koniec. Zdecydowanie nie ma dużo filmów, które chciałbym obejrzeć więcej niż 2 razy, a ten taki jest, po prostu czuję niedosyt po dwóch seansach i bardzo trzymam kciuki za Franco, aby dostał Oscara :D Do tego, bardzo jestem utożsamiony z bohaterami, niejedna osoba dostrzeże w sobie cząstkę zarówno Tommy'ego, jak i Grega ;)

• lew890
            lew890

Zgodzę się z tym wszystkim, faktycznie James tak wysoko zawiesił aktorską poprzeczkę, że jego brat nie miał nawet jak do niej doskoczyć. Mimo to nie przeszkadzał mi brak fizycznego podobieństwa do Grega, pewnie dlatego, że sam Sestero nie jest tak ikoniczną figurą jak Tommy Wiseau.
            Ja teraz właśnie jestem po swoim festiwalowym seansie i też zaczynam już za klimatem tego filmu. Był piękną pochwałą przyjaźni i determinacji, zdolności obracania klęsk w sukces. No i tak po ludzku cieszę się, że jakoś zrekompensował porażki Wiseau, to tak ujmujący człowiek, że siłą rzeczy się mu kibicuje. Bardzo krzepiący film, po wyjściu z kina niemal na każdej twarzy widziałem uśmiech :)

• Metropholis
            Metropholis

Co tam było w tej scenie?

• witcher113
            witcher113

Prawdziwy Tommy spotyka Tommy'ego odgtywanego przez Franco :D

• witcher113
            witcher113

odgrywanego*

• Metropholis
            Metropholis

Haha to musiało być godne zobaczenia xD Szkoda, że wyszłam.

• lew890
            lew890

SPOILER

I jest nawiązanie do słynnego "oh, hi Mark!", tyle że tym razem Tommy (prawdziwy) zwraca się do jakiejś Betty ;)

• Lukasz_Broda
            Lukasz_Broda

Kurcze ja dopiero po chwili zorientowałem się że to prawdziwy Tommy. Dziwnych przyjaciół ma ten Greg hehe
            No a gdzie był prawdziwy Greg bo nie wychwyciłem ? :/

• witcher113
            witcher113

Scena tego castingu, w trakcie którego kobieta pyta Tommy'ego skąd pochodzi i żeby próbował wymówić swoją kwestię bez akcentu.

• scarface_1603
      scarface_1603

Jak obejrzałeś ten film skoro nie było jeszcze polskiej premiery?

• witcher113
        witcher113

Od 26 października do 8 grudnia było już parę pokazów przedpremierowych, geniuszu :)
        Na American Film Festiwal we Wrocławiu (26-27 październik), w Łodzi (2 grudnia), Katowicach (7 grudnia) oraz Warszawie (8 grudnia).

• scarface_1603
          scarface_1603

Sorry za moje niedopatrzenie i dzięki za odpowiedź.

• lew890
            lew890

Obejrzałem go w Łodzi na Cinergii.

• Parnassus
          Parnassus

Mam pytanie, czy sa jakies tego typu festiwale w Warszawie w styczniu?

• witcher113
            witcher113

Nic nie wiem na ten temat, ale chyba nie.

• NikKlik
            NikKlik

Kinoteka robi pokazy przedpremierowe

• miko1980
            miko1980

jest w internecie z polskimi napisami od paru dni

• goszkkka
            goszkkka

Jest przedpremiera w atlanticu w sobotę:)

• mar_cinek2
      mar_cinek2

Przepraszam bo chyba coś przegapiłem - w którym momencie pojawia się prawdziwy Tommy jako Henry? Czy to po napisach jakaś scena jest?

• lew890
        lew890

Tak

• malachitee
      malachitee

Dzięki, w tym wypadku do głowy by mi nie przyszło czekać aż napisy się skończą! Ale warto było.

• sergiopergio
      sergiopergio

no i oczywiście zrobiłem ten błąd...

• Lam_noob
      Lam_noob

jaki problem wpisać w wyszukiwarce disaster artist last scene?

• nemesister
      nemesister

Dzięki za info.

• moooras
      moooras

Fucq, właśnie wróciłem do domu z kina. Nienawidzę tej praktyki dodawania scen po napisach >:(

• Farabundo
        Farabundo

Jak możecie wychodzić przed napisami końcowymi?

• witcher113
          witcher113

A gdzie on napisał, że wyszedł przed napisami końcowymi? Ludzie są już przyzwyczajeni do wychodzenia z sali kinowej, gdy zaczynają się napisy.