PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5103}

Dobry, zły i brzydki

Il buono, il brutto, il cattivo.
8,2 106 568
ocen
8,2 10 1 106568
8,8 25
ocen krytyków
Dobry, zły i brzydki
powrót do forum filmu Dobry, zły i brzydki

Swietny ale dwie rzeczy mnie sie nie podobały za duzo było Wallacha Leone nie dał popisu Anielskiemu Oczku a druga rzecz koncowka wg mnie powinno zakonczyc sie tym ze Wallach zostaje powieszony a Eastwood nie wraca.Ogolnie wszystko było ok.

ocenił(a) film na 10
Goracy

Co do koncowki sie zgadzam

ocenił(a) film na 9
Goracy

Troche sie czepiasz chlopie

ocenił(a) film na 7
Goracy

jak dla mnie za dlugi ten film !! troche sie wkurzylem,bo po obejrzeniu zczailem sie,ze sa 2 wczesniejsze czesci :/

ocenił(a) film na 9
Goracy

Tak jak mówisz też by było dobrze ale i tak końcówka znakomita jedna z najlepszych zakończeń jeżeli chodzi o westerny

ocenił(a) film na 10
Goracy

Końcówka bardzo dobra ponieważ nie wiadomo co się z Wallachem potem stało czy zmarł czy ktoś go uratował od smierci.

ocenił(a) film na 10
Goracy

Nie zgadzam się. Śmierć Tuco nie była wcale potrzebna, chodziło tylko o wyrównanie rachunków za mękę, jaką zgotował Blondasowi na pustyni. Dla przypomnienia, Tuco nie zabił go wtedy, bo nie zdążył, ale i tak sam fakt prawda? Dlatego moim zdaniem Blondas zachowałby się nieuczciwie w stosunku do swojego "towarzysza przygód", gdyby zostawił go na pewną śmierć i jednocześnie odebrałoby mu to miano "dobrego" na końcu filmu. Jestem pewien, że gdyby to Anielskie oczka wygrał w pojedynku z Blondasem, wtedy zastrzeliłby również Tuco ;) Ogólnie film arcydzieło i moim zdaniem nie ma co w nim zmieniać, bo wszystko pasuje idealnie. A czy Wallach przeżył to chyba pewne, bo w końcu wychodził już z gorszych kłopotów :D Związane ręce w niczym mu nie przeszkadzają, raz już go Blondas tak zostawił i jakoś dał radę, więc moim zdaniem pozbył się więzów jak wtedy, a potem zabrał swoją działkę i wszystko się dobrze skończyło :)

ocenił(a) film na 8
Ozzy234

Blondas zachował by się "uczciwie" mszcząc się za swoją śmierć? Ja miałby się wtedy zemścić?
Paradoks

ocenił(a) film na 8
Ozzy234

Ale dlaczego Eastwood nie zabrał wszystkich worków ze złotem tylko 4? Przecież mógł to zrobić i zostawić Brzydkiego z niczym. Zemsta i tak by się dokonała.

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

Chciał przez to jeszcze bardziej upokorzyć Tuco. Zwróć uwagę na moment, w którym spogląda on na worki ze złotem leżące na ziemi z pętlą na szyi. Świadomość, że był tak blisko zdobycia skarbu i fakt, że cały jego wysiłek był daremny ( ponieważ sądził, że Blondas nie wróci ) czyni z tego idealną zemstę Eastwooda. Majstersztyk.

ocenił(a) film na 10
Ozzy234

Myślę że zakończenie było dobre jak cały film

Ozzy234

Na pewno przeżył. Miał szpadel, kamienie. Przecięcie więzów (szczególnie, że to był cienki sznurek) nawet w jego pozycji nie byłoby niemożliwe.

Goracy

Blondie to "The Good". Zostawienie Tuco z pętlą na szyi było raczej w stylu Złego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones