PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609966}

Do utraty sił

Southpaw
7,6 155 127
ocen
7,6 10 1 155127
5,4 19
ocen krytyków
Do utraty sił
powrót do forum filmu Do utraty sił

Do Oscara. Dla Jake'a. Jak nic. Tyle w temacie :)

ocenił(a) film na 4
mdzi_1515

Wątpię, ale kto wie, wiemy kto na pewno nie dostanie oscara.

ocenił(a) film na 9
pawel059

Tzn w sumie ciężko przewidzieć kto dostanie a kto nie dostanie oscara bo do lutego pewnie zobaczymy jeszcze jakieś fascynujące role, ale myślę, że jak Jake w tamtym roku był o krok od nominacji to tym razem w końcu ją dostanie :)

ocenił(a) film na 4
mdzi_1515

To, że wiemy kto nie dostanie to miałem tak w domyśle na myśli Dicaprio.

ocenił(a) film na 9
pawel059

No jak go nominują to pewnie nie dostanie :P

ocenił(a) film na 4
mdzi_1515

Ja mam takie odczucie, że Jake przesadził trochę z tym odgrywaniem tej postaci.

ocenił(a) film na 9
pawel059

Dla mnie wszystko było na miejscu i bez przerysowań, ale w porządku, każdy mógł to odczuć inaczej ;)

ocenił(a) film na 4
mdzi_1515

Bez przerysowań?!!! A widziałaś kiedyś prawdziwą walkę bokserską???

ocenił(a) film na 9
YoungBaldwin

A co ty tak krzyczysz? Wez mi wytlumacz spokojnie jakie masz zdanie na ten temat i tyle :)

ocenił(a) film na 10
YoungBaldwin

zacznijmy od tego kolego że nie tylko on ale i jego rywale walczyli dość sztucznie jak Rocky Balboa więc nie krytykuj tej roli jedynie co było sztuczne to walki końcowa i te na początku filmu natomiast cała reszta roli jak i trening w salce było na normalnym poziomie boksera tyle ode mnie :)

ocenił(a) film na 6
pawel059

Dokładnie i na pewno nie jest to rola oscarowa to juz bardziej za Wolnego strzelca.

ocenił(a) film na 4
aronn

Mam podobne zdanie.

ocenił(a) film na 9
pawel059

Dla mnie jest ;)

ocenił(a) film na 5
pawel059

całkowicie się z wami zgadzam, przeczuwałam że ten film będzie rewelacyjny i niestety się zawiodłam, ani Jake (ktorego uwielbiam!) ani cała reszta mnie nie zachwyciła...

ocenił(a) film na 4
hiss

Jak oglądałem zwiastun to wszystko dobrze wyglądało, tylko jak się odzywali to jakoś to słabo wyglądało, ale sądziłem, że tylko mi się coś wydaje, jednak nie.

ocenił(a) film na 6
hiss

Z prostej przyczyny ten rezyser jest po prostu mierny i tu leży wina...

ocenił(a) film na 9
hiss

słaby jesteś i tyle.. nigdy nie byłeś na ringu czy boisku.. więc przestań pierdzielić

ocenił(a) film na 6
mdzi_1515

I co? Di Caprio dostał Oscara.

ocenił(a) film na 10
mdzi_1515

Jego rola w 'Nightcrawler' była dla mnie kreacją oscarową. Skończyło się na braku nominacji, co było dla mnie rozczarowaniem. Ciężko uwierzyć, że teraz zostanie doceniony. Jake w większości filmów gra ciekawe postacie, podziwiam jego ambicję. A Oscary niestety już dawno straciły na swojej wartości.

ocenił(a) film na 7
mdzi_1515

Bale swoja kreacją w Fighterze zjadł go na śniadanie aczkolwiek Jake również pokazał się z jak najlepszej strony

ocenił(a) film na 9
mdzi_1515

Nie dostał Oscara za "Wolnego strzelca", więc za Southpaw tym bardziej nie dostanie, mimo że film świetnie wypada na tle innych obrazów o tej tematyce. Jake był wyśmienity w oby filmach, stworzył naprawdę wspaniałe kreacje, ale mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach trzeba epatować pretensjonalną kontrowersyjnością, żeby coś osiągnąć w świecie filmu (i nie tylko). Gdyby jego postać była gejem, transseksualistą czy kimś innym LGBT miałby większe szanse na Oscara zapewne. Podkreślam, że swoją wypowiedzią nie mam na celu nikogo dyskryminować czy urazić, ale niestety stwierdzam przykre fakty - świat "idzie do przodu", staje się "bardziej otwarty" a jednocześnie paradoksalnie staje się coraz bardziej ograniczony.

ocenił(a) film na 9
monika1939

No i tez temat ktory jest ostatnio czesto poruszany ze trzeba tez sie poswiecic i zmieniac fizycznie czyli wychudzic lub duzo przytyc zeby zostac dostrzezonym, zobaczymy, trzeba poczekac do ogloszenia nominacji, ktore juz albo dopiero... pewnie gdzies w styczniu :P

ocenił(a) film na 6
mdzi_1515

nie zgodze sie ze stwerdzeniem ze trzeba zmienic swoj wyglad fizyczny zeby zagrac dobra role, do tego wystarczy byc dobrym aktorem albo miec przeblysk geniuszu jak np. Carell w Foxcatcherze, Hardy w Bronsonie albo Seymour Hoffman w wiekszosci swoich filmow :). Oscary to teraz tylko i wylacznie medialny show tak jak kazda inna gala rozdania nagrod, wyniki nie wiele znacza, a poprawnosc polityczna zatacza coraz szersze kregi w kazdej dziedzinie zycia wiec chyba nie ma wiekszego sensu przejmowac sie wynikami

ocenił(a) film na 9
plone

Jeśli chodzi o zmianę wyglądu to zgadzam się tutaj z Plone. Zauważymy, że Jake bardzo schudł do "Wolnego strzelca", a później w "Southpaw" wygląda już w porządku, więc przeszedł sporą metamorfozę i nie ma to żadnego znaczenia.

ocenił(a) film na 9
monika1939

Nie twierdziłabym, że nie ma to żadnego znaczenia bo znaczenie zawsze jakieś ma, niekoniecznie dotyczy wszystkich nagradzanych do tej pory kreacji, ale jej pewną część na pewno - Jared Leto, Charlize Theron, Mattew McConaughey , czy nominowane Glen Close, Rooney Mara.

ocenił(a) film na 6
mdzi_1515

Moim zdaniem zagral ponizej swojego poziomu i nie nalezy mu sie nominacja, momentami byl przesrysowany a w innych miejscach niewysraczajaco zaangazowany. Poza tym nie uwazam go za wybitnego aktora, lubie go bo jest charakterystyczny, ale nie widzialem jeszcze zadnej jego roli, ktora by mnie zachwycil

mdzi_1515

Jake zagrał dobrze ale nie wybitnie. Natomiast F. Whitaker wg mnie oscar za rolę drugoplanową.

ocenił(a) film na 6
Sigh

Whitaker zagral typowego Whitakera ;)

ocenił(a) film na 6
plone

Whitaker zawsze gra Whitakera ;)

ocenił(a) film na 9
aronn

Albo policjanta ;)

ocenił(a) film na 8
aronn

Bo Whitaker jest najlepszy w graniu Whitakera ;)

ocenił(a) film na 9
mdzi_1515

Oscar musi być !

mdzi_1515

nominacja do oscara? :D haha

ocenił(a) film na 9
brennt

No dokładnie haha :D

ocenił(a) film na 9
mdzi_1515

Należy mu się

mdzi_1515

Lubię Gyllenhaala, ale był przeciętny w roli boksera.

mdzi_1515

Moim zdaniem to nie jest rola na Oscara, nawet nie na nominację. Docenić trzeba przygotowania do roli, muskulaturę, trening bokserski, ale cała reszta wypadła średnio. Początek to popis Rachel McAdams- świetna rola żony, która stara się utrzymać w ryzach charakter męża. Nienawidzi boksu, ale wie, że to trzyma w całości ich rodzinę. W tym czasie Jake Gyllenhaal ma niewiele do pokazania- gra niezrównoważonego człowieka o mało skomplikownej naturze. Momentami bardzo przypominał mi Rocky'ego-np podczas przemówienia na przyjęciu charytatywnym. Dopiero po śmierci żony postać Billy'ego Hopa zaczyna nabierać kolorytów. Tutaj Jack Gyllenhall pokazał naprawdę duży warsztat umiejętności- pokazywał wszystkie rodaje emocji podczas zmiany wewnętrznej postaci. Te emocje naprawdę były inne na początku i na końcu filmu, wyglądało to naprawdę wiarygodnie. Tylko co z tego, jeśli tą część filmu ukradła mu osoba, która moim zdaniem dostanie nominację do Oscara..Oona Laurence. Świetnie to zagrała, momentami tak, że nie wierzyłem, że jest to dziecko. Wszelkie emocje, które pojawiały się w tym filmie ona wywoływała, ona ciągnęła drugą część historii. Natomiast co do samego filmu, to mimo iż to kawał dobrego filmu sportowego, to ma jednak kilka wad. Pierwszą jest bardzo rozwinięty początek, momentami nudny. Pierwsze walki nie budzą emocji, nie znamy głónego bohatera, a mimo to są przesadnie długie. Następnie mamy etap celebracji w filmie cierpienia głównego bohatera- znowóż bardzo długi, tu pojawiały się dłużyzny. No i gdy zaczyna robić się ciekawie Billy może zawalczyć o mistrzostwo świata film nagle się urywa..i mamy walkę o mistrzostwo świata. Brakowało mi czegoś w tym momencie- konferencji między bokserami, jak przeżywała to córka głównego bohatera itd. Ogólnie przyjemny film i przyjemna rola Jake, ale moim zdaniem ani Sauthpaw na Oscara nie zasługują.

TomasT

*rola Jake'a, ale moim zdaniem ani on, ani Sauthpaw na Oscara nie zasługują.

mdzi_1515

Najbardziej się skręcę, jak McAdams dostanie nominację xD

filmowy_laufer

I dostala. Ale za inny film.

ocenił(a) film na 2
mdzi_1515

Nie będzie, jest cała lista osób przed nim niestety patrząc na nominacje z Satelit. Nadzieja, że może w Globach się zmieści to może jeszcze wróci grona kandydatów :>

ocenił(a) film na 7
mdzi_1515

Haha.

ocenił(a) film na 9
mdzi_1515

No niestety DC dostał za czolganie się i plucie w piachu, a szkoda to naprawdę była świetna gra aktorska.

ocenił(a) film na 6
mdzi_1515

Żaden film, żadna rola to i żadnych nominacji nie było. Tyle w temacie panienko...

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

Dooobra, zobacz kiedy umieściłam tu tego posta, za ten czas moja ekscytacja tez już trochę opadła, aczkolwiek film i tak mi się podobał, proszę Pana ...

ocenił(a) film na 6
mdzi_1515

Spoko, dajesz sie jednak lubic ;)

ocenił(a) film na 8
mdzi_1515

Genialny film. Uwielbiam :)

ocenił(a) film na 4
mdzi_1515

Wybacz mój sarkazm, ale jak nic o jedno zdanie za dużo w temacie @;-)
Z resztą "przyszłość", która dzisiaj jest już przeszłością to prawidłowo zweryfikowała.

mdzi_1515

Nie było nominacji wcale film jest ok ale to taki oklepany mechanizm prochu tu nie odkryto

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones