PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 181 716
ocen
7,3 10 1 181716
7,7 46
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

Polski tytuł

ocenił(a) film na 9

Aż się dziwię że nasi wybitni translatorzy nie dali jakiegoś wybitnego polskiego tytułu, coś z mańki Jak zostać żołnierzem albo Był sobie piechur:)

ocenił(a) film na 5
kamil23234

Od rana mam lepszy humor, dzięki xD

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Jeszcze nic straconego! ;) jeszcze nie jest w dystrybucji!

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Zgadzam się :D hahaha

ocenił(a) film na 7
kamil23234

Idol nastolatek i wojna :D

ocenił(a) film na 5
kamil23234

Wybrzeże ocalonych

kamil23234

Po prostu wojna!

ocenił(a) film na 9
kamil23234

"Byliśmy marynarzami"

ocenił(a) film na 8
JohnnyDeeper

"Motyl Dunkirk"

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 1
kamil23234

Zły tytuł filmu powinno być „Zwiewali aż się kurzyło” i znowu zafałszowany obraz heroicznej walki, już widać w zwiastunie jak to bohatersko armia …. uciekła? Aktorzy będą wychodzić z siebie by nadać dramatyzmu całej akcji.

czerw2_filmweb

A co mieli robić? Zostać i kopać już swoje groby?

ocenił(a) film na 1
Heroes_Pe

Nie ale niech nie robią z siebie bohaterów, należało im się lanie za zdradę a ponadto przekłamują historie bo gdyby Niemcy nie wstrzymali natarcia licząc na układy z UK to nikt by z stamtąd nie wrócił.

ocenił(a) film na 7
czerw2_filmweb

treść

Boże widzisz i nie grzmisz......"Aktorzy będą wychodzić z siebie by nadać dramatyzmu całej akcji." Bardzo prosze o nie wypowiadanie się na tematy, o których nie mamy pojęcia.

ocenił(a) film na 1
bbhome

Po pierwsze, oceniałem film po zwiastunie przed premierom po drugie pierwsza scena pokazuje że miałem racje ( strzelali jak do kaczek ), kręcą dramatyczne sceny akcja, toczy się wolniej niż żółw na Galapagos i pokazuje to co mówiłem, woleli uciec niż walczyć historia godna naśladowania? A podsumowanie na końcu „Będziemy walczyć …… itd.” OMG propagandówka jak H.. , smucą mnie filmy które w zamyśle reżysera miały przedstawiać heroiczną historie, a w rzeczywistości odwracają uwagę od prawdy. Film nie jest źle nakręcony a aktorzy dają rade ale sama historia razi, równie dobrze można nakręcić film Bitwa o Alamo i przedstawić wzruszającą historie Meksykanów po tym jak wyrznęli załogę fortu, łza się w oku kręci.

ocenił(a) film na 9
czerw2_filmweb

"Po pierwsze, oceniałem film po zwiastunie przed premierom"

<facepalm>

"woleli uciec niż walczyć"

Maszli Ty jakiekolwiek pojęcie o prowadzeniu wojny? Myślisz, że zawsze się prze na wroga z szabelką w garści i bojowym okrzykiem? Nawet nie mając żadnych szans na wygraną, lepiej wytracić całą armię, niż wycofać ją i wykorzystać potem w lepszych okolicznościach? To właśnie dzięki temu, że "woleli uciec niż walczyć", alianci wygrali wojnę, bo w przeciwnym wypadku inwazja na Anglię byłaby dla Niemców błahostką.

ocenił(a) film na 1
Trias

Alianci wygrali bo dostali wsparcie od USA i całą Europe Wschodnią sprzedali Stalinowi. Mieli by szanse wygrać gdyby jak radził Józef Piłsudski dokonali uderzenia prewencyjnego na Niemcy jak zacieli łamać warunki Traktatu Wersalskiego. Gdyby też Wielka Brytania i Francja, wypełnili traktatu sojuszniczego i wsparła Polskę miała szanse pokonać Niemcy bo 90% wojsk wysłano na podbicie Polski.
A film obejrzałem i tak jak myślałem po zwiastunie, aktorzy wychodzą z siebie by nadać filmowi dramatyzmu, sama historia jak i scenariusz wieje nudą. Jest tyle historia wartych adaptacji ale akcja ucieczki z Dunkierki na pewno do nich się nie zalicza.

ocenił(a) film na 3
czerw2_filmweb

Podpisuję się pod to. Sztuczna dramaturgia oczekiwania na plaży na statki, podczas gdy Francuzi osłaniają odwrót. Lepszy byłby film o ataku Niemców na Eben-Emael albo walki o Monte Cassino... Tylko trzeba by wtedy pokazać te oczywiste absurdy historyczne, a to już uderza w dumę

ocenił(a) film na 8
czerw2_filmweb

Za jaką zdradę?

użytkownik usunięty
Hisen

Też mnie to zastanawia, choć mam pewne podejrzenia.

Hisen

Zapewne chodzi o nie przestrzeganie sojuszu polsko-brytyjskiego w 1939 i późniejszych latach.

ocenił(a) film na 10
Hisen

Tchorze

ocenił(a) film na 8
Hisen

Nie było zdrady aliantów w 1939 roku.

ocenił(a) film na 6
Hisen

A ty chyba historyk Nowoczesny. widzę

ocenił(a) film na 1
Hisen

Zdrady nie było po prostu pozwolili na wyrżnięcie Polaków, mimo wszystkich porozumień.
Najpierw sprzedali nas wujkowi Hitlerowi a potem gdy wujek zrobił ich w wała kupili pomoc Stalina i zapłacili Polską i innymi krajami nazywanymi później państwami bloku wschodniego. Ale to nie zdrada to dobry interes!

ocenił(a) film na 9
czerw2_filmweb

Husarz wyklęty? xDD ŚMIERĆ ZDRAJCOM NARODU

czerw2_filmweb

Sam byś zwiewał, aż by się kurzyło. Najłatwiej się wymądrzać jak się siedzi przed ekranem i nic ci nie grozi.

ocenił(a) film na 8
kamil23234

Tańczący z Niemcami.

ocenił(a) film na 1
Tomiberyk

problem w tym, że tam nie pada słowo "Niemcy" ani "naziści"

kamil23234

Wirujący Karabin

patrick_kilpatrick

Sułtani Wojny

ocenił(a) film na 3
kamil23234

Temat o przekombinowanym tłumaczeniu tytułu na polski -tam gdzie tego przekombinowania nie ma, po co?
Narzekanie typu: jadę w Polsce po równej drodze, aż się dziwie, że nie ma dziur.

ocenił(a) film na 9
Teenzet

W Polsce jak nie ma na co narzekać, to trzeba narzekać, że nie ma na co narzekać ;)

kamil23234

Dunkierka to francuskie miasteczko, co tu tłumaczyć i zmieniać? Narzekanie, tam gdzie nie ma na co narzekać XD

ocenił(a) film na 8
hedlio

In Bruges sobie sprawdz jak przetlumaczyli. Niby tylko belgijskie miasteczko, a dali do wiwatu. Wiec da sie.

ocenił(a) film na 6
goorn

A ja polecam wszelkim malkontentom co nie mają pojęcia o branży z zapoznaniem się z jakąkolwiek książką na temat tłumaczeń filmów zamiast zgrywania fachowców.

użytkownik usunięty
kamil23234

Czytam komentarze i humor na cały dzień mam poprawiony

ocenił(a) film na 8
kamil23234

"Wielka ucieczka"

ocenił(a) film na 8
kamil23234

"Był sobie piechur", padłam! :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kamil23234

Widocznie dostali pieniądze na wierne tłumaczenie tytułu. Tytuł filmu też posiada odrębne prawa autorskie.

ocenił(a) film na 8
kamil23234

huehueheuehueheu :D genialne :D

ocenił(a) film na 8
kamil23234

"Ci wspaniali plażowicze w fantastycznych mundurach, czyli jak przepłynąłem Kanał w ramach Operacji Dynamo"

Film_Polski

Dunkierka i cash.

ocenił(a) film na 7
kamil23234

"Jak rozpętałem Operację Dynamo"

ocenił(a) film na 5
kamil23234

"O łan dajrekszyn za daleko"

ocenił(a) film na 6
kamil23234

"O jeden okręt za blisko" albo "Idź i pływaj".

ocenił(a) film na 7
kamil23234

np. "Na plaży"

ocenił(a) film na 8
rekin_filmaniak

Na smiertelnej plazy

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Smutne, że wyrobieni kinomani (a tacy właśnie, jak można by sądzić, bywają na Filmwebie) nie wiedzą, że polski tytuł filmu nigdy przenigdy nie jest dziełem przywołanych translatorów, a tylko i wyłącznie polskich dystrybutorów. Tłumacz listy dialogowej niestety nie ma żadnego wpływu na polski tytuł.

ocenił(a) film na 9
kamil23234

Polski tytuł to nie broszka tłumacza tylko dystrybutora

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones