PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787424}

Droga Aszera

Scaffolding
6,1 565
ocen
6,1 10 1 565
6,0 3
oceny krytyków
Droga Aszera
powrót do forum filmu Droga Aszera

Dziwny to był film, a jeszcze bardziej dziwne było zachowanie głównego bohatera szczególnie w szkole. Miałem wrażenie, że to powolny rozwój choroby psychicznej i ADD który kiedyś skończy się strasznym wybuchem. Kiedy robi co chce, bawi sie telefonem na lekcji, przeszkadza w zajęciach, leje się z kolegami, wchodzi do pokoju nauczycielskiego jak chce i kiedy chce. A na koniec podczas egzaminu sam sobie wyznacza jak chce odpowiadać. I jeśli jest nie po jego myśli to prawie chce bić nauczycielkę. Taki jest główny bohater tego filmu Asher. Chłopak z kartą z poprawczaka z rozbitej rodziny. Chodzący do szkoły dla takich typów jak on. Sam reżyser zastosował ciekawą formę bo w roli Ashera obsadził chłopaka, który gra praktycznie samego siebie i zdjęcia były kręcone w tej samej szkole do której chodził prawdziwy Asher. Jego koledzy to też ekipa z jego byłej klasy, która pojawia się na ekranie. Całe towarzystwo próbuje ogarnąć nauczyciel od literatury i historii. Przyjaźń, która zawiązała się między uczniami i nauczycielem, który próbuje coś z nimi zrobić jest ogromna. Jak widać nie są to najostrzejsze noże w szufladzie i nauczyciel wie o tym i ma z nimi poważne problemy. W przeciwieństwie do uczniów w klasie, którzy zachowaniem są bardzo podobni do Ashera, nauczyciel to prawdziwy anioł. Za wszelką cenę chcę coś z nimi zrobić i może w pewny sposób zmienić ich podejście do życia. To jest bardzo trudny proces. Nauczyciel próbuje przez specjalne zadanie domowe zmusić uczniów do rozmowy z rodzicami. Właśnie problemy ma też główny bohater z ojcem, z którym kompletnie nie ma wspólnego języka. Ojciec widzi zupełnie inną droge życiową dla syna i widzi go kiedyś jako szefa firmy, która rozkłada rusztowania. To dobry biznes i są pieniądze. W jednej z scen nawet ojciec uczy syna jak się poprawnie liczy pieniądze i prawi ciekawą historię o słynnych pisarzach na banknotach. Film nabiera zupełnie innego obrotu po wypadku jednego z bohaterów.
Film to ciekawa analiza ludzkich charakterów i tych młodych i tych starszych. To odwieczny problem na lini ojciec syn. Kto ma rację? Czy da się to wszystko poukładać? Film nie jest wielkim arcydziełem ale warto zobaczyć i nie będzie to stracony czas.
Ocena 6 ******

ocenił(a) film na 7
ksdiamante

Powinieneś zaznaczyć "spoiler", bo będzie lament.

Mnie film bardzo się podobał, a postać głównego bohatera wydaje się mi niezwykle realistyczna. W ogóle bardzo świeże spojrzenie. W ostatnich latach Izrael wypuścił mnóstwo ciekawych filmów o bardzo różnorodnych poglądach, perspektywach. Kolejna interesująca pozycja, inna niż propozycje hollywoodu czy pozostałych krajów z regionu. Zachwyca mnie ta mnogość filmów oraz poziom.

Dolce_far_niente

A możesz podać tytuły tych filmów z Izraela? - Bo właśnie zaczynam zapoznawać się z ich kinematografią, ostatnio oglądałem ''Święte powietrze'' z 2017 roku i niestety mocno się rozczarowałem ):

ocenił(a) film na 7
buterfly

Dobrze podam, lecz nie będę wypisywać ocen, bo każdy ma inne gusta. Kino izraelskie to zupełnie różny klimat, specyficzny, a często nieznajomość Izraela sprawia, że się rozczarowujemy - niesłusznie.

Święte powietrze fakt, mogłoby być lepsze, ale widzę, że Srour grał w Ave Maria (2015) - polecam.

Lubię:
Przypis
Sąsiedzi Boga
Liban
Zero motywacji
Walc z Baszirem
Wypełnić pustkę 2012
Viviane chce się rozwieść 2014 (w ogóle cała trylogia)
Meduzy 2007
Cukiereczek (krótki metraż)
Mój przyjaciel wróg 2012
Zmartwychwstanie Adama 2008
Drzewo cytrynowe 2008
Dezinformacja 2009 (dokument, ale warto)
Dzień po żałobie 2016
Śruba 2014
Cukiernia Anat 2013
Spokojne serce 2016

Średnie:
Opowieść o miłości i mroku 2015
Menashe
Feliks i Meira (2014)
Fokstrot
W ciemno 2012
Przez ścianę 2016 - dziś leci na Alekino+
Junction 48 2016

Na razie wystarczy. Zobacz choć połowę to będzie dobrze. Filmy są różne, niektóre pokochasz, inne zmęczą. Zacznij od tych z początku listy. Wołaj gdyby coś trzeba było.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Dolce_far_niente

Jeszcze taka refleksja. Kino izraelskie dopiero się kształtuje, bo Izrael nie jest zbyt zamożny i mają inne wydatki. Kiedy obejrzysz Historia, która zaczęła się od pogrzebu węża 1994 to będziesz zdziwiony jakością wszystkiego w tym filmie, jakby z lat 70-tych. Pieniądze pojawiły się niedawno i widać jak się rozwija, kierunki, przekazy.

Dolce_far_niente

Wielkie dzięki za tytuły będę miał co oglądać i oceniać, wiem też że dopiero tak naprawdę teraz kino Izraelskie jest bardziej docenianie na świecie wiec też dlatego zaciekawiły mnie ich produkcje.

ocenił(a) film na 7
buterfly

To kino nie jest doceniane, o ile nie wpisuje się w nurt demokracji liberalnej. Gdybyś miał swoje przemyślenia to możemy podyskutować. Pozostaję do usług w tym temacie :)

Dolce_far_niente

Wielkie dzięki większości miałem już te tytuły zaznaczone do obejrzenia, wiec jeżeli tylko będę miał okazje to na pewno obejrzę i skorzystam wtedy z swoich uwag :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones