PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399746}

Drive

7,2 224 227
ocen
7,2 10 1 224227
7,2 35
ocen krytyków
Drive
powrót do forum filmu Drive

Główny bohater miał zespół Aspergera, chodzi tutaj o łagodniejszą wersję autyzmu. Główny bohater był bardzo skryty i wycofany, dopóki nie poznał tej kobiety z dzieckiem. Osoby z zespołem Aspergera jak również z Autyzmem, charakteryzuje to że są to osoby wycofane ze świata, zamknięte w swoim własnym świecie, niezwykle rzadko dopuszczają kogokolwiek do swojego świata, ale zdarza się to w przypadku łagodniejszej wersji autyzmu, główny bohater dopuścił do swojego świata tą kobietę z dzieckiem, pokochał i ją i dziecko. Niestety osoby z autyzmem reagują bardzo agresywnie jeśli ktoś naruszy ich prywatność ich świat, jeśli ktoś wejdzie z butami do nich, dlatego główny bohater był tak bardzo brutalny, i bezkompromisowy, to też charakterystyczne dla autyzmu, on bronił swojego świata do którego zaprosił tą dziewczynę i jej dziecko, bronił ich. Główny bohater to anioł i diabeł w jednym, niezwykle wrażliwy i delikatny a z drugiej strony bezkompromisowy brutal gdy ktoś naruszył jego świat...

użytkownik usunięty
glupinick1

Cały film właśnie się zastanawiałem czy ten kolo jest po prostu dziwny czy jakiś upośledzony...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

"Czy jakiś upośledzony" - a ja się zastanawiam, czy jesteś niedouczony, niekulturalny, czy może JAKIŚ głupi? "Jakiś upośledzony" - naprawdę nie potrafisz napisać inaczej? Pomijam fakt, że to określenie przestaje już funkcjonować, czasami wystarczy przez chwilę pomyśleć... chyba że to za dużo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
hgemelli

od kiedy 'upośledzony' to obraźliwe słowo?

ocenił(a) film na 8
hgemelli

Nie unoś się tak bo ci przysłowiowa żyłka pęknie. Zachowujesz się jakby subop skrzywdził twoją matkę.

ocenił(a) film na 7
glupinick1

Kiedyś to się nazywało "osobowość"..

glupinick1

Przyczyn takiego zachowania jest multum, Internetowy Diagnosto.

ocenił(a) film na 9
jadawin

http://www.popcorntaxi.com.au/2013/06/blog/drive-clinical-psychologist-profiles- ryan-goslings-driver-character/

jakiś psycholog nakreślił portret psychologiczny głównego bohatera i rzeczywiście lżejsza odmiana autyzmu

Hawkarooney

Beka do kwadratu, a nie psycholog :)

ocenił(a) film na 9
jadawin

Swojego czasu było nawet sporo memów z nim :D

http://i.imgur.com/t9rwi3g.jpg

ocenił(a) film na 8
Hawkarooney

co tam było bo? link już nie działa

Hawkarooney

p13rd0l3n13 o szopenie

ocenił(a) film na 10
glupinick1

Aha no to nieźle, że w wieku 21 lat dowiaduję się że mam zespół aspergera XD Bo do momentu spotkania tej kobiety Gosling zachowywał się kropka w kropkę jak ja w prawdziwym życiu. Plus post został napisany w moje urodziny czyli na pewno w tym roku spotkam moją przyszłą żonę, znajdę 200 zł na ulicy i pod moim blokiem zespół mariachi zagra specjalnie dla mnie piosenkę Skrillexa w wersji orkiestrowej

ocenił(a) film na 9
chowder

Z tym Skrillex'em to już doj*bałeś xD
Sam mam znajomego wycofanego z społeczeństwa. Skryty, żyjący na marginesie. To wina też jego otoczenia, które nie potrafi go zrozumieć. Ale uważam, że to jest cecha charakteru, a nie jakieś upośledzenie :P

ocenił(a) film na 9
chowder

dobre :) przynajmniej mnie tym wpisem pozytywnie rozbawiłeś

ocenił(a) film na 8
glupinick1

Stwierdzasz to z własnych obserwacji czy może jednak zostało wspomniane w jakimś wywiadzie czy czymś?

ocenił(a) film na 8
glupinick1

troche tłumaczyło by też jego zdolności do naprawy i obsługi samochodów. często zdrza się że osoby autystyczne mają "konika" i są genialne w tej jednej czynności.

ocenił(a) film na 10
glupinick1

haha no nie bardzo chyba. Bohater to kwintesencja swego rodzaju męskosci - albo ktoś kmini o co chodzi i wręcz identyfikuje się z ta postacią, albo nie. Bohater wcale nie był skryty, jego postac to cichy perfekcjonista, męzczyzna, za którym przewaznie kobiety wylewają łzy, a przed którym drżą ciemne charaktery. Zabieg przedstawienia postaci w taki medytacyjny wręcz sposob jak najbardziej imho świadomym zabiegiem była, gdyż wlasnie taki charakter idealnie wprost wpisał się w klimat filmu. A wlasnieklimat jest imho tutaj czynnikiem, za który z czystym sercem dałem mu 10/10. Za fabułę tak z 6/10, za klimat całosci wraz z budową postaci 10/10.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
glupinick1

Ha ha ha....dobre...dziś już nie można być tajemniczym, twardym, skrytym i skupionym na sobie gościem bo zaraz Ci przybiją 8 fobii, ADHD, BDEH i Aspergera na deser. Twardy introwertyk z głównego bohatera i tyle. Zespół Aspergera zostaw tym co boją się wyjśc po bułki do sklepiku na rogu a w tramwajach mają tętno powyżej 130.

ocenił(a) film na 8
koval1125

kovl1125 a ja tak czytma i czytam i wszystkie posty i ty kovl1125 masz całkowitą racje ....świat od jakiegoś czasu stał sie po..bany niestety pozdro dla wszystkich wizji na tym portalu

koval1125

''Zespół Aspergera zostaw tym co boją się wyjśc po bułki do sklepiku na rogu a w tramwajach mają tętno powyżej 130"
Nie wiesz co to jest zespół Aspergera :) To co zawarłeś w tym zdaniu podchodzi bardziej pod fobię społeczną. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
DaveDovah1993

Wiem. Po prostu nie wierzę w niego.

DaveDovah1993

Koleżko ja mam zespół Aspergera więc najlepiej wiem co to znaczy. Dodatkowo siedziałem w pierdlu za obronę konieczną, gdzie zachowałem się brutalnie wobec 3 napastników. U osób z autyzmem czy aspergerem występuje silne przywiązanie do własnej nietykalności. Jeśli ktoś narusza tą strefę występuje furia. Na odzień jestem bardzo spokojnym człowiekiem, pracuję, mam dobre stosunki z ludźmi i jestem lubiany. Ale gdyby ktoś zaatakował mnie fizycznie naruszając moją nietykalność to wiem że zachował bym się brutalnie pomimo inteligencji, nie da się nad tym zapanować, ja nie potrafię, dlatego najbardziej boję się sam siebie... Poza tym u osób z aspergerem czy autyzmem występuje niechęć do ludzi (zwłaszcza głupich, których jest większość) to nie jest strach, po prostu głupi ludzie męczą takich jak ja, swoimi płytkimi gadkami.

DaveDovah1993

Chciałbym być bardziej otwarty, ale po prostu nie potrafię, akceptuję nielicznych których lubię i szanuję, reszta to dla mnie bezsensowny szum, na który nie warto zwracać uwagi. Jeśli chodzi o agresywne i prymitywne zachowania ludzkie, to nie pojmuję tego, dla mnie agresja to agresja, nie ważne że ktoś by mi chciał tylko limo nabić jak wpadnę w furię to takiego typa zabiję. Nie uznaję bezsensownej agresji tylko po to by coś komuś udowodnić...

DaveDovah1993

U osób a autyzmem czy aspergerem obrona ma oblicze furii, szału, gdzie człowiek traci kontrolę nad samym sobą i zmienia się w diabła. Nie da się nad tym zapanować... Miałem scysje agresywne np. w pracy ale nad tym można zapanować jak koleś którego znasz zachowuje się agresywnie to można to opanować. Najgorsze jest jak na ulicy wali cię po ryku typ którego pierwszy raz w życiu widzisz i to jest szok, taki jaki ja przeżyłem zanim poszedłem do więzienia za przekroczenie obrony koniecznej. Zaatakowali mnie ludzie których nie znałem i nie wiedziałem o co im w sumie chodzi, poza tym że mnie bili. I wtedy nad tą furią nie mogłem zapanować...

glupinick1

Mi to mówisz? Ja od najmłodszych lat walczę z silną fobią społeczną, poza tym z wiekiem przychodzi coraz większa frustracja a co za tym idzie agresywność. Nie mam zespołu Aspergera, przynajmniej lekarz tego nie stwierdził, ale mam szereg innych fobii z fobią społeczną na czele. I myślisz że możesz mnie czymś zaskoczyć? Nie potrafię przebywać wśród ludzi. Poza tym stałem się alkoholikiem niestety. Trzeba z tym żyć dopóki organizm pozwoli. I nie, nie użalam się nad sobą, taki już spotkał mnie los. Nie życzę nikomu podobnego "życia".

ocenił(a) film na 10
koval1125

Zgadzam się. Po prostu główny bohater jest skrajnym introwertykiem. Może dlatego jestem wstanie go zrozumieć :)

ocenił(a) film na 7
glupinick1

"Niestety osoby z autyzmem reagują bardzo agresywnie jeśli ktoś naruszy ich prywatność ich świat" Proszę nie pisać bzdur.

ocenił(a) film na 8
glupinick1

Po tym co piszesz wiem, że wszystko wyniosłeś z definicji, a osoby z Aspergerem na oczy nie widziałeś.
On jest po prostu introwertykiem, który został wyprany z większości emocji, dlatego potrzebuje silnych wrażeń jak kaskaderka itd, gdzie daje im upust.

ocenił(a) film na 8
glupinick1

Skad ta wiedza, czy to Twoje domniemania tylko?

użytkownik usunięty
glupinick1

witam film obejrzałem wczoraj - myślałem, że będzie jak ,,Mullholland drive''. Okazało się, że filmu nie zrozumiałem. Jedyne, co z filmu rozumiem, to, że w jakimś pokoju przebywał główny bohater i zastrzelili kobietę w toalecie oraz że przegonił jakiegoś gościa za barem w bardzo ordynarny sposób. Jeśli ktoś zrozumiał cokolwiek z filmu to czekam na odpowiedź? Zastanawia mnie też nazwa ,,Drive'' (po angielsku znaczy ,,Jechać'') - czemu taka nazwa dla filmu?

ocenił(a) film na 9

Drive oznacza tez kierowce...

użytkownik usunięty
The_Sider

muszę obejrzeć jeszcze raz ten film to może zrozumiem

ocenił(a) film na 9

Główny bohater pracuje od kilku lat w zakładzie samochodowym. Naprawia samochody itp. itd. wszystko co jest z nimi związane. Współpracuje właśnie z człowiekiem, który go zatrudnił nie tylko legalnie. Bryan (nazwijmy tak bohatera, heh) prowadzi podwójne życie. W nocy wozi przestępców po napadach, różnych akcjach. Czasem też gra w filmach jako kaskader do różnych scen. Wiele załatwia mu właśnie ów szef. Różne wozy do nocnych jazd, zadania, role w filmach itp. Potem Bryan zakochuje się w kobiecie i dziecku, postanawia im pomóc. Wplątuje się przez to w intrygę. No i dalej polecam obejrzeć bo nie będę spojlerować. Jest to naprawdę prosta historia (ale jak dobra!), więc wystarczy oglądać z uwagą. Bryan intrygę tłumaczy mówiąc do kobiety co zrobiła przed wspomnianą sceną w toalecie.

użytkownik usunięty
The_Sider

ale fajnie zachęciłeś mnie dziękuję Ci teraz może pójdzie

ocenił(a) film na 8
glupinick1

Mi się to skojarzyło z motywem z filmu The Guest, ale nie będę nikomu spoilował tłuamczeniami. Kto oglądał ten wie o co mi chodzi.

glupinick1

to był zwykły anon

ocenił(a) film na 6
glupinick1

Hehe Ryan Gosling ma w zwyczaju grać bohaterów z Aspergerem:P

ocenił(a) film na 9
dzikudzina

Coś w tym jest ;D

ocenił(a) film na 8
glupinick1

Bzdura totalna. O Zespole Aspergera wiem dość dużo i na co dzień mam do czynienia z osobą, która ma taką przypadłość, i mogę z całą pewnością stwierdzić, że główny bohater tego filmu nie ma z tą, ani prawdopodobnie z inną odmianą lekkiego autyzmu, NIC wspólnego. Powtarzam: bzdura wyssana z palca. Nie wiem czym się kierował autor tego posta, ale wygłupił się straszliwie.

ocenił(a) film na 8
Dr_Gonzo35

A jeśli ktoś chciałby zobaczyć film, którego bohaterem jest Aspergerowiec, i trochę lepiej zrozumieć jak się taka osoba zachowuje, to polecam np. to:
http://www.filmweb.pl/film/Adam-2009-475159
http://www.filmweb.pl/Forrest.Gump

Dr_Gonzo35

Adam to autyzm lub przerysowany zespół aspergera. Forest jest upośledzony - jego IQ jest niskie.
Zespół aspergera ma np. Sheldon z The Big Bang Theory. Oczywiście Sheldon też jest przerysowaną postacią

ocenił(a) film na 8
java_ff

Sheldon jest przedstawiony w sposób humorystyczny, ale nie wydaje mi się, żeby był specjalnie przesadzony. Nie znam dobrze tego serialu, widziałem raptem parę odcinków, ale cechy tej postaci wcale nie zostały szczególnie zintensyfikowane. Tak jak napisałem wcześniej, bliska mi osoba ma zespół Aspergera i jej zachowanie bywa bardzo dziwne, a czasem nawet niepokojące. Oczywiście bywa też śmiesznie. Inteligentnych żartów w stylu Sheldona też słucham od czasu do czasu. Odmian tej przypadłości, jak i również stopni, jest wiele, ale główny bohater filmu Drive w ogóle mi do niej nie pasuje. Widzę, że ostatnio zrobiła się moda na to, żeby każde odbiegające od normy zachowanie tłumaczyć zespołem Aspergera. To nie jest dobry trend.

ocenił(a) film na 6
java_ff

Zespół aspergera ma policjantka w świetnym serialu "the Bridge". Tam jest to fajnie pokazane ,a po za tym sam serial kryminalny jest naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 7
glupinick1

Jestem po obejrzeniu filmu i właśnie zastanawiałam się, czy główny bohater miał Aspergera - jego dystans do kontaktu z ludźmi, krótkie odpowiedzi i niesamowity talent (wyczynowa jazda samochodem) wskazywały na to, ale nie mogłam nigdzie znaleźć o tym informacji. Jak widać nie pomyliłam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones