PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685080}

Dziwak

Creep
5,9 15 814
ocen
5,9 10 1 15814
6,4 16
ocen krytyków
Dziwak
powrót do forum filmu Dziwak

Różne rzeczy można dla tego filmu zarzucić, ale nie to, że jest nudny czy też mało interesujący. Przeraża przede wszystkim realność mających miejsce zdarzeń, a doskonała gra aktorska - zwłaszcza tytułowego dziwaka -, z perfekcyjnie oddziałującą na oglądającego mimiką twarzy, pobudza dreszcz napięcia. Owszem, były w tym filmie momenty groteskowe i humorystyczne, ale jest to głównie thriller. I to taki, jakie lubię - nasycony naturalnością, szaleństwem głównego bohatera i zaskakującym czy może wstrząsającym zakończeniem. Intryguje mnie tylko - i tu spoiler - czy tytułowy dziwak był psychicznie niezrównoważony i jego zachowaniami targała schizofrenia, czy też był to cyniczny i wyrachowany psychopatyczny morderca, które swoje zbrodnie planował na chłodno i będąc absolutnie poczytalnym.

ocenił(a) film na 7
poland7

Swego czasu czytałam o stalkerach i to dość klasyczny przypadek (przyprawiony mordowaniem). To nie schizofrenia, bardziej obsesja połączona z urojeniami i socjopatia. Wydaje mi się, że ukazane jest to realistycznie - stalker wie, że to co, robi jest złe, ale nie może się powstrzymać. Dużo mówi porównanie do wilka - Josef robi, to co dyktuje mu obecny nastrój, instynkt, moralność odchodzi na drugi plan. Nie jestem psychiatrą, ale tak to rozumiem.

poland7

(...) "z perfekcyjnie oddziałującą na oglądającego mimiką twarzy" - Nie ma mimiki ręki, brzucha bądź moszny. Po prostu mimika, czyli to, co dzieje się z twarzą.
Przepraszam za lekcję języka polskiego. Też mi się czasem zdarzy jakiś błąd, więc proszę nie bić :)

ocenił(a) film na 6
Roq

Jak się można dowalić takich szczegółów , seriio

ocenił(a) film na 8
s111

Nie dowala, a uczy. Dowalasz się Ty.

ocenił(a) film na 5
s111

Jakbyś miał gila pod nosem, to wolałbyś chodzić z nim cały dzień, czy aby ktoś Ci o nim powiedział i byś go wytarł?

ocenił(a) film na 1
poland7

Człowieku, ten film jest nudny jak flaki z olejem. Choć przede wszystkim jest durny na 150. "Normalny" człowiek już po tekście o siekierze podziękowałby za współpracę i spie*dalał aż miło. Pomijając fakt, że nie jestem fanem filmów kręconych POV, z ręki, to poza najbardziej sztampowymi straszakami w stylu scare jump-ów ten film nie ma sobą nic do zaoferowania.
Chłop co idzie se na wyj*baniu na spotkanie ze świrem, który przesyła mu noże w zaj*biście publiczne miejsce w górach nad jeziorem.. przecież to nawet.. ah, szkoda gadać.
Jeśli to wyszło od ludzi odpowiedzialnych za "Paranormal Activity" to szykuje się kolejna saga nudnych, sztampowych i mdłych filmów, które nie są ani horrorem, ani thrillerem. Ja wysiadam.

ocenił(a) film na 1
poland7

Nie ma tu o czym dyskutować. Słaby film, o ile można go tak wgl nazwać. Od samego początku wiedziałam, że gł. bohater nie ma raka i jest psychopatą...Wytrzymałam pierwsze 30 minut, jak nie mniej... nie da się takiego czegoś oglądać! Po przewinięciu, końcówka filmu niczym mnie nie zaskoczyła. Ten film jest tak słaby, że nawet "bani" nie "ryje".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones