PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482376}

7,3 10 1 198398
6,6 31
ocen krytyków
Doktor Strange
W świetle reflektorów ogrzewał się już szop uzbrojony w rakietnicę, swój dzień miał też facet... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Do kotła z bulgoczącą filmową zupą o tytule "Doktor Strange" dodano esencję z "Incepcji", całość doprawiono szczyptą "Przerażaczy" i podano na tacy z komiksową polewą (...). Przy obecnej dobrej passie Marvela, ryzyko wpadki z nowym tytułem było minimalne. Na szczęście dla kinomanów i fanów bohatera, wytwórnia podeszła do zadania z sercem i pomysłowością, co procentuje na ekranie. więcej
Jeśli o filmie można powiedzieć, że jest "dopieszczony", to "Doktor Strange" właśnie taki jest. Nie zawodzi pod względem wizualnym i muzycznym, ma głośne nazwiska i bardzo znane twarze w obsadzie, fabularnie wciąga i zapewnia dwie godziny rozrywki na najwyższym poziomie. To najnowsze dziecko Marvel Studios wydaje się być jednak zbyt "dopieszczone", żeby nie powiedzieć po prostu "rozpieszczone". A takie dzieci nie każdy niestety lubi bezwarunkowo. więcej
Przed podjęciem decyzji o realizacji "Doctora Strange'a" włodarze Marvela musieli rozważyć kilka zasadniczych dylematów. Najważniejszym z nich było, jak i tym razem uniknąć pęknięcia bańki wtórności, która urosła do znacznych rozmiarów poprzez osadzanie kolejnych produkcji w identycznym kontekście i świecie przedstawionym. więcej
Nie jestem fanką komiksów i  głównie z tego powodu większości filmów ze świata Marvella nie oglądałam (co nie znaczy, że kiedyś tego nie zrobię). A mimo to zdecydowałam się pójść na najnowsze dziecko tej wytwórni - "Doktora Strange"  w reżyserii Scotta Derricksona.  więcej
Film opowiada historię Stephena Strange'a (Benedict Cumberbatch), inteligentnego i ambitnego, aczkolwiek jednocześnie egoistycznego chirurga. Pewnego dnia pada ofiarą wypadku samochodowego. Po tym wydarzeniu udaje się do tajemniczego zakonu w celu uleczenia się. Mówi wam to coś? Przypomnijcie sobie Pierwszą część trylogii "Iron man".  więcej
"Dr. Strange" jest czternastym filmem w uniwersum Marvela. Czternasty film, odkąd Samuel L. Jackson zapowiedział stworzenie tego uniwersum po napisach końcowych w "Iron Manie" Jona Favreau. Ta liczba robi wrażenie. Czy po tylu udanych filmach przyszedł w końcu czas na porażkę? więcej
Magik, mistrz sztuk mistycznych, okultysta rozprawiający się z demonami, żyjąca mumia, duch zemsty ,"zakontraktowany" z samym diabłem, osoba – a tak właściwie – jedno fizyczne ciało, w którym mieszka kilkadziesiąt osobowości. Takich osobistości, o tak specyficznym charakterze mocy - osobistości, które walczą w imię ogólnego dobra lub dobra niewadzącego ich staraniom, i których działania nie opierają się wokół zjawisk doświadczalnych i akceptowalnych w granicach ludzkiego rozumu, w Uniwersach budujących historie superbohaterów, jest całkiem odpowiednia ilość. W segmencie superbohaterskich tworów filmowych istnieją dwa dość wyróżniające się dzieła o postaciach, które mimo że nie są utożsamiane z archetypem prawdziwego, walecznego herosa, to jednak życiowe doświadczenia, siła i upór, które pomogły im przeciwstawić się ciemności, która dręczyła ich duszę i wystawiała ich człowieczeństwo na próbę, dały im możliwość wyzwolenia olbrzymich pokładów siły, którą wykorzystali do walki ze złem. Pierwszym z filmów jest unikatowy "Constantine" z Keanu Reeves w roli głównej, od Uniwersum DC. Drugim zaś dziełem, nad którym teraz deliberuję, i który przykuł moją uwagę jest widowiskowy i refleksyjny "Doktor Strange" z charyzmatycznym Benedictem Cumberbatchem jako tytułowym bohaterem.  więcej
Doktorze, tracimy go! Mam na myśli to, że jeśli scenariusz nie będzie "reanimowany" przy następnej części, "Doktor Strange" okaże się fiaskiem, o którym twórcy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. więcej