PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609966}

Do utraty sił

Southpaw
7,6 155 152
oceny
7,6 10 1 155152
5,4 19
ocen krytyków
Do utraty sił
powrót do forum filmu Do utraty sił

wow!wow!wow!

ocenił(a) film na 6

Coś czuje że to będzie epicka kreacja Gyllenhalla. Już nie mogę się doczekać żeby znów zobaczyć go w akcji:)

ocenił(a) film na 10
muHozol_28

Świetny film! :)

ocenił(a) film na 5
lotus_85

No to jak ten oceniasz na 10 to dla "Warrior" z Tomem Hardym braknie Ci skali :)

ocenił(a) film na 10
Bormann81

Jak widzisz, poradziłem sobie z tym, wcale nie uważam by Warrior bił ten film na głowę.

ocenił(a) film na 5
lotus_85

Serio ? :)

Twój biznes :) Mnie się Warrior bardziej podobał bo walki były bardziej zbliżone do prawdziwych. Jake dobry aktor ale to nie-trzymanie gardy to już jak kręcili Rocky'ego było słabe, no generalnie nie wyglądał na boksera, nie czuło się tego (IMO). Motyw z czarnym dzieciakiem - nie wiem po co dodany, chyba nakręcono więcej niż ostatecznie widzieliśmy... Bezsensowny w sumie był, prawie nic nie wnosił...

ocenił(a) film na 9
Bormann81

Też wolę Hardy'ego, ale Gallynhaal go przebił. Tak samo film ciut lepszy od "Warriora".

ocenił(a) film na 10
Bormann81

Gallynhaal ciężko trenował dla tej roli, a Hardy krzywił swoją minę jak w każdym filmie z nim :)
tyle...

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 6
Bormann81

Poważnie uważasz Warrior za lepszy film? Wow.

ocenił(a) film na 6
Bormann81

Dla mnie również warrior jako całość zjada na śniadanie Southpaw, który jest bardzo schematyczny. Typowy amerykański dramat. Co nie zmienia faktu, że Jake zagrał po mistrzowsku i tylko on trzyma ten film.

ocenił(a) film na 10
muHozol_28

Zgadłeś!To jest taka kreacja.A co wyprawia w tym filmie Forest Whitaker MIAZGA ,niby drugoplanowa rola ,ten facet to geniusz ,zresztą obydwaj nimi są!

ocenił(a) film na 9
muHozol_28

Bardzo dobry film,bardzo dobra rola Jake'a :)

simon3333

No właśnie szału nie ma. Spodziewałem się świetnego filmu, a dostałem tylko dobry. Pomijając gościa który broni twarzą wszystkie ciosy(sceny bokserskie- tragedia). Pomijając to, że mając zunifikowany pas i taką historię za sobą cały świat stanąłby po jego stronie(książki, wywiady, fundacje), a on nagle wpada w biedę. To nie mogę pominąć motywu z zabiciem jego żony. Prawie całkowicie porzucony wątek(komentator tylko wspomina, że nikt nie został ukarany), Hope nie próbuje znaleźć mordercy. Bardzo słabo pokazana psychologia postaci, szczególnie jeżeli chodzi o córkę. Świetny scenariusz na serial. Jeden sezon, dziesięć odcinków. Można by było rozwinąć wszystkie wątki(a miały potencjał: trener, Hopi, córka w opiece społecznej, tuszowanie morderstwa przez Escobara). Generalnie, kilka razy łezka mi się w oku zakręciła, ale też kilka razy film mnie zirytował. Dobry film, polecam każdemu, ale niestety nie zachwyca

timonsj

Czyli tak jak myślałem, Rocky-Rambo-Bambo po liftingu. ;) Rachel McAdams moja ulubiona dziewuszka ozdabia ten film. Niestety obejrzenie tej produkcji prawdopodobnie przerośnie moje siły.

Nie oglądałeś, a oceniasz. Wystarczy mi sam opis tej hollywoodzkiej bajeczki.

timonsj

Prawda- wielki mistrz, w sekundę bez kasy i przyjaciół?? Nawet Tyson az tak szybko sie nie pogrążył. Naciągane... Boleśnie!

ocenił(a) film na 5
timonsj

Zagadka wpadnięcia mistrza w długi odkrywa jeden z bezsensów scenarzystów którzy musieli tak pokierować akcją aby córka powtórzyła losy ojca.
-spoiler_
-spoiler_
Mistrz świata wygrywa walkę w obronie tytułu, kilka dni później ginie jego żona. Mamy pogrzeb i samotnego mistrza idącego przez cmentarz.
W nieokreślony czas później księgowy stwierdza iż mistrz jest bankrutem.
Nie ma hucznych imprez, lasek , koksu, rozdawanych cadillaców.
Jest wygranych 40 walk.
wtf?
Bzdura podobna do pokazanej w filmie przemiany duchowej.

ocenił(a) film na 7
muHozol_28

Gyllenhall bardzo doby, ale McAddams gra przez 5 minut, w dodatku słabo (w roli matki przez 1 scenę sprawdza się dobrze, reszta - źle, po prostu sztucznie), a znajduje się na plakacie, chociaż nie powinna. Owszem, jest jego główną motywacją, ale tak, jak przewija się w tym filmie wątek, że "to on jest na ringu" i że to jego "krew się leje", tak jej postać powinna zostać sprowadzona do minimum, przynajmniej jeśli chodzi o materiały promocyjne. Widz powinien sam dostrzec, jak bliska osoba oddziałuje na całą psychikę głównego bohatera, tymczasem ląduje na plakacie, więc każdy Kowalski wie od razu, że będzie głównym motorem napędowym woli walki Hope'a. Minus, duży minus dla dystrybutorów.....

misswenus

To szkoda, bo ja bym oglądał między innymi ze względu na nią.

ocenił(a) film na 8
misswenus

Duży minus dla Ciebie,że opowiedziałeś cały film:(

ocenił(a) film na 7
jacek_3

Szczerze mówiąc to wszystko znalazło się w trailerze :) a że film tak nagłośniony to założyłam, że większość z nas go widziała. Ale mam nauczkę na przyszłość, żeby zaznaczać ewentualnego spoilera :)

ocenił(a) film na 8
misswenus

Spoko:) Ja na szczęście nie oglądam właśnie min dlatego też zwiastunów. A na Filmweb wchodzę po obejrzeniu filmu. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
muHozol_28

Może nie epicka, ale dobra rola.

ocenił(a) film na 8
muHozol_28

Gyllenhall bardzo dobry, ale czapki z głów przed Whitakerem ... majstersztycka kreacja :D

ocenił(a) film na 8
muHozol_28

Film kapitalny, rola Gyllenhaala świetna, gość po " wolnym strzelcu" należy do moich ulubionych aktorów (zawsze go lubiłam ale tym filmem mnie kupił totalnie) .

ocenił(a) film na 8
LolaL

Identycznie dla mnie gość jest ostatnio niesamowity, typowe wino. Staje się powoli jednym z moich ulubionych aktorów o ile nie będzie grał wszystkiego identycznie jak Mathew.

ocenił(a) film na 8
muHozol_28

Jake MISTRZ!

ocenił(a) film na 9
muHozol_28

Jake znów wysoki poziom trzyma, warto iść do kina i wydać PLN na film :)

ocenił(a) film na 9
muHozol_28

Jake świetnie zagrał :)

ocenił(a) film na 9
muHozol_28

Jake po Wolnym Strzelcu i Wrogu pokazuje , że to co zaczął w Donnie Darko jeszcze się nie kończy. Czekam na kolejne jego kreacje z niecierpliwością.

ocenił(a) film na 8
muHozol_28

Schematyczność, schematyczność, schematyczność. Wszędzie w tym filmie roi się od schematów. Ale to nic, bo film jest po prostu w tym swoim schemacie dobry. Gyllenhaal w moim odczuciu zagrał naprawdę bardzo dobrze, przekonująco, emocjonalnie. Poza tym jest aktorem, na którego miło się patrzy i którego przyjemnie się słucha. Arcydzieło pod względem, scenariusza to rzeczywiście nie jest, ale czy każdy film musi być od razu genialny?

ocenił(a) film na 9
muHozol_28

Kto wymyślił Jake'a w roli boksera?
W życiu nie dałbym jemu takieJ roli a tu BANG BANG BANG!!!
Epicka rola,talent jak cholera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones