PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 181 418
ocen
7,3 10 1 181418
7,8 43
oceny krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka
ocenił(a) film na 9
analia777

Hah, mam identyczne zdanie :)
Nolana i Zimmera biorę w ciemno zawsze. I ani razu się nie zawiodłem.

analia777

Ja również : ) Pomimo, że klimaty wojny to nie mój...klimat :) To biorę w zamkniętymi oczami.

analia777

A operator po łódzkiej "filmówce"

ocenił(a) film na 9
kika64

A to dziwne, że nie Wally Phister...No, ale zobaczymy :-)

ocenił(a) film na 7
analia777

Man of Steel, Snyder, Nolan i Zimmer w jednym filmie ,a mimo to była klapa

Danio31b

Mnie tam się "Człowiek ze stali" podobał. Co by nie mówić to najlepszy film o Supermenie jaki powstał i to nie klapa a finansowy średniak, to spora różnica.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

Klapa artystyczna,krytykowanie tego filmu to był wręcz rytuał w 2013.I słusznie bo po pierwszym, pozytywnym odbiorze ,teraz po kilku seansach dostrzegam mierność tego filmu

ocenił(a) film na 2
Danio31b

Byłem dziś na nim w kinie!O ile inne wojenne filmy miały jakiś porządny scenariusz i temat,to tu masakra-treść filmu nie trzyma się "ani kupy ani dupy"-totalne poplątanie z pomieszaniem,a akcja filmu to przenosi się w powietrze,to na ląd,albo na morze! Niemca nie pokazali ani jednego,ale atakowali non stop z każdej strony! Reszty nie będę opisywał,ale jak ktoś chce iść na ta miernotę,to już jego sprawa-na pewno będzie żałował...No i jeszcze ta muzyka z pogranicza pustki,studni i non stop wszystko dudni...
Dla mnie to jakieś nieporozumienie!!! Niech jeszcze dostanie Oscara,to padnę ze śmiechu!! Ocena - mierne 3.

ocenił(a) film na 7
irwitsnajper

Rozumiem, że Ci się nie podobał - jeden lubi "to" inny "tamto" :) Zgadza się, że akcja bez przerwy przenosi się między lądem, wodą a powietrzem. Faktycznie nie pokazali żadnego Niemca! Tylko nie pisz, że treść filmu nie trzyma się "ani kupy ani dupy" bo to nieprawda. Są 3 wątki, które się bezpośrednio przeplatają. Film nie ma jako takiej fabuły, pokazuje pewne wydarzenia. To co zarzucasz filmowi to nieliniowość akcji. Takie rzeczy Nolan już kręcił - Following, Memento, Prestige. W Dunkierce dodatkowo masz możliwość obejrzeć jedno wydarzenie z trzech różnych punktów widzenia.
To się podoba albo nie ale nie jest bezsensowne ;)

irwitsnajper

Nic nie było poplątane. Gdybyś był uważny, to wiedziałbyś, że pewne wydarzenia dzieją się w ciągu tygodnia, inne w ciągu dnia, a jeszcze inne w ciągu godziny. Wątki zazębiały się w sposób zamierzony, by widz mógł ostatecznie zobaczyć jedną scenę z różnych perspektyw. Dla mnie zabieg po prostu genialny.
Muzyka idealnie stworzona do klimatu wojny, rozpaczy, poczucia bezradności, a jednocześnie determinacji, by uciec stamtąd jak najszybciej.
Przepiękne zdjęcia, surowe, zimne barwy wody, nieba, mundurów, zmęczonych twarzy.
Rozumiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale uważam, że Twoja ocena jest po prostu niesprawiedliwa.

Danio31b

Tak dla porównania to "Człowiek ze stali" zarobił o blisko 300 milionów więcej niż "Batman: Początek" :-)

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

Inne czasy mój drogi ,kino super bohaterskie w 2005 a w 2013 po Avengers i sukcesie Marvela czy X-Men to epoka albo i dwie

użytkownik usunięty
Danio31b

Proste . Był tam Snyder na stołku reżysera a Nolan tylko był producentem . Natomiast Zimmer wywiązał się ze swojej roboty bardzo dobrze jak zwykle .

użytkownik usunięty
analia777

Bedzie kicz

I własnie mu przykleili PG-13. Mi ręce opadły ...

ocenił(a) film na 6
analia777

analia777 - o Hardym zapomniałeś/aś :D Chociaż nie daje mi spokoju ten ziomek z OD... mam nadzieję że nie zepsuje smaku :)

analia777

Ciekawe od kogo "miszcz" Zimmer skopiuje bezczelnie tym razem muzykę. Może znowu splagiatuje siebie samego?

kinleys1

Uważaj kolego..

punisher_83

Stwierdzać faktu nie mogę?

ocenił(a) film na 3
kinleys1

Konkrety kinsleys1, bo uderzasz z dużej rury... Które konkretnie tematy muzyczne Zimmera masz na myśli?

Scrach

Mam na myśli te ciągle powtarzające się "dramaturgiczne bębny" lub te ciągłe przeróbki "Time" z "Incepcji". Nie wspomnę już o tym, że taka muzyka z "Gladiatora" to zerżnięcie "Marsa" Gustava Holsta.

ocenił(a) film na 3
kinleys1

Po wysłuchaniu tego kawałka Holsta powiem Ci, że równie dobrze można by zakwalifikować Johna Williamsa do wzorowania się na nim... Mam ogromny szacunek do Zimmera właśnie za jego zdolność do tworzenia czegoś "niepowtarzalnego". Oczywiście że znajdziesz mnóstwo podobieństw Gladiatora chociażby w Piratach z Karaibów czy twórczości Badelta, ale patrząc na przekrój jego pracy: od tematów afrykańskich (Król Lew, Łzy Słońca), poprzez dalekowschodnie (Ostatni Samuraj), starożytne (Gladiator) aż po elektronikę (Incepcja, Mroczny Rycerz). Niewielu jest takich. Trzeba mu to oddać ;-) Choć Dunkierka to najsłabsze co do tej pory słyszałem w jego wykonaniu... :-/

Rozumiem, że nie przepadasz za Zimmerem. Zatem polecę Ci coś z innej bajki, czyli "naszego" Abla Korzeniowskiego. Pozdrowienia

Scrach

Dzięki za taką wyrpzumiałą odpowiedź, jak i za rekomendację. Zaraz zabieram się za posłuchanie czegoś spod palców Korzeniowskiego. Pozdro.

analia777

Ten wasz Zimmer, i tak wrzuci kolejny raz te swoje organy i do dupy przerobiony "Time", chociaż mam nadzieję że się powstrzyma.

Ignacy98

Nie ma lepszego kompozytora.
Soundtrack mrocznego i incepcji to perły muzy filmowej.
Nie bluźnij mi tu cukiereczku.

punisher_83

Nie mówię że soundtrack z incepcji jest zły, ale potem wrzuca w innym filmie prawie to samo, tylko trochę przerobione, nie poważne. A kompozytorów, to jest jeszcze kilku lepszych, bez problemu można wymienić.

punisher_83

"Nie ma lepszego kompozytora"

Nie ma bardziej wtórnego, nudnego i przereklamowanego kompozytora niż Zimmer

roach22

Odezwał się ekspert od Marvela. To wymień choć 20 lepszych. W tych bajeczkach które tak lubisz,nie ma nikogo,kto by się choćby trochę zbliżył do niego. Ewentualnie wymieniłbym Johna Ottmana i Marco Beltramiego. Nudny? Wywołuje emocje u wielu ludzi, w tym u mnie. Wtórny? A który artysta nie jest choć w małym ułamku wtórny? Poczciwy Ennio też jest. A jego soundtrack do Nienawistnej Ósemki nie jest niczym wybitnym(Oscar za muzykę to jakiś żart). Hans w ostatnim czasie miał przynajmniej kilka lepszych. Przereklamowany? Teoretycznie o każdym można tak powiedzieć. Osobiście z niecierpliwością czekam na ten film, jak i na muzykę do niego. I wiem, że się nie zawiodę(na Hansie nigdy jeszcze się kompletnie nie zawiodłem).

mariooks1945

Być w małym ułamku wtórnym, a powtarzać się w tak perfidny sposób jak Zimmer to jednak spora różnica.

Porównanie Ennio z Zimmerem jest nie na miejscu. Przesłuchaj exstacy of gold. Czegoś takiego Zimmer nigdy nie stworzy, a jest to tylko ułamek twórczości Morricone.

Rozumiem, że jeśli ukryje swoje oceny filmów i zmienię swój avatar to odbiorę ci sporą ilość argumentów?

ocenił(a) film na 3
roach22

Oj przyjacielu, zapraszam na soundtrack Tears of the Sun, Lion King, Dark Knight, Gladiator... znajdź podobieństwa w linii melodycznej tych albumów ;-) Pozdrowienia

ocenił(a) film na 8
mariooks1945

"Wtórny? A który artysta nie jest choć w małym ułamku wtórny?"

Zgoda, ale można być wtórnym, bardzo wtórnym i zimmerowskowtórnym ;) Taki Williams też się mocno powtarza, ale z większą klasą, tj. zwykle jednak jakiś powiew świeżości u niego słychać. A Morricone, cóż... Zestarzał się. W soundtracku do "Nienawistnej..." nie porywa nic poza tematem przewodnim... Oscar, Glob i reszta nagród na wyrost :/ Wracając do Zimmera - ostatnim jego zachwycającym soundtrackiem był ten z "Sherlocka Holmesa", potem już co najwyżej zachwycały pojedyncze kawałki, całość - nie. Podkreślam, że to wszytko to jeno moje zdanie. Pzdr.

ocenił(a) film na 7
punisher_83

Zimmer najlepszym kompozytorem? To Ty chyba mało muzyki filmowej w życiu słuchałeś. Nie powiem ma kilka wyśmienitych prac w swoim dorobku ale nazywaniem go najlepszym trąci ignorancją do samego gatunku.

ocenił(a) film na 3
Kitty_von_Black

Daj coś od siebie innego niż Zimmer ;-) Chętnie posłucham nowości

punisher_83

"Nie ma lepszego kompozytora"

HAHAH!!! A to dobre! :D

analia777

Szkoda że nie pójdę na premierę :(

ocenił(a) film na 6
analia777

No nie sądzę.

analia777

potwierdzam że duet Nolan & Zimmer to prawdziwy Dream Team: efekt końcowy jest niesamowity. :)

ocenił(a) film na 6
analia777

Tak, o współpracę Nolana i Zimmera można było być spokojnym, niezależnie od filmu zawsze im to wychodzi, a teraz im wszyło perfekcyjnie, lepiej niż kiedykolwiek, a to nie było łatwe, chociażby po "Interstellarze". Szkoda, że to najlepszy element filmu, a z innymi jest nieco gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=9AH73PX90MQ

ocenił(a) film na 10
analia777

Film R E W E L A C J A!!!

ocenił(a) film na 1
analia777

Po prostu żenada , szkoda było 20 zł , jak ktoś się spodziewa Wroga u bram czy szeregowca Ryan to może zapomnieć, na 1,5 godz filmu może było 15 min scen wojennych, naprawdę oglądałem tyle filmów wojennych i ten w skali 1 do 10 oceniam na 2. Odradzam iść na ten film , podczas seansu ludzie w połowie zaczęli wychodzić.

ocenił(a) film na 9
analia777

re-we-la-cja! 10/10 od razu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones