Disaster Artist (2017)

The Disaster Artist

1 godz. 43 min.

Recenzje redakcji Filmwebu (1)

 • AdamKrukkk

  Buntownik bez polotu

  autor: Adam Kruk

  "The Disaster Artist" proporcje wyważone są po aptekarsku. Krytyka Hollywoodu zrównoważona jest wiarą w jego zdolność odsiewania ziarna od plew, a przejęciu losem bohaterów, którzy – choć naszkicowani kilkoma kreskami – pozostają wiarygodni, towarzyszy życzliwy chichot z ich przywar. I to właśnie komizm jest największą siłą filmu, który swoje spełnienie osiąga w świetnej scenie premiery "The Room".

  zdaniem społeczności pomocna w: 77%

Recenzje użytkowników Filmweb (4)

 • porker1987

  What a story, James!

  autor: porker1987 zaufany recenzent

  "Disaster Artist" to jednak nie tylko zbiór gagów z planu zdjęciowego, mający na celu wyłącznie śmieszkowanie z obłąkanego twórcy i jego projektu. Jest również w pewien sposób autotematyczny. Opowiada przecież historię trudu jaki stoi przed aktorem-reżyserem, o kulisach tworzenia filmu czy nieubłaganych regułach rządzących w Hollywood.

  zdaniem społeczności pomocna w: 92%
 • DziurawaMarysia

  Ed Wood XXI wieku

  autor: DziurawaMarysia zaufany recenzent

  Tommy Wiseau to dziś postać kultowa. Autor obrazu, który jest nazywany "Obywatelem Kane’em" złych filmów albo "Pulp Fiction" po udarze. Prawda jest taka, że "The Room" to prawdziwe kulturowe zjawisko. Nie inaczej jest z postacią reżysera, ...

  zdaniem społeczności pomocna w: 87%
 • pestowsky

  Obywatel Tommy

  autor: pestowsky

  Jestem zachwycony "The Disaster Artist", jestem pod wrażeniem braci Franco, jestem zaskoczony strukturą i podjęciem materiału źródłowego i ogólnie to jestem wieloma rzeczami, ale wszystko po kolei. Przede wszystkim rzecz najważniejsza i pytanie, które wiele osób sobie zadaje: czy ten film będzie miał jakikolwiek sens dla osoby, która nie jest zaznajomiona z kultem "The Room"?

  zdaniem społeczności pomocna w: 83%
 • kulak4

  Zróbmy sobie film

  autor: kulak4 zaufany recenzent

  Twórcom "Disaster Artist" udało się tchnąć w film tyle energii oraz świetnie wyważonych elementów dramatu i komedii, że efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania nawet najzacieklejszych przeciwników pozornie cudacznego pomysłu (...). Skrupulatne odtworzenie scen z oryginalnego "The Room" wraz z komentarzem odautorskim zdradzającym kulisy prac na planie stanowi główne źródło komizmu, który idealnie współgra z warstwą obyczajową produkcji (...). Opowieść o duecie ścigającym marzenia pewnikiem uskrzydli każdego widza mającego zapędy artystyczne, bowiem "chcieć to móc" (...).