PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 340
ocen
8,3 10 1 498340
8,0 50
ocen krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Ja wiem, że jak za filmem stoi Znany Reżyser, to od niektórych musi dostać te 10/10 bo inaczej nie
wypada. Ja wiem, że jak są Czarne Charaktery to musi dostać 10/10, bo inaczej będzie rasizm i
nietolerancja.

Ale tak serio, co w tym filmie zasługuje na naprawdę dobrą średnią?

Muzyka, gra? Normalne, nic szczególnego.

Klimat? Zerowy, w porównaniu z filmami Sergio Leone "Django" jest definicją drewna.

Atmosfera charakterystyczna dla Znanego Reżysera, jak w Pulp Fiction? No way, to wyglądało na
ciągnięte na siłę.

Może chociaż akcja jak w Kill Billu? Zero, null.

Refleksje? Po czym? W filmie nie było żadnej głębokiej myśli, po takim "Łowcy Androidów" można
godzinami prowadzić rozmowy o tym, czym jest człowiek, po Czasie Apokalipsy - czym jest
człowieczeństwo, są filmy zmuszające wręcz do spojrzenia na świat z innej perspektywy, perspektywy
której nam na co dzień brakuje. A co było w Django? Pif-paf.

Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem. Zacząłem się poważnie zastanawiać, czy gdyby Znany Reżyser
nakręcił film pod pseudonimem, zaś tematyka nie wymuszała pozytywnych ocen w imię politycznej
poprawności - czy średnia przekroczyłaby 6.0

ocenił(a) film na 9
tomakin

Zasada jest prosta, albo lubisz kino Tarantino albo nie.

e4glee

Mam prostszą - oceniam film, a nie nazwisko w czołówce :D

ocenił(a) film na 8
tomakin

Dałem 10 bo to film genialny, a nie bo zrobił Tarantino.

ocenił(a) film na 3
Lukasz_Broda

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Znam i oglądałem większość jego westernów w tym wspomniany przez ciebie tytuł.

Lukasz_Broda

Brawo Lukasz , wytlumaczyles wszystko w jednym zdaniu

ocenił(a) film na 10
tomakin

tylko oceniając film musisz zwrócić uwagę kto go nakręcił :3 bo każdy ma swój styl!!!!!!

ocenił(a) film na 9
zuberpro

Ja wole akurat Bękarty,

ocenił(a) film na 10
nono_doktor

scena w tawernie to jest sztos

ocenił(a) film na 9
zuberpro

Wiadomo, moja ulubiona! Pozdro!

ocenił(a) film na 3
tomakin

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

ocenił(a) film na 3
ciastek14

Widać, ze masz 14 lat jak nick. ;)

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

ocenił(a) film na 3

Jedyne co potrafisz to kopiować post? Pierwsza czy druga klasa podstawówki?

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Uczę się kopiować od mistrza, żebyś nie czuł się samotny. Już do trzech osób wysłałeś ten oklepany tekst.
No to do której klasy uczęszczasz?

ocenił(a) film na 3

Pytasz do której klasy uczęszczam jako nauczyciel? Mam nadzieję, że przypiszą mnie do twojej i wystawię same pały do dzienniczka.

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Naprawdę nie musiałeś się chwalić, że stawiasz swoim uczniom pały za nieznajomość filmów Sergio Leone, bo nie potrafisz poprowadzić normalnie lekcji matematyki i wylewasz frustrację na innych. Takiego nauczyciela przeniosą co najwyżej na bruk. Pozostaje mi życzyć szerokiej drogi.

ar23s chyba najlepszy komentarz jaki widziałem od kąd jestem na filmwebie

użytkownik usunięty
Cwel1

Cieszę się. Swoją drogą, twój nick nieco odstrasza...

ocenił(a) film na 9
tomakin

Ty o dobrym kinie wiesz tyle co świnia o lataniu

ocenił(a) film na 9
e4glee

Ma e4glee racje, bo niektóre filmy ma Quentin super, a niektóre średnie

ocenił(a) film na 5
e4glee

Ja lubie Tarantino, ale Django mniie się nie podobał. Za to Nienawistna Ósemka już bardzo

ocenił(a) film na 5
e4glee

Nie ma żadnych zasad odnośnie tego, czy się kogoś lubi czy nie. Lubię Tarantino, ale dostrzegam słabości w jego twórczości. Django jest jedną wielką słabością. Każdemu zdarza się wydać coś gorszego, nieważne czy to poeta, muzyk czy reżyser.

Sickman185

Mi się trochę dłużył a lubię filmy Tarantino. ale za to Waltz jak zwykle zagrał GENIALNIE :)

e4glee

Zasada jest prosta, Bękarty to był ostatni dobry film Tarantino.

ocenił(a) film na 3
ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Masz rację, można mówić co się chce o filmach Sergio Leone, ale prawda jest taka, że są fenomenalne. Stawiają przed widzem pytania, bez jednoznacznej odpowiedzi, a jednym z tych pytań jest: "Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. Obejrzyj sobie "Dobry, Zły i Brzydki"

ocenił(a) film na 3
Pallantides

chyba jednak Pulp Fiction.

ocenił(a) film na 9
parszywykutafon

Hah napisał gość który w ulubionych ma władcę pierścionka, tandetę dla dzieci

ocenił(a) film na 3
e4glee

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

Alex_Tyler

Znasz w ogóle filmy Sergio leone? Wątpię. Obejrzyj sobie... ¯\_(ツ)_/¯

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

ocenił(a) film na 3
ciastek14

Znasz w ogóle filmy Sergio Leone? Wątpię. A tracisz dużo. obejrzyj sobie "Dobry, zły i brzydki".

ocenił(a) film na 7
tomakin

Dla mnie też przesada ocena tego filmu. Gra aktorska, DiCaprio, Waltz, Jackson zagrali ok a Foxx słabo. Muzyka była w porządku. A najbardziej mnie rozwaliło jak Foxx zaczął wszystkich rozwalać jednym strzałem-chyba z 20 trupów zaliczył, cholera tyle to nawet wszystkie modele Terminatorów nie pyknęły. A przesada to były latające flaki i nierealistyczne rozpryski krwi

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Nie oglądałeś żadnego innego filmu Tarantino??? Latające flaki, mnóstwo krwi to jego wizytówka. A, no i jeszcze do tego dochodzą genialne dialogi ;)

ocenił(a) film na 7
niedobitek_1

Oglądałem ale w Django beznadziejnie to wygląda i nierealistycznie. W np. Wściekłych psach to miało sens ta krew ale tutaj jeden strzał w głowe i głowa pęka na kawałki, strzał w brzuch i flaki w powietrzu, rozprysk krwi natychmiastowy,
Wolę stare Westerny gdzie strzały są realistycznie wykonane. Kompletnie nie rozumiem szału nad tym filmem, mimo że Tarantino to dobry reżyser, to ludzie nie powinni go wznosić tak wysoko za samo nazwisko, film okej ale to nie jest geniusz ze strony Quentina

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Myślisz, że po strzale w głowę zostaje mała dziurka? Wręcz przeciwnie... Kula potrafi rozwalić właśnie połowę głowy. Tak samo ze strzałem w klatkę piersiowa. Krew tryska niekiedy nawet na 2m. Może masz zakrzywiony pogląd właśnie po tych starych westernach (chociaż w dzisiejszych filmach postarzał w klatkę, też potrafi ledwo zabarwic koszulkę :p) ale poszukaj na necie, są filmiki z prawdziwymi postrzałami. Nie wyglądają jak na większości filmów.

Blanco1988

Wejdz sobie na sadola i pooglądaj na hardzie jak wyglądają rany postrzałowe, a nie tu pouczasz innych. Z bliskiego dystansu na kawałki to możesz głowę dwururką rozwalić a taka strzelba nawet nie da rady a co dopiero zwykły rewolwer, pistolet czy karabin -> patrz przykładowo masakra Katyńska. pozdro

ocenił(a) film na 8
Blanco1988

W sprawie strzelania: buahaha! Idź kolego na strzelnicę i zrewidują twoje poglądy. Btw. osobiście strzelam.

ocenił(a) film na 9
niedobitek_1

Czasami te filmy są przegadane, a czasem jest niezła akcja z dialogami, które nie przeszkadzają

ocenił(a) film na 8
niedobitek_1

W jego filmach podstawa to specyficzny czarny humor z tego słynie bo hektolitry krwi są teraz w wielu filmach żadna nowość

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

KUMASZ FILMY TAR CHYBA NIE

ocenił(a) film na 9
tomakin

Gra aktorska Waltza, DiCaprio, oraz Samuela L. Jacksona jest genialna. Foxa, że tak powiem znośna.
Świetne dialogi i scenariusz Tarantino.
Pokazanie niewolnictwa w mocny sposób. Duża dawka czarnego humoru, który świetnie z tą powagą niewolnictwa kontrastuje.
Typowy dla Tarantino rozlew krwi. Muzyka nie rewelacyjna, ale fajnie klimatyczna.

Dla mnie, jako że jestem wielkim fanem Tarantino, film jest świetny. Nie oceniam filmu po nazwisku. Po prostu jest to Tarantino w nowym kilmacie, w nowych czasach i wykonuje swoją robotę. Tworzy arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
niedobitek_1

mi się film strasznie podobał i oprócz tego co napisał niedobitek 1 mogę dodać tylko że od małego kocham westerny a dawno żadnego nie widziałem, pamiętam jak byłem mały i np chorowałem to zawsze leciał serial doktor quinn i ogólnie wieczorami dużo westernów leciało. tego filmu dziecku bym nie puścił ale jako western dla dorosłych - idealny. może wszystkich filmów od tarantino nie widziałem ale te które tak to były naprawdę na wysokim poziome. i nie chodzi tu tylko o nazwisko - jednym się te filmy podobają innym nie - mi bardzo. to trzeba lubić, inaczej nie ma sensu oglądać.

niedobitek_1

Waltz w Bękartach miażdżył Waltza w Django, DiCaprio faktycznie świetny, Samuel L. Jackson po prostu na swoim poziomie. Humor był lepszy w poprzednich filmach. Muzyka również najsłabsza spośród jego filmów.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Taaak!!!! Waltz w Bękartach był oryginalny, a tu już było tylko powielanie

tomakin

Popieram, tomakin. ;) Nie mniej... obsada MIMO WSZYSTKO wykonała kawał dobrej roboty :)

ocenił(a) film na 10
tomakin

A mnie film się podobał. Pomimo, przesadnego bryzgania krwią i flakami (często zastanawiam się, czy Tarantino nie spełniałby się lepiej jako rzeźnik), film jest bardzo moralny. Tarantino dokopał złu za wszystkich czarnych, wyżył się na panach. Dopracowane, oryginalne ujęcia, dobre dialogi i czarny humor - to dobre cechy tego reżysera. Dziwi mnie nieco, że Tarantino popełnia tyle drobnych błędów, które zostały trafnie wypunktowane na stronie Filmwebu, nie tylko przy tym, ale także przy innych jego filmach. Oryginalność i precyzja ujęć sugeruje zaszufladkować go do szczególarzy, a jednak tak nie jest.

ocenił(a) film na 9
tomakin

Dla dialogów, gry DiCaprio, Samuela L. Jacksona i Waltza, to mógłby być to nawet film nakręcony przez (tutaj wstaw reżysera, który Ci nie pasuje (no chyba, że to Tarantino)). Muzyka też super, dialogi też super, akcja też super. A zwłaszcza "D jest nieme" po strzale w kolano ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones