PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5275}
7,2 3 346
ocen
7,2 10 1 3346
6,9 9
ocen krytyków
Dyrygent
powrót do forum filmu Dyrygent

Film niezły, ale nie wybitny. Z tematyki obyczajowej bardziej mi się podobało "Bez znieczulenia". Najbardziej raziła mnie w tym filmie drobnostka, ale z dzisiejszej perspektywy rzecz nie do zaakceptowania. Gielgud porusza ustami, niby mówi po polsku, ale wiadomo, że podkłada mu ktoś głos i to nie umiejętnie. Wtedy nawet na świecie nie przywiązywano do takich kwestii specjalnej uwagi, np nie dawno obejrzałem, znakomity zresztą film Polańskiego - "Matnia", gdzie akcja dzieje się w Paryżu, ale wszyscy nawijają po angielsku (taka mała dygresja). Wracając do Dyrygenta - szczególnie to razi bo w filmie ważne są emocje przekazywane przez bohaterów, a najważniejszym środkiem wyrazu jest właśnie słowo. Co do pozostałych spraw: Janda zagrała poniżej poziomu, stać ją było na więcej. Fenomenalnie zagrał Seweryn, choć momentami delikatnie nadrywał postać. Scenariusz dość dobry, ale mogło być lepiej. W sumie jak na Wajdę dość przeciętny obraz, ale nie ma tragedii.

użytkownik usunięty
hubio

Film dobry, świetny Andrzej Seweryn i Krystyna Janda. Nie jest to arcydzieło. Za dużo muzyki klasycznej.

ocenił(a) film na 7
hubio

Taka mała dygresja, akcja filmu Polańskiego zdecydowanie nie dzieje się w Paryżu, tylko na pewnej wysepce, chyba nie wymienionej z nazwy. De facto zdjęcia do tej brytyjskiej produkcji były kręcone na angielskiej wyspie Lindisfarne.

ocenił(a) film na 7
sebastian99

Sorry, chodziło mi o "Lokatora", ale nie zworka w mózgu się załączyła i myśląc cały czas o "Lokatorze" nie wiedzieć czemu wpisałem "Matnię", której jeszcze nie oglądałem :)

ocenił(a) film na 6
hubio

racja, do tego razi piękny brytyjski akcent pana Gielguda - niemożliwy do osiągnięcia dla Polaka który wyemigrował jako dorosły człowiek, w dodatku do Nowego Jorku :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones