PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747974}
6,3 7 008
ocen
6,3 10 1 7008
6,6 14
ocen krytyków
Dzikie róże
powrót do forum filmu Dzikie róże

podczas oglądania tego filmu.

Do mnie ani jeden, tylko dzieci sąsiadów przyszły się zapytać co to za straszny film oglądam. Musiałem im wytłumaczyć, że w Polsce to tak celowo kręcą filmy, żeby normalnych dialogów nie można było zrozumieć, bo wtedy film jest uważany za bardziej artystyczny.

ocenił(a) film na 3
Wujek_Sylwek

Bardzo trafnie ujęta rzecz, Wujku. Niestety, polskie kino współczesne (głównie kobiece!) sięga dna. Scenariuszowe pustki, dialogowe bełkoty, dźwiękowa tragedia, no i ta tematyka: bezustanne szukanie i wynajdowanie patologii polskiej (wg "twórców). Jak ulał pasują tu niezapomniane słowa inżyniera Mamonia z "Rejsu": "A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. (...) A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka, proszę pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy, proszę pana, że jak polski aktor, proszę pana... Gra nie? Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład, zapala papierosa, nie? Proszę pana, zapala papierosa... I proszę pana, patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna, proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna, proszę pana. Dłużyzna.. Proszę pana, siedzę sobie, proszę pana, w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie, proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina, proszę pana... I wychodzę... No i panie, i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze, proszę pana... "
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Krzypur

No cóż, jak pieniądze są, to trzeba je wydać. Mam nadzieję, że cała ekipa została opłacona tak jak im obiecano. Ja z przyzwyczajenia zawodowego zawsze uważnie oglądam napisy końcowe. W tym filmie na liście płac był nawet sokolnik. Ile teraz w Polsce może być okazji do zarobienia w takim zawodzie?

W sumie to nawet lepiej jak marnują pieniądze na takie gnioty. Bardziej się obawiam powstania jakiegoś autentycznie nowego nurtu sztuki filmowej, który efektywnie pierze mózgi.

A tak, to jak na kimś taki film rzeczywiście wywołał jakieś emocje to tylko w wyniku własnoręcznego prania mózgu przez danego widza.

ocenił(a) film na 3
Krzypur

A poza tym to jest wyraźny postęp społeczny od czasów "Rejsu": nie palą papierosów.

ocenił(a) film na 3
Wujek_Sylwek

Tak, tak, ale owo ekranowe niepalenie również należy do cenzury, zwanej obecnie polityczną poprawnością.

ocenił(a) film na 3
Krzypur

Ciekawe na ile poprawność polityczna a na ile zwykła moda.

Tutaj dla przykładu palenie znowu wchodzi w modę, tylko tym razem papierosy są elektroniczne, ludzie młodzi kopcą jak małe smoki. Tylko z tego co słyszę to najlepiej sprzedają się te fluidy do palenia, które są bez nikotyny.

ocenił(a) film na 3
Wujek_Sylwek

W skeczu Kabaretu Młodych Panów "Potek" jest taka scena, w której tytułowy potek (czyli na polski - chrzestny) pali elektronicznego papierosa; na sugestię, że będzie miał raka, mówi: - No tak, ale elektronicznego."

Krzypur

Bardzo ładny rudy kot!

ocenił(a) film na 3
ntx

Dziękuję, miau.

Wujek_Sylwek

Zgadzam się i kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, marnowanie czasu :/ głodna jestem filmów z mądrymi dialogami, które można chłonąć.... :/

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Jeżeli już to "ilu".
Poza tym: przynudzasz, film nie jest wybitny, ale jechanie po nim jak po burej suce jest bezzasadne.

ocenił(a) film na 3
taxipompey

Dziękuję koledze za poprawienie mojego polskiego. Rzeczywiście tutaj Jasiek jest męskoosobowy, nie taki jak te dwa jaśki, na których siedziałem pisząc otwierającą wiadomość.

Wujek_Sylwek

Sztampowy feministyczny gniot.
Duchy socrealistycznych produkcyjniaków wyzierają z każdego kadru.
Ale młode prowincjonalne umysłowo mężatki to kupią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones